www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cãlarind Semnalul În Zona Metaliferã


ggedamed
 Share

Recommended Posts

Zilele astea mi-a incaput pe gheare o pedala Boss MT-2 Metal Zone. Ceea ce mi-a adus aminte de o dorinta mai veche - sa compar sunetele care ies din diferitele etaje ale unei pedale de distors.

 

Zis si facut. Am luat fara rusine o mostra de pe site-ul Digitech si am bagat-o pe mobil. Printr-un adaptor home-made l-am introbagat in Metal Zone si cu o sonda (tot home-made si eco, evident) am cules semnalul dupa diferitele etaje.

 

Mi se pare instructiv, de exemplu, ca la doze suficient de "hot" distorsiunile apar deja din primul etaj, iar al doilea operational distorsioneaza fara jena, inaintea diodelor.

 

In fine, realizarea este aici:

 

http://www.youtube.com/watch?v=IjXNKJmoF5A

 

Ca referinta se poate folosi schema asta: post-10306-0-03042100-1317597028_thumb.gif

 

Sanatate si virtute.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

De ce?! Crezi ca si ei foloseau Boss MT-2? Interesanta legatura ... este un test cu petele de cerneala care se face, am vazut "io intrun" film - se descopera mai multe afectiuni psihice cu acest test - se numeste Testul Rorschach.

 

 

Cu respect,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

 

pssss.... sau poate nu sunt eu...niciodata nimic nu este ceea ce pare a fi

 

PS: felicitari Masta Gi pentru experiment si pentru timpul acordat acestui experiment.

Edited by AnalogSound
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.