www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplificator De Bass - 100W


viobio
 Share

Recommended Posts

putere 100w

asa va arata la final post-7787-0-52582500-1309683205_thumb.jpg ,imaginea este o simulare pe calculator ,realizata de Alberto Bolocan http://ro-ro.facebook.com/people/Alberto-Bolocan/1746537839

tuburi folosite :

2XECC83 Philips/nos

4X EL34 Electroharmonix

 

traf de iesire Hammond

 

proprietar va fi Andrei Constantinescu

http://www.youtube.com/watch?v=DT9BjRcHiVk

 

pret 2500lei

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest arosulescu

Mamă ce bine arată!

 

Mi-ai dat şi mie o idee excelentă cu acei condensatori ridicaţi deasupra de şasiu. Eu vreau să fac chestia asta datorita faptului că şasiul meu se încălzeşte foarte rau după vreo 2 ore şi cred că le-ar face bine conzilor de filtraj să îi urc exact cum ai făcut şi tu.

 

1 Tu de ce i-ai urcat peste şasiu?

2 de ce nu foloseşti conzi de şasiu? (eu nu aş folosi din cauze financiare acelaşi motiv este şi la tine?)

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Mamă ce bine arată!

 

Mi-ai dat şi mie o idee cu acei condensatori ridicaţi deasupra de şasiu. Eu vreau să fac chestia asta datorita faptului că şasiul meu se încălzeşte foarte rau după vreo 2 ore şi cred că le-ar face bine conzilor de filtraj să îi urc exact cum ai făcut şi tu.

 

1 Tu de ce i-ai urcat peste şasiu?

2 de ce nu foloseşti conzi de şasiu?

 

1 salut Andrei

2 sunt pusi pe sasiu pentru ca nu au loc in interiorul sasiului care este destul de ingust

3 am si conzi de sasiu ,se prind cu piulita de plastic,ii folosesc in functie de bugetul fiecaruia,un cond de 100+100 micro/550v ,nemtesc ,costa 20 de euroi,un Kendeil italian costa 40 lei , a trebuit sa ma incadrez in 2500 lei,numai traful de iesire este 130 euro

4 multam pentru vizita si succes in continuare

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

1 salut Andrei

2 sunt pusi pe sasiu pentru ca nu au loc in interiorul sasiului care este destul de ingust

3 am si conzi de sasiu ,se prind cu piulita de plastic,ii folosesc in functie de bugetul fiecaruia,un cond de 100+100 micro/550v ,nemtesc ,costa 20 de euroi,un Kendell italian costa 40 lei

4 multam pentru vizita si succes in continuare

 

mulțumesc pentru rãspunsuri.

 

E foarte frumoasã lucrãtura, sunt curios cum o sã arate carcasa...

Link to comment
Share on other sites

mulțumesc pentru rãspunsuri.

 

E foarte frumoasã lucrãtura, sunt curios cum o sã arate carcasa...

 

ampliful va arata exact ca in imaginea simulata,primul post,tolex portocaliu cu negru

inca ceva ,este amplificatorul cu nr 2 de bass ,construit de mine,basisti sunt mai putini

acum toata trupa SMASHED MOSQUITO va cinta pe amplifuri construite de mine http://www.youtube.com/watch?v=DT9BjRcHiVk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.