www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Strip Joint Cautã Vocal


noxe
 Share

Recommended Posts

WANTED

~ ROCK SINGER ~

 

Pentru o trupă cu dragoste pentru

blues şi tot ce a derivat din el.

 

VERY MUCH ALIVE, AND KICKIN' ASS!

 

Fii om de omenie, dedicat, profesionist,

cântă inadmisibil de bine

şi eşti de-al nostru!

 

 

0723.161.293 - Andrei(Rythm)

0749.300.902 - Ervin(Lead)

0742.953.077 - Andrei(Bass)

0722.580.510 - Paul(Tobe, Clape)

Edited by noxe
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Cãutãm vocalist talentat, carismatic, care sã punã suflet ºi sã creadã în ce cântã.

Muzica noastrã se numeºte ROCK, ºi atât. Nu trebuie sã dau explicații, cine ºtie, ºtie ce presupune acest stil de viațã.

Pentru cã nu începi nimic punându-i etichetã peste etichetã.

Ca idee, trebuie sã îți placã Blues-ul, 70's Hard Rock, Heavy, Grunge, Southern Rock.

NU vrem amatori.

Avem piese ce aºteaptã sã fie înregistrate ºi cântate live, plãnuim concerte începând cu luna Decembrie, data depinzând strict de munca noastrã cu noul vocal.

 

Noi suntem 2 chitariºti, bass ºi tobe, media de vârstã este de 22-23 de ani.

 

Hai sã facem muzicã!

 

Andrei - 0723.161.293, lesterdrk@yahoo.com (mai degrabã dai mail, nu stau pe mess)

Ervin - 0749.300.902

Andrei (bass) - 0742.953.077

Link to comment
Share on other sites

Bună. Nu dorim vocalistă din mai multe motive. Principalul e cel subiectiv, preferăm un vocal cu voce puternică de rock, hard rock, blues, southern rock, stoner...cam prin zona asta. Un alt motiv e că o femeie nu ar putea cânta versuri scrise din perspectiva unui bărbat, pentru că experienţele de viaţă sunt, evident, diferite. Merci de reply, şi spor în cautări.

Edited by noxe
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Case closed! Suntem în formulă completă!

 

N-a fost sã fie, respect ºi toate cele bune lui Rãzvan care n-are timp sã rock :P

 

Back to the search party. Anunț din nou VALABIL.

 

Apropo, admins, nu ºtiu de ce nu îmi apare ca postare nouã nimic din ce adaug, ci trece ca editare la ultima postare. Could anyone fix this?

Edited by noxe
Link to comment
Share on other sites

Când adaugi un post dupã un post tot de-al tãu se unesc automat dacã intervalul de timp dintre ele e suficient de scurt (același interval ca cel pentru editarea post-ului, cred). Nu e elegant sã vezi un cârnat de post-uri de la același user.

 

Dacã nu te grãbeai nu era nevoie de mai multe post-uri.

Link to comment
Share on other sites

Case closed! Suntem în formulã completã!

 

N-a fost sã fie, respect ºi toate cele bune lui Rãzvan care n-are timp sã rock :P

 

Back to the search party. Anunț din nou VALABIL.

 

Apropo, admins, nu ºtiu de ce nu îmi apare ca postare nouã nimic din ce adaug, ci trece ca editare la ultima postare. Could anyone fix this?

 

Mai cautati vocal?...Daca da, ma ofer, 5 ani de exeprienta cu trupa NightFly, vocal+ritmica, compozitor cu peste 20 de piese...astept un semn, cheers!

Link to comment
Share on other sites

Când adaugi un post dupã un post tot de-al tãu se unesc automat dacã intervalul de timp dintre ele e suficient de scurt (același interval ca cel pentru editarea post-ului, cred). Nu e elegant sã vezi un cârnat de post-uri de la același user.

 

Dacã nu te grãbeai nu era nevoie de mai multe post-uri.

 

Strașnic. În atâția ani de RGC nimeni nu s-a plâns de cârnați, sau de eleganța lor. Nu știu cum înțelegi tu treaba asta cu grãbitul, dar common sense îmi spune cã postezi fix când ai nevoie sã postezi. Nu știu dacã ai observat, dar nu sunt un adept al 1000 de "up!"-uri, ci dau Bump când nu e nevoie de cuvinte suplimentare. Totuși, merci de informație.

 

Mai cautati vocal?...Daca da, ma ofer, 5 ani de exeprienta cu trupa NightFly, vocal+ritmica, compozitor cu peste 20 de piese...astept un semn, cheers!

 

Salutare Ștefan, am înțeles cã ai vorbit cu Ervin, chitaristul no.1 :)) și ai toate detaliile. Here's to rocking out loud!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc Strip Joint si sper sa fiu wellcome!:):rulez:

 

ªtefan, no offense, dar abia ne-am întâlnit o datã, pentru 2 ore. Nu ai pentru ce sã ne mulțumeºti, you're kinda getting ahead of yourself, there.

Pãrerea mea e cã nu ne potrivim ca stil, avem nevoie de o voce mai heavy, mai durã, ºi din ce am cântat la repetiție ºi ce ai mai postat tu pe net, concluzia mea e cã nu suntem pe aceeaºi paginã.

Îți mulțumesc cã ne-ai acordat din timpul tãu, no hard feelings, man. Rock on.

 

Anunțul este în continuare valabil.

Link to comment
Share on other sites

ªtefan, no offense, dar abia ne-am întâlnit o datã, pentru 2 ore. Nu ai pentru ce sã ne mulțumeºti, you're kinda getting ahead of yourself, there.

Pãrerea mea e cã nu ne potrivim ca stil, avem nevoie de o voce mai heavy, mai durã, ºi din ce am cântat la repetiție ºi ce ai mai postat tu pe net, concluzia mea e cã nu suntem pe aceeaºi paginã.

Îți mulțumesc cã ne-ai acordat din timpul tãu, no hard feelings, man. Rock on.

 

Anunțul este în continuare valabil.

 

1. Poate ai observat cuvantul "sper"

2. faza aia cu getting ahead of myself suna un pic malițios, asa, ca nuanțã

3. succese multe in continuare!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.