www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Joe Satriani mesaj si poze


Killahead
 Share

Recommended Posts

Joe Satriani Live@Garage Saarbrücken, 25.06.2006

 

Va spun sincer, dupa asa un concert nu prea mai pot spune prea multe... A fost fenomenal!

Nu, fenomenal nu e cuvantul potrivit... A fost SUPER COLOSSAL, nimic mai mult sau mai putin!!! Daca aruncati o privire pe setlist o sa stiti la ce ma refer.

 

Mr. Joe Satriani si-a facut timp sa ne transmita un scurt mesaj si sa ne dea cateva sfaturi legate de cantatul la chitara. Discutand putin cu el am ajuns la concluzia ca solourile lui sunt foarte de usor de retinut pe cand ale multor colegi de breasla mai putin. Mi-a spus ca pentru el conteaza in primul rand feelingul, ca in timpul unui concert schimba putin piesele dupa cum simte el ca este necesar fara a se indeparta prea mult insa de melodia initiala pentru a nu-si dezamagi fanii.

Ar fi bine sa ne gandim si noi mai des la aceste cuvinte...

 

Nu vreau acum sa par negativist, insa personal observ tot mai des ca unii dintre noi isi pierd linia incercand sa faca prea multe si uitand pentru ce cantam de fapt la chitara. Pentru a canta o melodie, pentru a transmite o stare. Nu pentru a face un concurs de sprint sau o demonstratie de tehnica :)

 

There you go: Message_from_Joe_Satriani.wmv

 

Cateva poze, as usual:

 

post-1237-1151311841_thumb.jpg post-1237-1151312531_thumb.jpg post-1237-1151312574_thumb.jpg post-1237-1151312492_thumb.jpg post-1237-1151312551_thumb.jpg post-1237-1151312513_thumb.jpg post-1237-1151312594_thumb.jpg

 

post-1237-1151312621_thumb.jpg Joe Satriani & Toni post-1237-1151312646_thumb.jpg Mike Manning (tehnicianul lui Joe Satriani)

 

post-1237-1151312668_thumb.jpg post-1237-1151312699_thumb.jpg

 

Vielen Dank an Heiko Renno (wie immer!) und an Dragan Nikitovic (Hvala!)

 

Joe Satriani Official Homepage

Garage Saarbrücken Homepage

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar, Satriani pe langa faptul ca este un mare chitarist e si un mare om... sunt foarte fericit ca mi-am luat bilet la concert si ca pe 11 iulie voi fi la Budapesta sa il vad!

Edited by nico
Link to comment
Share on other sites

Guest GabeTheFatso

Ma, toata faza naspa e ca n-are sa vina la noi. Au mai spus asta nu stiu cati. Au fost mici exceptii da' astia care-s mai tari n-ar veni niciodata. AC/DC a avut vre-un concert in Romania?

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

Ma, toata faza naspa e ca n-are sa vina la noi. Au mai spus asta nu stiu cati. Au fost mici exceptii da' astia care-s mai tari n-ar veni niciodata. AC/DC a avut vre-un concert in Romania?

MAi intai de toate TONI YOU"RE THE BEST, nu mai am cuvinte.

 

Si second... GabeTHeFatso tu cred ca esti beat......normal ..un' sa vina trupele mari daca nu sunt organizatori.Dar METALLICA CUM A VENIT IN 99'?D(mai au venit/vin Him, Deftones,Depeche Mode , astea nu's trupe mari?)de unde stii ca nu o sa vina.

Edited by anghelescu
Link to comment
Share on other sites

Guest MieZu

MAi intai de toate TONI YOU"RE THE BEST, nu mai am cuvinte.

 

Si second... GabeTHeFatso tu cred ca esti beat......normal ..un' sa vina trupele mari daca nu sunt organizatori.Dar METALLICA CUM A VENIT IN 99'?D(mai au venit/vin Him, Deftones,Depeche Mode , astea nu's trupe mari?)de unde stii ca nu o sa vina.

 

Mdah... si Steve Vai, Dream Theater, King Diamond... astia-s tot muzicieni de duzina, asa-i?!...

Ce sa-i faci... :|

 

Mega tare faza cu Joe! Respect!

 

MieZu

Link to comment
Share on other sites

1st: SARU'MANA TONI!!!!... tre sa-i dam multa bere lu' omu' asta cand o veni in tzara. :)

 

2nd: "It may be the G3 or it may be the solo tour...." ???? WWWWEEEEE!!!!! MOR, MOR, MOR... voi va dati seama ce inseamna asta.... ce-i drept am ascultat o singura data, se poate sa fi inteles gresit, daca da... cineva sa ma plesneasca peste ceafa :).... doamne, io deja incep sa am orgasm... G3 IN ROMANIA???? LESIN!!! ... sper ca nu am inteles totusi gresit, daca da, treziti-ma

 

INCA ODATA TONI ROCKS!!!

Link to comment
Share on other sites

Ma, toata faza naspa e ca n-are sa vina la noi. Au mai spus asta nu stiu cati. Au fost mici exceptii da' astia care-s mai tari n-ar veni niciodata. AC/DC a avut vre-un concert in Romania?

 

Intr-adevar, cum a spus si Anghelescu (si eu putin mai sus), totul depinde de organizatori. Nu e vorba ca cei mari nu vin in Romania.

Chiar si Steve Vai a fost acum cativa ani... Asa ca ar veni si Satriani, nu-ti fa grija. Chiar el mi-a spus asta, asa ca poti sa ma crezi linistit! :)

Link to comment
Share on other sites

like the mess :) thx 4 tht .... hope u get to us sooonn :)

 

deci cum aziceam vreau sa stiu si eu mai multe de Satriano ...who can help me :)

Link to comment
Share on other sites

Din pacate, omul Satch are dreptate. Eu am reusit si l-am vazut live si la afterparty la Londra in 2002, pe vemea cand lucram acolo. Mi-a zis ceva de genul: "..we played in Bulgaria and from there straight to hungary, and nobody from your country asked us to play there (Romania)...". Trist, dar chiar asa e... Nu are rost sa fabulam asupra motivelor.

Asta e. Dar, mare om Satch asta, italian verde, ce sa mai... Hah, plus ca dnul tobosar Campitelli daca vede ce vrei sa pleci, iti mai toarna un paharel...hic!.. :):)

 

Toate bune

R

post-290-1151396334_thumb.jpg

post-290-1151396397_thumb.jpg

post-290-1151396424_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.