www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

L.e.d Fretboard


Guest mkskcrew
 Share

Recommended Posts

Guest Wrath

Gasesti pe ebay doar ca sunt a dracu de scumpe(300 400 de dolari) si te costa destul de mult si instalarea,mai ales daca nu ai doze active(au nevoie de baterie luminile alea)si in principiu se pot pune pe orice chitara :P.

Link to comment
Share on other sites

Si carui scop servesc aceste leduri?

 

Impresie scenica.

Eventual mai exista si versiunea care nu consuma electricitate (cu pixie-dust, te face si sa canti mai bine).

Acum serios: o alternativa buna care nu necesita trecerea unui cablu pe sub tastiera ar fi inlocuirea inlay-urilor existente cu un material fosforescent.

Edited by draugr
Link to comment
Share on other sites

Si carui scop servesc aceste leduri?

 

am auzit ca luminile alea se pun ca sa-l pacalesti pe mos craciun, sa creada el, cum deja e batran si senil, ca aia e instalatia de pe un pom de creciun, in felu asta te va tot urmari sa-ti dea cadouri faine. o fi ele mai scumpishoare, da' can te gandesti cate cadouri faine primesti dupaia, chiar merita investitia.

mai ales pe-un jackson, daca e si chitara jackson si-are si lumini, ce mai, esti miezu'

 

au iesit mai multe postari din cauza unei erori care mi-aparu cand i-am dat pe send.

Edited by ivan ivanovici
Link to comment
Share on other sites

Consider ca V-ul de mai sus arata chiar de prost gust.

Daca ar fi vorba de niste led-uri discrete sau de inlay-uri fosforescente, probabil ar lasa alta impresie.

Imi amintesc ca am vazut in 2008 pe cei de la trupa Dakon (RepMoldova) in concert. Chitaristul avea un BcRick Warlock (Hand-crafted?) negru cu un model verde si inlay-uri cu led (rosu). Aspectul era destul de placut.

Edited by draugr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.