www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum vi se par Celelalte Cuvinte?


Guest Eugen_G
 Share

Recommended Posts

hmm....Celelalte Cuvinte......eu cel putin vad Cuvintele in felul urmator:Celelalte Cuvinte pentru ROmania este ca Toto pentru Europa!

 

din cate stiu(si nu stiu prea multe in general) in trupa Celelalte Cuvinte nu au fost oameni cu scule tot timpul,dar au fost oameni care au auzit...

 

cine nu crede....ar trebuii sa il sune pe Calin Pop si sa il intrebe cu scule au tras piesele ca:"O sa am","Iarba prin par"(the first one),si albumul "Evolutiv" de exemplu sau sa le ascultati daca le mai gasiti si veti intelege la ce ma refer....

 

ca si oameni...nu exista cuvinte rele despre Celelalte Cuvinte :)

 

si zicea cineva mai devreme de voce...ok...un exemplu...si acum o sa trec la o chestie de chitaristi....mie ca si chitarist Zack Wylde nu imi place....este vorba de GUST si de fiecare in parte....dar nu o sa zic nici o data,datorita faptului ca nu imi place,nu o sa spun "nu e bun..."....eeee asta este opinia mea cel putin daca gresesc imi cer....

 

nu am auzit nimic de pe viitorul album...dar mai mult k sigur ca si sound va rupe orice este in tara asta...iar instrumental la modul general(si melodic si ritmic si metric....)va fii cam la fel....

 

iar de faptu ca sa mergi la un concert rock si sa dai din pleata(si eu am pleata da nu o am pentru asta...) sa dai din pleata si sa te faci aproape mi-i se pare o chestie destul de idioata..de ce?..."mah am inteles ca ai fost aseara la concert la Europe...cum au cantat tipii?...." la care cel intrebat:"bah sincer sa fiu...eu mai mult am baut si am facut pogo si chestii d-astea p-acolo...asa ca nu prea stiu..."....nu mi-i s-a intamplat cu Europe...dar era un fel de exemplu....chestia asta mie mi-i se pare o chestie de lipsa de respect si de nesimtire fata de cel care este pe scena....oricine ar fii.....

 

That's All!Keep GOOD rock alive!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest mapex

Celelalte Cuvinte nu au album cu titlul "Evolutiv". Probabil te referi la discul "Formatii Rock vol.8" din 1985, pe care figureaza grupul Evolutiv (fata A) si Celelalte Cuvinte (fata :).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

iar de faptu ca sa mergi la un concert rock si sa dai din pleata(si eu am pleata da nu o am pentru asta...) sa dai din pleata si sa te faci aproape mi-i se pare o chestie destul de idioata..de ce?..."mah am inteles ca ai fost aseara la concert la Europe...cum au cantat tipii?...." la care cel intrebat:"bah sincer sa fiu...eu mai mult am baut si am facut pogo si chestii d-astea p-acolo...asa ca nu prea stiu..."....nu mi-i s-a intamplat cu Europe...dar era un fel de exemplu....chestia asta mie mi-i se pare o chestie de lipsa de respect si de nesimtire fata de cel care este pe scena....oricine ar fii.....

Mah tu crezi ca toti care merg la concerte merg neaparat sa se imbete si sa dea din plete? :) Poate sunt si cazuri de astea cum zici tu dar nu uita ca sunt oameni care merg sute sau mii de km pentru un concert care le place asa ca nu te grabi cu concluziile! :)

Link to comment
Share on other sites

man....nu am zis ca toti....stai sa ne intelegem....

ideea e ca nah.....eu stiu cum ii sa mergi la concerte...ca is din Oradea si merg in Budapesta la concerte in fiecare vara.....si normal ca merg acolo si cam toti...merg sa ii vada pe respectivii intrumentisti sau ma rog trupa toata....

da uita-te tu....la toate concertele rock de la noi....unde nu o sa gasesti faze nashpa...

ma rog...asta era ideea...mi-i se pare o chestie de lipsa de respect si de nesimtire fata de cel care este pe scena....oricine ar fii.........

 

Well this is my opinion....

Link to comment
Share on other sites

Guest Raul Gheba

o chestie interesanta , CC sunt apreciati si in afara

 

 

conivngeti-va aici

Edited by Raul Gheba
Link to comment
Share on other sites

Guest mapex

o chestie interesanta , CC sunt apreciati si in afara

conivngeti-va aici

 

 

Bai frate, nici aici nu scap de "cantaretul laudaros"? Pardon, am zis cantaret? Scuzati!

Link to comment
Share on other sites

Guest Raul Gheba

Bai frate, nici aici nu scap de "cantaretul laudaros"? Pardon, am zis cantaret? Scuzati!

 

hai ma... :) era prima incercare

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Celelalte Cuvinte m-au marcat pe viata!!!!! la inceput Calin avea o chitara care m-a dat pe spate;cred ca a fost printre singurii din vremea aia care avea o chitara custom made.Un fel de SG cu griff de music man,creatie a lui Marcel Breazu.Pe ea erau niste doze DiMartio Diabolo si un fel de floyd care cred ca e unicat ;avea un switch ca laSG din care schimba dozele din clean intr-un drive adevarat cum la putini am auzit chiar pana acum....nu avea nici o pedala de nici un fel pe jos.TOATE tonurile erau acolo ,in chitara aceea!!!! .O data au avut un concert de lansare la teatrul Tanase cu "Se lasa rau" si la sfarsit Calin a pus chitara jos pe scena si am aruncat o privire indeaproape ba chiar am atins obiectul....o farfurie zburatoare,fratilor. Mai tarziu omul si-a luat un Hamer si un Ilbanez pe care canta in ultimul timp...cred ca s'a lenevit dar chitara ACEEA a fost o obsesie mult timp pentru mine.Cine a sesizat faza cu chitara il rog sa comenteze. Nu uit primul concert al lor la care am fost prin 86 la sala palatului...cintam de unul singur pe strada zei,zei :)

 

Curand am sa pun poze de la un concert al lor in club Baza Militara .cine are raritati din astea sa toarne aici! Cuvintele FOREVER!!! :)

poze_Celelalte_Cuvinte.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Super tare trupa.Eu am inceput sa ii ascult de cand cu albumul "Se lasa rau". E clar ca trupa asta a scris un capitol important in istoria rockului romanesc. Au devenit clasici. Parerea mea.

E clar ca trupa astea a scris un capitol important in istoria rockului romanesc...Total deacord :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.