www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

cei mai tineri fani rgc


freelancer
 Share

Recommended Posts

baietii de la "X-plod" au participat joi la Cupa Presei la Cantat. Cristian scrie la revista scolii unde invata, este chiar un fel de redactor sef. asa ca s-a inscris la concurs si m-am mirat si eu ca a fost acceptat. impreuna cu frate-su au castigat premiul special al juriului (format din Luminita Anghel, Mircea Vintila etc.)

 

se poate citi in acest articol de presa:

 

http://www.ziua.net/display.php?id=202223&data=2006-06-24

 

asta seara canta la big mamou, in deschidere la manolovici.

 

poate pana luni o sa ma descurc si cu formatul pentru video.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest titus

:) am ramas tampit... :( si putin enervat... B) dar intr-un fel cu gura pana la urechi de fericire ca exista si "fenomene" d'astea... ;);):o

am un prieten in bucuresti care il place mult pe manolovici, nu pierde nici un concert de-al lui, si care mi-a zis acum vreo saptamana cand a venit in brasov ca in deschidere au cantat niste pusti de 10-12 ani ac/dc... eu am zis ca nu se poate, ca nu cred pana nu vad.... e, m-am convins....

vreau sa aud si eu o piesa compusa si cantata de ei, sunt tare curios... :)

 

 

urez multa multa bafta si fericire taticului si mai ales ghindocilor... sunt bestiali ;)

 

 

 

PS. sa nu iei in serios orice cuvant urat care ti s-a spus despre pitici, toti care ii critica sunt f ofticati si simt nevoia sa dea cu paru' ca omul de grota ;)

 

 

inca odata salut si sper sa-i vad pe scena curand. :)

Link to comment
Share on other sites

in big mamou manolovici a fost de vis, de fapt toata trupa. cred ca a fost cel mai bun concert al "manolovici syndicate" la care am fost.

 

foarte buni au fost si astia micii, pentru cine i-a vazut.

 

 

se pot lua amanunte si poze din topicul http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=6050

Link to comment
Share on other sites

La cererea mai multor forumisti demni de toata stima (in special killahead, caruia ii multumim pt. incurajare) postam cateva imagini video cu copiii de la X-plod.

 

pentru partea audio se poate consulta topicul http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=5934

 

 

in continuare, trupa X-plod cauta basist si chitarist solo/ ritm (12-13 ani). in ceea ce priveste vlad, tobarul, acesta a avut un accident de clavicula in cantomanent, la baschet, motiv pt care este indisponibil cateva luni. din aceasta pricina nici nu apare in clipurile video.

 

X-plod multumeste tuturor fanilor sai.

X_plod.wmv

Link to comment
Share on other sites

Acum ma uit, revin imediat! :)

 

Ce sa mai zic? Mi-a placut foarte mult, multumim pentru clip.

Nu trebuia sa-mi multumesti in mod special pentru ca toti i-am incurajat, totusi iti multumesc mult, apreciez! :)

Mi se pare fantastic ca baietii au parte de ajutorul lui Adi Manolovici. Mare lucru e sa ai pe cineva ca si el alaturi.

 

Inca ceva Bogdan: cand i-ai prezentat prima data ai spus ca X-plod sunt cei mai tineri fani RGC. Lucrurile s-au schimbat intre timp.

RGC sunt cei mai batrani fani X-plod!!!

 

Hai baietii!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

:) am ramas tampit... :( si putin enervat... B) dar intr-un fel cu gura pana la urechi de fericire ca exista si "fenomene" d'astea... ;):o;)

am un prieten in bucuresti care il place mult pe manolovici, nu pierde nici un concert de-al lui, si care mi-a zis acum vreo saptamana cand a venit in brasov ca in deschidere au cantat niste pusti de 10-12 ani ac/dc... eu am zis ca nu se poate, ca nu cred pana nu vad.... e, m-am convins....

vreau sa aud si eu o piesa compusa si cantata de ei, sunt tare curios... :)

urez multa multa bafta si fericire taticului si mai ales ghindocilor... sunt bestiali ;)

PS. sa nu iei in serios orice cuvant urat care ti s-a spus despre pitici, toti care ii critica sunt f ofticati si simt nevoia sa dea cu paru' ca omul de grota ;)

inca odata salut si sper sa-i vad pe scena curand. :)

 

 

Vocalistul are doar 7 ani impliniti! ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

sunt un pic gelos pe copilashi astia.. la 11 ani nici nu stiam sa tin kitara in mana :)..

 

bravo lor, au mult potential..

Link to comment
Share on other sites

 

Inca ceva Bogdan: cand i-ai prezentat prima data ai spus ca X-plod sunt cei mai tineri fani RGC. Lucrurile s-au schimbat intre timp.

RGC sunt cei mai batrani fani X-plod!!!

 

 

 

multumesc f. mult si mi-ar placea nespus daca baietii s-ar ridica de pe acest site, cu sprijinul, cu incurajarile si cu criticile obiective ale unor "lupi batrani" ca voi!

Edited by freelancer
Link to comment
Share on other sites

Guest MONOKEROS

Scuze...nu am putut sa ma abtin..penal..penal..penal..parca e un vierme in calduri.. :) Scuze..

