www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 41 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 41  

24 members have voted

  1. 1. Duel 41

    • Iulian
      6
    • ilun
      1
    • Cridegnosis
      0
    • Felix
      5
    • Baumwolle
      7
    • Ktulu_frozen
      1
    • Nighwatch
      0
    • Marius_T
      2
    • Claxxon
      1
    • Csernik
      1


Recommended Posts

Guest claxonn

Salutari,

 

 

 

O sa incep in ordine inversa.

 

1. Cridegnosis si Nightwatch: ...nu-s eu vre-un artist dar ... no comment just a smiley -> :)

 

2. Csernik: cam ca si mine.. mai o greseala, mai fara chef de alte incercari, mai un beat pe langa. Lasa.. noi sa fim sanatosi ca asa se invatza. Si mie mi-a fost greu cu backtrack-u asta... lung, mama lui de bactrack! :)

 

3. Ilun: watch the volume.. nu prea s-a inteles mare lucru din solistica.. bass tare, volum mare, distors puternic.. plus ca am avut eu impresia sau erai pe alocuri prin alta gama ...

 

4. Marius_T: Parerea mea personala e ca nu s-a potrivit tonul in interpretarea ta. Cum se spune.. Keep it simple!

 

5. Iulian: poate delay-u mergea mai mic un pica (se vede ca eshti fan Dream Theater).

 

6. felix: mishto ton insa nu am inteles de ce te-ai complicat cu solou ala rapid .. nu mi s-a parut potrivit pentru melodia asta

 

7. ktulu frozen: Mi-a placut foarte mult tot... pacat ca ai "sfeclit-o" pe final. De pe la secunda 2:30 a inceput dezastrul care m-a facut sa nu te votez. Pana atunci insa chiar ai facut o treaba foarte buna. Mi-a placut ffff mult. Better luck next time.

 

8. And .. the winer is... Baumwolle! sincere felicitari... s-a potrivit perfect interpretarea ta cu ideea melodiei .. nu te-ai intins mai mult decat ai putut lucru care s-a potrivit foarte bine. Felicitari!

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightwach

 

1. Cridegnosis si Nightwatch: ...nu-s eu vre-un artist dar ... no comment just a smiley -> :)

 

 

recunosc k de data asta mi'a iesit un mare .... :) .... in fine ... i didn't give my best shot..

Link to comment
Share on other sites

Salutari,

4. Marius_T: Parerea mea personala e ca nu s-a potrivit tonul in interpretarea ta. Cum se spune.. Keep it simple!

 

sigur e pt mine ? ca e cam simpla piesa la mine :)

Oricum mie mi-a placut cum a interpretat Iulian si eu :) ... pt ceilalti felicitari , tonul chitarei mi-a placut la bumbacel dar interpreatarea nu prea.. oricum felicitari pt ton. Ceilalti cred ca v-ati complicat prea tare pe piesa, felix interesant cu tapingurile dar schimbarile de ton la chitara nu prea se potriveau pe piesa, parerea mea. In rest mi-au placut si ceilalti, doarla Nighwatch trebe sa mai lucri dar sa nu te descurajezi... hai ca poti.

(nu sunt eu un expert asa ca nu bagati de seama tot ce zic)

keep on going baieti.

Edited by Marius T
Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

sigur e pt mine ? ca e cam simpla piesa la mine :)

 

Faza cu "Keep it simple!" era referitoare la tonul chitarii si nu la interpretare :) . Consider ca efectul folosit era mult prea incarcat. Ce zici?

Link to comment
Share on other sites

 

Faza cu "Keep it simple!" era referitoare la tonul chitarii si nu la interpretare :( . Consider ca efectul folosit era mult prea incarcat. Ce zici?

 

 

Well am bagat chorus doar atat :) mi-a placut f mult cum suna cu chorus la moisoiu in alte dueluri si m-am inspirat B) nush ce sa zic mie nu mi se pare dar poate e true... Hehe initial am crezut ca interpretarea nu e simpla :) .... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
Votat claxonn. Cel mai aproape de gusturile mele...

ps mi le asum ;) (dc erai putin mai specific nu strica B) )

 

Chiar nu trebuia sa ma votezi. Ai stricat un vot pentru interpretarea mea... ;) . Eu particip la duel pentru ca am descoperit ca e o metoda foarte buna de a te motiva, de a experimenta, and so on. Nu am pretentii de voturi pentru ca imi cunosc "valoarea".. dar na... TKS ANYWAY!

