www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Diezel Vh4 Fet Simulator


Razvan S.
 Share

Recommended Posts

Domnul AnalogSound (Gabi Tudoran) a fost indeajuns de inimos sa imi doneze niste chestii(multe chestii :lol:), printre care si circuitul aproape complet al simulatorului analogic cu feturi J201 al ampului Diezel VH4.

Imi cer scuze ca nu am facut topicul mai devreme, pedala e gata de ceva vreme(ma rog, circuitul e).

Pedala se numeste DieFet. Voi reveni later cu samples, momentan poze:

 

100_2508.JPG

100_2548.JPG

100_2824.JPG

100_2825.JPG

Link to comment
Share on other sites

Momentan doar atat, cica low gain :D

C tuning, 12-54 dunlop heavy core,1 meg pot, warlock.

low gain ora 9 aiurea.ogg

 

Promit una care tuna cu gjjjj tone(gain ora 12, ca mai mult e ridicol) la volum mai mare. E o pedala foarte coioasă cu multa putere, dar pentru asta trebuia dat ampul ceva mai tare.

Inca nu am experimentat proper mic-ing pt tonuri dinastea. Acea frecventa bassy de butoi nu trebuie sa se auda, dar tine si de preampul microfonului la care trebuie redus basul.

Tests pending.

Voi posta modificarile pt ca am fost intrebat si pe alte forumuri care sunt acestea.

Pedala asta stock nu e chiar gi gi chugga chugga, ci e destul de muddy, dar am rezolvat-o.

Edited by Razvan S.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Coios rau de tot.

 

Asa ceva mi-as cumpara si eu !

 

Mda, am sa trag mai calumea si mai clar, chitara aia era inca nereglata si doza pusa ciudat :lol: iar gainul era PREA mare, si e inutil :)

Trebuie dat sa TUNEEEEE :D suna foarte bine cu ampu mai tare, si evident, nu voi capta niciodata cum as vrea, cu bietul meu microfon.

Link to comment
Share on other sites

Mda, am sa trag mai calumea si mai clar, chitara aia era inca nereglata si doza pusa ciudat :lol: iar gainul era PREA mare, si e inutil :)

Trebuie dat sa TUNEEEEE :D suna foarte bine cu ampu mai tare, si evident, nu voi capta niciodata cum as vrea, cu bietul meu microfon.

 

Eh, timpul si bani astia, stiu cum e...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.