www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Homemade Preamp 2 Canale Si Fx Loop + Delay Pedal


cris floyd
 Share

Recommended Posts

Salutare dragi forumisti,

 

As dori sa va arat ultimele mele realizari , un preamplificator cu doua canale , eq individual pentru fiecare canal plus fx loop insert , construit intr-o cutie hammond 1590bb, si o pedala de delay construita in jurul binecunoscutului deja PT2399 , imi place foarte mult cum a iesit.

Am atasat un sound sample realizat cu microfonul incorporat in laptop asezat in fata cabinetului meu dotat cu un celestion si un am solid state de 50W si poze.

 

Multumesc!!!

post-7179-0-99163500-1318171741_thumb.jpg

post-7179-0-81209700-1318171804_thumb.jpg

post-7179-0-77545900-1318171867_thumb.jpg

mini preamp.mp3

Edited by cris floyd
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salutare dragi forumisti,

 

As dori sa va arat ultimele mele realizari , un preamplificator cu doua canale , eq individual pentru fiecare canal plus fx loop insert , construit intr-o cutie hammond 1590bb, si o pedala de delay construita in jurul binecunoscutului deja PT2399 , imi place foarte mult cum a iesit.

Am atasat un sound sample realizat cu microfonul incorporat in laptop asezat in fata cabinetului meu dotat cu un celestion si un am solid state de 50W si poze.

 

Multumesc!!!

 

suna misto, super treaba ai facut, sigur suna mult mai bine live, dar de asta ma conving eu! ;)

Link to comment
Share on other sites

Well done. @Masta Gi: este hot-glue (exista de diverse culori).

 

Cu respect,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

 

Multumesc mult !!!

 

Masta Gi , raspunsul la prima intrebare l-a dat deja Gabi , iar in ceea ce priveste delayul, i-am zis analog pentru ca asa se cam comporta si ca sa prinda bine la snobi :)

 

Multumesc inca o data!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.