www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Slow Blues In A


chris_27
 Share

Recommended Posts

meserierespect.gif

Multumesc bolly!!!

Ma bucur sa te mai vad pe aici! :yay:

 

Ti-am urmarit evolutia in ultimii doi trei ani, canti tot mai cu feeling, bravo sincer !

Si nu te lasa mai prejos nici cu vocea !

Cheers Fincs!:)

Sunt bucuros sa aud ca va gadila la urechi ce mai postez.

:respect:

Edited by chris_27
Link to comment
Share on other sites

A postat un coleg o bucata dintr-o cantare live.Am sa postez tot aici.Sincer,ma simt mult mai confortabil live decat cantand peste un negativ :rolleyes:

Spre surprinderea mea,sunetul a iesit bunicel fiind preluat cu o camera video. :yay:

Sanatate!!!

 

Frumos , i-mi place .Si bluesul la fel este OK .

 

Este mai greu sa canti dinamic pe un drummachine.Live cu trupa tempoul mai oscileaza si muzicami se potrivesc dupa feeling cu atacul si groove-ul ca sa apara pulsatia si dinamica .Pe drum machine cu tempoul foarte exact este mai problematica treaba , se poate programa schimbarea de tempou dar trebuie exersate trecerile pana simti sau stii sa intrii perfect in schimbarile de tempou .Acasa o singura data am facut un BT ptr o piesa Hedndrix ..mi-a luat catev anopti sa fac tobele cat mai aproape de original ....un cosmar ..............hehe

 

Exista softuri care fac automatizat ...preseturi de schimbare de tempou si de ritm ...

Link to comment
Share on other sites

Frumos , i-mi place .Si bluesul la fel este OK .

 

Este mai greu sa canti dinamic pe un drummachine.Live cu trupa tempoul mai oscileaza si muzicami se potrivesc dupa feeling cu atacul si groove-ul ca sa apara pulsatia si dinamica .Pe drum machine cu tempoul foarte exact este mai problematica treaba , se poate programa schimbarea de tempou dar trebuie exersate trecerile pana simti sau stii sa intrii perfect in schimbarile de tempou .Acasa o singura data am facut un BT ptr o piesa Hedndrix ..mi-a luat catev anopti sa fac tobele cat mai aproape de original ....un cosmar ..............hehe

 

Exista softuri care fac automatizat ...preseturi de schimbare de tempou si de ritm ...

Da asa e...Live ai un alt feeling.De exemplu imi plac tobari care trag foarte putin timpul doi in urma dar fara sa piarda metrica sau sa incarce cand incarc si eu(ma refer la intensitate) asta ma face si pe mine sa cant altfel.Dar si pe un negativ e ok.

Multumesc Karpi! :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Multumesc pentru critica!

Am ales sa inregistrez bluesul asta pe canalul drive asa ca asta e feelingul meu cand atac driveul. :respect: Daca inregistram pe clean cu siguranta ar fi fost mai melow.

Eu consider ca au fost si parti mai melow daca asculti mai atent.Intradevar nu este cel mai Clapton sau Vaughan blues dar am incercat sa trec si pe la ei in timpul improvizatiei...

Intradevar bluesul se poate canta si mai moale dar parerea mea e doar ca se poate ,nu e musai.Depinde de stare...

Pai cred ca toti vrem sa etalam cate ceva in cele din urma:)Posibil sa fi etalat unele chestii in videoul Slow Blues care nu erau chiar in stil dar am incercat sa le incadrez in stil.Sper sa fi reusit ca altfel ma impusc:)

Multam inca odata!

 

A....uite aici am incercat sa etalez dar totusi intentionand sa raman in stil.Daca nu am ramas in stil ,poate ca nu moi impusca dar un degetel tot imi tai:)

Videol asta a mai fost postat aici pe rgc doar ca l-am sters si refacut pt a corecta putin sunetul

(nu cred ca trebuie sa avem o problema prin a etala una sau alta....e important cand si cum o facem)

http://www.youtube.com/watch?v=rRN5govnR6M

:respect:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.