www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

"de Coldplay ªi Maroon Five Ai Auzit, Mã ?"


ramurel
 Share

Recommended Posts

ce sa zica Sina si Morar daca pt ei muzica incepe in 2000 si un pic. Foarte multe hituri actuale se inspira din muzica anilor 60-80 o perioada in care marele juriu X Factor era in stadiu de scrisori de dragoste ;) ... sa nu fiu inteles gresit ... poate nu iti place un gen muzical si iti exprimi fatis asentimentul dar nu poti condamna o voce buna ca exista. googaliti un pic si vedeti de unde se inspira baieti precum cooldplay sau maroon 5 ;)

Link to comment
Share on other sites

Sa pui doi tantalai care n-au vreo legatura cu muzica sa-ti jurizeze un show de-asta e la moda. Oricum, nu luati prea in serios atitudinea lor: asta e formatul; unii tre' sa para duri si nesimtiti. Asa e scenariul. Vezi Cowell la ei si Mihai Petre, respectiv Morar, la noi. Numai ca nea Cowell mai stie ceva despre biznis, spre deosebire de rumanii nostri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mihai Petre a prestat destul de la obiect in schimb Mihai Morar este un ignorant de prima clasa in ceea ce priveste muzica si spun asta in deplina cunostiinta de cauza fiind un ascultator al emisiunii de dimineata de la ZU (pentru Buzdugan evident) in care emisiune de n ori a dat cu bata in balta vrand sa para informat. :death:

Link to comment
Share on other sites

Parcã ar merita efortu' de-ai "polua" un pic blogu' bãiatului ãsta, daca are... Mãcar aºa, sã-i bat obrazu'...

 

Aºa e , Doctore ! E format internațional, da' Morar ãsta parcã o luat-o p-arãturã :

"Paula ! Credeam ca avem aceeaºi vârstã !" ...:lol: [ Jentâlmen, ce p**a calului ! ]

 

da un fratele salam nu ne bagi si noua ?

 

Amice, n-am cum sã te ajut. Vezi pe Google, c-o fi având ºi el sait...

Sau, poate la vreo emisiune de-a lui Morar... Sau, mai bine, vezi ca e unu', chitarix p-aici... Dã-i un PM, cã te rezolvã el, cu dedicație inclusiv...

Link to comment
Share on other sites

Parcã ar merita efortu' de-ai "polua" un pic blogu' bãiatului ãsta, daca are... Mãcar aºa, sã-i bat obrazu'...

 

 

Amice, n-am cum sã te ajut. Vezi pe Google, c-o fi având ºi el sait...

Sau, poate la vreo emisiune de-a lui Morar... Sau, mai bine, vezi ca e unu', chitarix p-aici... Dã-i un PM, cã te rezolvã el, cu dedicație inclusiv...

 

ma duc sa'i zic lu' morar Terapte hau! thumbsup.gif

Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa spun decat.

 

"SUGE-TE".

 

Omul asta are blog ceva?

 

Eu in locul tipului nu as fi mers mai departe (si sper ca nu s-a dus, ca e pierdere de timp daca e tot asa). Cu auditia asta m-as duce si as cauta o formatie.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Ma felicit ca nu ma uit la asa ceva . :D

 

De acord cu tine, bade ! Sper însã ca Emil sa aibã o ºansã oarecare din asta... Cã meritã ! Câți alții nu sunt care n-au loc de Coldplay ºi Marun5 ?..

 

Cât despre pinguinu' ãsta de Morar, i-auzi aici tupeu :

 

https://www.facebook.com/#!/permalink.php?story_fbid=257552990950603&id=280300071791

Link to comment
Share on other sites

E o simpla problema de geografie, muzica nu are nici o legatura :))

 

 

Undeva mai la vest, Bo Bice a fost suficient sa cante 4 versuri de la

o piesa si mai veche,din 1969.. l-au intrerupt si l-au felicitat.

A castigat locul 2.

Edited by cristi
Link to comment
Share on other sites

Habar n-aveam cine este Mihai Moraru pana am vazut videoul asta. :unsure:

 

Este un nimeni, o semi-vedeta intr-o tara semicunoscuta, cu gusturi semi-coapte si aparent cu o cultura foarte aproape de zero, care si-a format impresia ca este Simon Cowell.

 

Who cares. Eu cred ca mai mult pustiul ala trebuia sa stie sa nu se duca la emisiune. :angry2:

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Eu nu. Un limbric semidoct, ca si colegul lui Buzdugan si ca multi altii.

I-am auzit pe ambii in taxi si m-am bucurat ca nu aveam nici radio si nici

televizor.

 

Mai hilar mi se pare faptul ca ramurel se uita la programe din astea.

 

Norocul meu e ca nu imi permite timpul si nu am nici tragerea de inima sa deschid des televizorul.Cert e ca viziunea mea asupra lui era una bunicica,tinand cont ca acum cativa ani avea o emisiune(nu stiu daca si acum) unde aducea si oameni interesanti nu doar deseuri.Totusi,mi se pare absurd ca un "limbric semidoct",cum spui tu sa aiba ce cauta intr-un juriu unde e vorba de MUZICA.M-am uitat odata la X factor de curiozitate si ce sa vezi?a venit un afon,care nu avea ABSOLUT nicio treaba,dar i-a dat DA pentru ca "asa a vrut publicul".M-am cam lamurit...ca atare,aia a fost si singura data cand m-am uitat la acea emisiune,si nici nu cred ca am s-o mai fac prea curand.

Link to comment
Share on other sites

Mie imi pare rau ca isi pierde Paula Seling vremea cu maimutoii aia doi.

 

Hai ca esti culmea. Pentru bani, de ce naiba crezi? Sau crezi ca Paula, intruchiparea puritatii, asa, apare din placere, fara sa castige banuti?

 

Acum e pusa prost problema, mai ales pe un forum de chitaristi, care se inchina la postere cu Slash si Satriani...

Rolul concursului nu e ala de a gasi un interpret extraordinar de talentat. Pentru genul asta de lucruri exista cu totul alte concursuri, care nici nu prea apar pe la televiziunile din Romania. Ei vor sa gaseasca un cantaret care sa se muleze pe ce genuri muzicale se vand. Nu cauta un nou Pavarotti, pentru ca ar cumpara mult prea putina lume asa ceva. Cauta un fel de Smiley, Moga, Andra, etc. Cred ca unul dintre criteriile principale este moaca guristului. Va castiga unul foarte carismatic si care poate sa si cante oleaca.

Acum, mie, daca nu-mi place de fata lor, nu-mi place ce spun, am telecomanda la indemana, schimb postul. Sunt sigur ca exista multe persoane care nu-l schimba si urmaresc cu placere un anumit tip de emisiune care mie nu-mi place. Calitatea unui program TV difera, in functie de privitor.

Daca e s-o ardem, ca restul semidoctilor de pe la TV, cum ca in aceasta cutie ar trebui sa urmarim cultura si nu tate goale si manele, consider ca suntem ipocriti. Eu unul nu ma uit la TV ca sa fiu mai cult, urmaresc o emisiune sau alta in primul rand pentru a fi informat in legatura cu anumite lucruri care se afla in aria mea de interes, iar in al doilea rand pentru divertisment. E alegerea mea si nu vad de ce ar trebui sa-mi spuna unul sau altul ca nu ma uit "corect" la cutie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.