www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[chitara Electrica] Schecter C-1 Hellraiser Fr


Elethan
 Share

Recommended Posts

Nume echipament: Schecter C-1 Hellraiser FR

 

Pret:~975$

De la cine a fost cumparata: Magazin online din SUA.

 

Caracteristici: 2 Doze EMG active 81-85.Corp din mahon, setneck.24 taste jumbo, fretboard din rosewood/mahon.Chei Grover.Floyd Rose Original.Switch 3-way.

 

Cum suna:Nu stiu cum sa descriu cum suna.Imaginati-va un sound specific mahonului insa cu o agresivitate cum rar intalnesti.Combinatia mahon+emg 81-85 isi spune cuvantul.

 

Parti rele: Nu am gasit.Este o chitara absolut excelenta, cum rar am avut ocazia sa manuiesc.Singurul "defect" pe care i-l gasesc este acela ca tastele au alta scara, si mi-a luat nitel sa ma obisnuiesc.Actiunea este excelenta, griful este incrediibl de comod, atacul este foarte bun.Sustain care zici ca nu se mai termina.Floyd-ul este impecabil, sunt foarte multumit ca nu am optat pt scule licensed.Acesta tine acordajul perfect, si nu a trebuit sa acordez chitara niciodata in aproape o luna, luand in consideratie faptul ca am cantat zilnic, am abuzat floyd-ul si am facut benduri in stilul meu "nebun".

 

Impresie generala: 10/10 - o chitara excelenta, pe care o recomand cu caldura.Pretul nu este deloc pe masura ei.Ca dotari este absolut impecabila de la doze la mecanice, ca comoditate la fel.Chitara este si incredibil de frumoasa pe deasupra cu un finis absolut superb, si cu atentie foarte mare la detalii.Stiam ca schecter sunt niste chitari foarte bune, dar nu ma asteptam la asa ceva.

 

Din nefericire nu am cu ce sa-i fac poze asa ca trebui sa atasez unele de pe site-ul oficial:

 

hellraiser_c1_fr_bch.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.