Cum poti mah sa spui ca-s penali!? Cool :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Nu mi-au placut si gata..care e problema..acum nu ai pe unde posta si te iei si tu de postu meu..ce dracu..gata..e parerea mea..

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

Cum poti mah sa spui ca-s penali!? Cool :)

 

Si mie mi se pare ca e un pic cu capu' Csernik ala, da', de fapt, are dreptate : asta e parerea lui! Cred, la fel ca o parte dintre cei care au postat aici, ca la el e vorba de un fel de invidie...

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Te bagi si tu ca musca in ca***, mai omule, nu ma cunosti...si n-ai frica , nu is cu capu..si de invidie..am spus da..dar am si explicat de ce invidie e vorba..nici tu nu ai unde sa postezi?

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

Te bagi si tu ca musca in ca***, mai omule, nu ma cunosti...si n-ai frica , nu is cu capu..si de invidie..am spus da..dar am si explicat de ce invidie e vorba..nici tu nu ai unde sa postezi?

da, asa e, nu avem unde sa postam, murim de placerea postarii si am gasit aici debuseul! iar tu esti victima noastra, nu-i asa? :) ...omule, era o simpla remarca pe care am facut-o vis-a-vis de atitudinea ta fata de piticotii aceia care canta din pura placere!...

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

my 2 cents:

 

1. poti dresa si o maimutza sa tina ghitara in bratze

sa zicem doar ca omul are o dexteritate ceva mai

mare in degete..

 

2. tare sa pui copilul sa faca lucruri in afara varstei

sale. precoce dom'le, artist de mic. remember

macaulay culkin sau drew barrymore, amandoi

in rehab de cocaina inainte de 15 ani...

sunt curios cum reactioneaza pustii in

backstage dupa concert in fatza cardului

de fane isterice care vor sa guste si ele

din(tr-o) celebritate...

 

 

Hmmm...la punctul 1 as fi tentat sa zic ca n-ai ascultat ce a iesit din "dexteritatea in degete" a micutului chitarist ... la punctul 2 sunt de parere ca e vorba doar de niste concepte pe care ni le-am insusit noi (de pilda faptul ca numai adultii pot canta sau pot dansa sau pot face te miri ce actiuni, in detrimentul copiiilor) si care, volens-nolens, o data cu progresul speciei umane vor disparea. legat de vedetele de care vorbesti, nu pot sa nu-ti dau dreptate. speram ca cei de la Xpload au o educatie mai buna si pot rezista tentatiilor de acest gen. I-am vazut la doua dintre concerte, unde o sumedenie de oameni (inclusiv femei si fete) i-au felicitat si i-au imbratisau, dar lor nu li s-a suit la cap. Dimpotriva, se aratau nedumeriti privitor la felicitarile primite cand ei facusera nu stiu ce greseli la ceea ce au cantat. Evident, comportamentul acesta se va schimba cu trecerea timpului...Dar daca stam sa despicam firul in patru in acest fel, e clar ca nu vom mai avea niciodata niciun fel de artisti!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cel putin trebuie sa apreciem faptul ca la 7 ani solistul canta in english... cat despre melodie, mie mi-a placut interpretarea... sa fiu sincer nu cred ca as asculta-o intr-una dar e ceva deosebit care nu te zgarie pe urechi si din acest motiv imi face placere sa o aud :) a fost asemanator cu "we will rock you" aia cantata de copii. Felicitari X-Plod si Freelancer :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest anghelescu

my 2 cents:

 

1. poti dresa si o maimutza sa tina ghitara in bratze

sa zicem doar ca omul are o dexteritate ceva mai

mare in degete..

 

2. tare sa pui copilul sa faca lucruri in afara varstei

sale. precoce dom'le, artist de mic. remember

macaulay culkin sau drew barrymore, amandoi

in rehab de cocaina inainte de 15 ani...

sunt curios cum reactioneaza pustii in

backstage dupa concert in fatza cardului

de fane isterice care vor sa guste si ele

din(tr-o) celebritate...

buna replica.nu neaaparat ca sustin ce zice el, mai ales punctul 2, dar e FOARTE important cum au dat ei de muzica.mai exact daca ei au descoperit-o si le-a placut sau intr-un fel au fost ei dusi la ea.(in sensul ca au luat lectii de muzica pt a "pierde" timpul in loc sa hoinareasca prin cartier) NO OFFENCE..please

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Pustii de la X-plod propun o noua piesa: Rock-ad-Hock.

 

vocea lui Andrei (8 ani) nu e-n "toate apele", fiind destul de racit. Isi cam "tragea nasul" cum se zice, nu "tragea pe nas", cum a zis cineva de pe forum... am luat-o ca pe o glumita...

a aparut si un basist, din pacate, doar o colaborare temporara, sorin (16 ani), canta cu o alta trupa.

cristian (12 ani) - chitara - si-a facut datoria, zicem noi, cu succes.

inregistrarea, in schimb, nu e cine stie ce, mai avem de lucru la butoane. e facuta pe audacity...

tobele sunt scoase de pe un keyboard in mizerie (ceva sub 30 de euro), deci, multa intelegere...

 

concluzia e ca, pentru cine se incumeta (si-i place) X-plod cauta in continuare basist si tobar (max 15 ani).

 

Respect maxim,

X-plod

Rock_ad_Hock.mp3

Edited by freelancer
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.