www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist, Vocal, Caut Muzicieni In Sibiu


Guest Marius Albu
 Share

Recommended Posts

Guest Marius Albu

Ma numesc Marius Albu, sunt din Sibiu, am 31 de ani, studiez chitara de peste 10 ani. Am cateva piese, sa le zicem rock, cu influente din ce ascult: rock, grunge, blues, jazz, progressive. Am mai cantat cu trupa, dar care s-a desfintat din motive obiective. Ar fi si un spatiu unde am putea repeta, la Casa Studentilor in Sibiu, cei de acolo au fost amabili si mi-au pus la dispozitie un spatiu nemaipomenit cu toate conditiile, tot ei avanad posibilitatea sa ne introduca in diferite concerte. Caut basist, baterist, eventual inca un chitarist, organist etc.. cu ceva stiinta. Astept telefoane la 0749230866. adresa mea de yahoo messenger e: milanvoinovici.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Guest Marius Albu

Mai este valabil, numai ca in prezent cant si ceva folk cu un prieten. Ne dorim ceva stil trupa "Trei parale", insa de inspiratie folclorica urbana, cat mai aproape de traditiile taranesti, cat mai ancestral si mai salbatic. Cantam la chitara, caval, fluier, tilinca, dramba, tulnic etc.., o serie de instrumente populare. Am mai cantat pe ici colo si pare sa se inchege ceva. Mai cautam instrumentisti care stiu sa cante la instrumente populare, poate si un bas acustic, dar mai ales un percutionist ( sa nu-i zic baterist), care sa aiba un ritm in el sa bata bine la toba cu piele de capra. Va asteptam. Va reamintesc adresa de messinger: milanvoinovici. Sau puteti sa sunati la 0749230866

 

insa Nu de inspiratie folclorica urbana*

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.