www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vocal/chitarist Caut Oameni Cluj


Morgred
 Share

Recommended Posts

Ooookay oamini buni, am mai avut un post da se pare ca am lasat o impresie gresita. Nu vreau sa ma laud dar pe scurt probabil ca is printre cei mai open-minded oameni de aici. De ce? Ca abordez o gramada de genuri, incerc sa invat din fiecare cate ceva. Muzica ii foarte importanta pt mine, de aceea ofer si multa seriozitate. Imi place ca ce fac sa fie expresiv si melodic. De la metale grele pana la chestiile simple si eficiente, apreciez ce merita. Am ceva idei in cap, is in stare sa compun, cunosc si partea teoretica decent, 3 ani experienta la instrumente. Cant din placere, de aia ma intereseaza aproape orice propunere fie ca ii vorba de o cantare la un colt de strada, in parc, sau o trupa calumea, atata timp cat in limita posibilitatii oamenii dau dovada de seriozitate. Nu cer luna de pe cer, da nu pre mai am chef de amatorisme, gen coptii care canta un riff banal la nivel de garaj (sau sub) si is entuziasmati peste masura, coveruri gen Metallica, AC/DC, Paranoid... etc si altele din cele cateva piese care le invata toti incepatorii. Urasc cliseele si stereotipele de genu. Muzica INOVATIVA si EXPRESIVA. Asta ma intereseaza.

 

id: ice_o_ltd@yahoo.com

 

telefon: 0747895038

 

Cine are chef de cantat? :D

Edited by Morgred
Link to comment
Share on other sites

Salutare,sa-nteleg ca esti chitarist si vocal,cauti o formula pt.a colabora, pt a forma un grup,bine! La ce fel de gen te-ai gandit si daca mai sunt si alte persoane interesate.Eu sunt tobar detin un Tama nou,etc.Am colaborat cu doua trupe de coveruri britanice,dar sunt deschis pt alte colaborari sau proiecte serioase.Timp se gaseste pt.repetitii,etc. E-mail cristiantudor72@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

referitor la anunt,nai de unde stii ce paote fiecare,daca vrei sa te lauzi laudate dar nui subestima pe altii,nu mi se pare corect,plus ca fiecare invata ce ii place nu exista melodie de incepatori si profesionisti la fel cum nu exista cel mai bun si cel mai putin bun,tin sa te dezamagesc dar nu cred ca cineva ,,open minded,, gandeste ca tine,imi pare rau si iartama dar spun in fata ce am de zis

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest blink-blink

johny vb knd ma intorc in cj :D...........blink aici!!!......si sincer mai cunosc un tobar si neam baga pe ska punk, reggae, etc!............si sincer daca postezi ca esti open-minded si ca vrei genuri noi, o sa ai o gramada de replayuri gen "nu vrei progresive sau black", "trupa cu 3 coveruri metalica ac/dc si nirvana nu te-ar interesa", nam nimica cu oameni care au astfel de trupe, dar sunt prea multi si in variante incomplete(de obicei vocal+chitarist), majoritatea posturilor de aici suna la fel, cu exceptia la vreo 2-3!!

 

come on people do something new!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.