www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[Servicii] Reparatii Si Reglaje Chitare Acustice Si Electrice


EugenRo2001
 Share

Recommended Posts

Guest surfwithaliens

Lucrare de nota 10

 

Epiphone Les Paul Studio setup complet

- modificat actiunea corzilor, aproape a injumatatit-o

- fret levelling, avea vreo 3-4 fretbuzz-uri iar acum nu mai are deloc

- nut de os, se simte imediat in ton

 

Il recomand cu toata caldura, este o persoana foarte serioasa, pasionata de ceea ce face si, in plus, foarte priceputa la ceea ce face. Stiu ca e aproape neverosimil sa intalnesti astfel de oameni in zilele noastre, dar uite ca se mai petrec si mici minuni. Sunt incantat ca l-am cunoscut si as lasa oricand orice chitara pe mana lui.

De altfel tocmai ce i-am lasat si un Ibanez clasic.

Link to comment
Share on other sites

Io i-am dat chitara mea pe mana fara sa-l cunosc, aveam drum in Bucuresti si dupa o luna cand am revenit Peavey-ul meu era retastat cu multa migala ( am ,,pipait " muchia grifului si nimic nu m-a deranjat, totul era foarte bine finisat ) iar Floydul licentiat era inlocuit cu unul GOTOH de calitate, furnizat de mine.Omul lucreaza bine, e serios si de MARE INCREDERE ! ( I-am lasat chitara intr-o statie de metrou la prima noastra intalnire).Preturile sunt pe masura vremurilor in care traim .Il recomand oricui , e meserias ADEVARAT !!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest khatakhun

Salut,

Am si eu un ibanez as 73 copie es 335 cu fretboard rosewood. m-ar interesa cat costa o retastare sau fret dressing?

Multumesc,

Alex Radut

Link to comment
Share on other sites

salut ma intereseaza daca ai timp pentru retastare a unui ibanez rg 350,nu vreau sa mai cant pe tastele astea ,sunt de o calitate indoielnica,ma intereseaza un pret si timpul in care ar fi gata,multumesc anticipat,daca ai un floyd rose licentiat ca unul original nu imi permit si este ptr alta chitara,tot ibanez,poti lasa mesaj pe privat

Edited by marcusduba
Link to comment
Share on other sites

salut ma intereseaza daca ai timp pentru retastare a unui ibanez rg 350,nu vreau sa mai cant pe tastele astea ,sunt de o calitate indoielnica,ma intereseaza un pret si timpul in care ar fi gata,multumesc anticipat,daca ai un floyd rose licentiat ca unul original nu imi permit si este ptr alta chitara,tot ibanez,poti lasa mesaj pe privat

 

Ai PM.

Link to comment
Share on other sites

Domnul Eugen este o persoana meticuloasa care iti face orice setup/reparatie la un pret de bun simt. Am avut o problema la ZR tremolo (Ibanez seria S), mai exact un surub imbus nu se mai desfacea iar o parte din unitate era ruginita (am o transpiratie acida dar si materialele nu sunt de calitate...). A desfacut toata unitatea, a facut-o ca noua (curatat rugina, uns cu ulei), mi-a pus un set de corzi noi si a facut si setupul dupa cerintele mele (Drop C - corzi 11-54, action mediu, neck relief - aproape drept). Am primit chitara ca noua :yay: Recomand cu mare caldura!

Edited by lucian-ngh
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

!

In afara de bas si de tobe :D, chitara lui Radu, mandolina lui Ciprian si chitara lui Dorin, toate au fost la mine pentru refret, fret-leveling, etc.....

Enjoy the music!

A mai ramas ceva ? :D

 

Cam cit costa o refretuire? Merci

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut. Vreau sa te intreb daca te poti ocupa si de chitara mea. Am cumparat nou din magazin un Godin Redline 1 si falseaza. Daca o acordez pe tuner, cand iau un power chord in mi e fals, nu mai vorbesc de octava. As vrea urmatoarele:

- sa o reglezi astfel incat sa nu falseze

- sa apropii cat se poate de mult corzile de grif si sa fie paralele cu grifu cat se poate

- orice alt reglaj (in afara de partea electrica/electronica) care consideri ca trebuie facut.

Multumesc si astept un raspuns de la tine.

Alin.

Link to comment
Share on other sites

Mi-am retastat chitara de curand la Eugen si vreau sa spun ca a facut o treaba grozava. Sunt f multumit si va recomand sa mergeti la el daca aveti probleme de setup sau retastat chitara. Si cel mai important Euagen lucreaza f repede si la cel mai bun pret care l-am gasit pe piata. Totata consideratia mea . CAPRIEL DEDEIAN

Link to comment
Share on other sites

am un Fender Sonoran FCE si am problema la fretul 3 coarda B, fretul este adancit si bazaie foarte urat. presupun ca trebuie schimbat fretul. se poate unul singur sau trebuie schimbate toate. am auzit ca o schimbare completa de freturi poate duce la 400 de ron ceea ce mi se pare ridicol de mult.

Multumiri

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest nordavind

Buna,

 

Am avut nevoie de o setare si de o reparatie la un bas Fender Jazz Bass MAde in Mexico - corzile erau departate de grif si nu le puteam regla, Eugen a facut o treaba excelenta, nu stiu exact ce a schimbat si a setat (ceva cu o tija). Basul este perfect acum si recomand la oricine are nevoie de a seta/repara/etc chitara/bas

 

Numai bine,

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ma inscriu si eu in randul celor multumiti de serviciile lui Eugen. Am un Les Paul Nevada (poate l-ati vazut la vanzare la Balaurul-customizat Iron Cross), Eugen mi-a schimbat nutul cu unul de os, mi-a refacut total electronica, a refinisat headstockul (Aurelian il personalizase cu nicknameul sau) si a coperit gaurile ramase dupa inlocuirea cheitelor cu unele wilkinson. De asemenea a setat-o iar chitara suna foarte bine, sunt foarte multumit. Eugen lucreaza foarte repede, comunica in fiecare pas al modificarilor consultandu-se cu mine daca facem ceva sau nu, si last but not least preturile sunt accesibile raportate la nivelul de calitate al lucrului.

 

Merci Eugen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.