www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pianist / Clapar Caut Trupa


bachmaninov
 Share

Recommended Posts

Pianist / clapar / producator din Bucuresti, cu experienta, caut trupa.

 

Ce caut : o trupa din zona pop-rock / synthpop / powerpop / brit-pop, rock / metal progresiv preferabil melodic, axata in mare parte (daca nu exclusiv) pe creatie. Caut o trupa deja formata, cu un "plan de bataie" bine definit, si cu dorinta de a nu "o freca" pe la sali de repetitii ani de zile pentru 3 piese. De asemenea, ma intereseaza sa ma alatur unui proiect alcatuit din oameni maturi (atat ca varsta, cat si creier).

 

Nu sunt interesat de : alternativ, post-rock, shogaze, indie, emo, funk, dub, southern rock, blues, cover bands, hip-hop (in orice forma a sa).

 

Despre mine : 31 ani, am lucrat cativa ani de zile ca si "om" de studio / session musician in diferite studiouri, am cantat in diferite formule de jazz, si cu diferite trupe de cover multi ani (motiv pentru care NU mai sunt interesat de trupe de cover), absolvent de Conservator (desi asta nu are nici o relevanta), detin scule proprii, si aparatura de studio in cazul in care se doreste productia unui album, dar nu exista fonduri pentru Abbey Road :) (evident, free of charge pentru eventuala trupa careia ma voi alatura).

 

Rugamintea mea este ca eventualele oferte sa-mi fie transmise prin PM pe acest site, si voi raspunde prompt. De asemenea, pentru oricine doreste mai multe informatii / detalii legate de activitatea mea, le poate solicita tot via PM.

 

Multumesc pentru intelegere.

Edited by bachmaninov
Link to comment
Share on other sites

Guest vrockmetal

Pianist / clapar / producator din Bucuresti, cu experienta, caut trupa.

 

Ce caut : o trupa din zona pop-rock / synthpop / powerpop / brit-pop, rock / metal progresiv preferabil melodic, axata in mare parte (daca nu exclusiv) pe creatie. Caut o trupa deja formata, cu un "plan de bataie" bine definit, si cu dorinta de a nu "o freca" pe la sali de repetitii ani de zile pentru 3 piese. De asemenea, ma intereseaza sa ma alatur unui proiect alcatuit din oameni maturi (atat ca varsta, cat si creier).

 

Nu sunt interesat de : alternativ, post-rock, shogaze, indie, emo, funk, dub, southern rock, blues, cover bands, hip-hop (in orice forma a sa).

 

Despre mine : 31 ani, am lucrat cativa ani de zile ca si "om" de studio / session musician in diferite studiouri, am cantat in diferite formule de jazz, si cu diferite trupe de cover multi ani (motiv pentru care NU mai sunt interesat de trupe de cover), absolvent de Conservator (desi asta nu are nici o relevanta), detin scule proprii, si aparatura de studio in cazul in care se doreste productia unui album, dar nu exista fonduri pentru Abbey Road :) (evident, free of charge pentru eventuala trupa careia ma voi alatura).

 

Rugamintea mea este ca eventualele oferte sa-mi fie transmise prin PM pe acest site, si voi raspunde prompt. De asemenea, pentru oricine doreste mai multe informatii / detalii legate de activitatea mea, le poate solicita tot via PM.

 

Multumesc pentru intelegere.

Salutare eu sunt solista si caut instrumentisti ptr formarea unei trupe,sau un instrumentist pentru a canta in diverse localuri!!! pentru contact aveti nr meu de telefon la anunt sau yahoo messenger id-ul

Link to comment
Share on other sites

salut daca te intereseaza o colaborare de progressive- power eu ma alatur, am cu cine canta dar nu cant ce-mi place si nu o fac cu prea mare placere, k sa fac si prezentarile sunt chitarist 22 ani cant la chitara clasica si electrica de 8 am avut cantari in cluburi in baruri, piese compuse pt formatia addiction care au castigat festivalul de la mamaia anul acesta si au intrat si in top romanesc. ideea este k vreau sa cant cu instrumentisti buni, creativi, originali sa-si cunoasca bine instrumentul si sa aibe influente diverse. eu iti las id-ul guitardodo666 si un cover mic sa-ti faci o parere

. rock on!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Salut!

 

Am dat acum din intamplare peste anuntul tau si imi dau seama ca el corespunde exact cu ceea ce caut eu. Iata anuntul pe care il dadeam eu ieri:

 

 

"Vocalist experimentat din Iasi caut clapar experimentat (de preferinta absolvent de Conservator, dar nu neaparat) pentru colaborare de studio (compozitie, orchestratie, improvizatie), cu perspectiva inregistrarii unor materiale care sa se situeze in sfera melodicului (fie el pop, rock sau jazz) si a originalului (compozitii proprii). Colaborarea vizeaza si alti instrumentisti (bass, tobe, chitara, saxofon etc.), dar primeaza gasirea unui clapar cu talent si imaginatie (eventual si cu pricepere tehnica in studio)."

 

Singura parte care nu se potriveste e cea cu locatia: eu sunt din Iasi. Aici am activat mai bine de zece ani intr-o trupa axata exclusiv pe creatie (am 32 de ani), trupa care s-a destramat tocmai din pricina lipsei unui "plan de bataie" foarte clar. Acum am un "plan de bataie", dar solo. Te-ar interesa, in principiu, o colaborare? Nu stiu exact cum s-ar putea materializa ea, data fiind distanta, insa cred ca se pot gasi solutii.

 

Atasez o "mostra" care sper sa-ti suscite interesul.

06 - CROSSFIRE - Hearing Lies.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest muzicabuna

Salutare. venim din aceeasi zona. si eu cant de 15 ani / am cantat cu multe trupe, am lucrat si ca om de studio.... hai sa vorbim in privat. mailul meu : muzicabuna5@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Guest rockman47

Salut daca te aranjeaza un proiect de rock classic bazat pe compozitii proprii suna la 0742597331as vb mai multe despre proiect sau lasa un nr de tf si te sun eu.Benny.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.