 

Despre tine.. am un singur sfat daca mai vrei sa participi la dueluri: FA GAME!!! Invatza macar doua game: major si minor .. dar sa le inveti dumnezeieste ..noaptea-n somn sa poti sa canti gama ai... sa le visezi. Dup'aia o sa sune mult mai bine orice ai canta pe un bactrack atata timp cat te ti de root/ul melodiei. Mai mult, sa le inveti cu metronomul (sau orice alt ceva care sa-ti tina ritmu... ) si sa inveti sa faci doimi, trioleti, patrimi, hextoleti. Stiu ca pare plictisitor.. dar asta e. Trebuie! :(

 

Spor la treaba... si nu uita... GAME!

 

 

 

Well am bagat chorus doar atat :) mi-a placut f mult cum suna cu chorus la moisoiu in alte dueluri si m-am inspirat :o nush ce sa zic mie nu mi se pare dar poate e true... Hehe initial am crezut ca interpretarea nu e simpla :) .... :)

 

 

Well.. ai bagat chorus dar ai bagat cam mult chorus (parerea mea) si nu mai suna bine cu fundalul. Fundalul de duel era unul mai old style, mai natural. Daca ramaneai cu gain mare si cu putin chorus (daca chiar tineai la el), cred ca era mult mai bine dpdv al tonului. Sigur, ce spun eu acum e o parere pur personala. Poti sa o iei in considerare sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

N-am mai avut timp sa postez si eu ceva saptamina asta :)

O sa incerc sa comentez un pic fiecare piesa:

Iulian - frumos, se potriveste tonul pina la un monent dat cind delayul prea mare iti sugruma pasajele rapide (mai pe la final)

Ilun - suna bine, dar cu exceptia anumitor pasaje parca e un pic tern (poate si din cauza backtrackului care a fost luuung)

Cridegnosis - urmeaza sfatul lui claxonn, ceea ce ai facut tu acolo intra la categoria "ASA NU!"

Felix - a prins bine a alternare de distors cu clean

Baumwolle - dragut, a mai scapat o chifla pe ici pe colo dar suna frumos. Parca e totusi un pic cam simplu...

Ktulu - cam heavy pentru melodia asta (mai pe la final). Am impresia ca esti singurul care a incercat sa construiasca o tema pe track

Nightwatch - imi pare rau dar nu am putut sa ascult pina la capat...de fapt cred ca nici 30 secunde...:)

Marius - citeva pasaje bune, suna ciudat tonul ala si mie mi se pare prea innecat in chorus.

Claxonn - baga mare exercitii...repeti mult aceleasi note si falsezi la unele benduri, dar esti pe drumul cel bun.

Mi-e greu sa dau un vot cuiva anume...mi-a placut cite ceva din fiecare piesa cu unele exceptii :)...le-am mai ascultat odata pe toate si o sa-l votez pe iulian

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru sfaturi, foarte folositoare si de bun simt (deci ma voi apuca de game, inainte de a mai posta la duel :) )

@claxonn - eu unul votez ce imi place, nu tin cont de altceva caci inca nu am de ce tine cont :) (asadar, piesa ta a fost cel mai aproape de modul in care eu as fi cantat)

Bafta tuturor!

Link to comment
Share on other sites

Iulian - frumos, se potriveste tonul pina la un monent dat cind delayul prea mare iti sugruma pasajele rapide (mai pe la final)

 

Mi-e greu sa dau un vot cuiva anume...mi-a placut cite ceva din fiecare piesa cu unele exceptii :)...le-am mai ascultat odata pe toate si o sa-l votez pe iulian

 

thx :)..

in legatura cu tonul.. niciodata nu le nimersc calumea.... :) oricum la ultima parte eram deja un pic obosit - pana de idei...

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
daca nu se mai voteaza la duel punem scripca-n cui si ne apucam de instrumente mai populare (tzambal, clarinet, acordeon :) ) si incingem niste improvizatii ca sa moara toti dusmanii :) . Poate avem mai mult succes asa :)

 

Cu alte cuvinte ... UP! :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.