• Announcements

• Cosu

Noul RGC.ro   21/04/17

RGC.ro ruleaza acum cea mai noua versiune a Invision Power Board. Versiunea anterioara a Invision Power Board nu mai primeste actualizari de scuritate, acesta fiind motivul principal pentru care am facut upgrade-ul. Functionalitatile cu care sunteti obisnuit ( chatul, sistemul de feedback/rating pentru tranzactii) sunt in continuare functionale dar e posibil ca modul prin care pot fi accesate sa fie usor diferit.   O parte din datele stocate in baza de date trebuie reprocesate si este posbil ca unele informatii sa nu fie imediat disponibile (ratinguri, mesaje private, semnaturi). Reprocesarea va dura aproximativ o zi.   Va rugam sa ne semnalati daca intampinati probleme in a utiliza siteul aici: Cateva modificari/noutati La adaugarea de feedback pentru o tranzactie este necesar sa mentionati un topic. Topicul introduce tastand in casuta aferenta titlul si apo selectand topicul respectiv. In postari se poate folosi caracterul @ urmat de numele unui utilizator pentru a atrage atentia utilizatorului respectiv. In functie de setari, utilizatorul va primi o notificare sau un email. Functia Activity Stream (https://forums.rgc.ro/discover/?do=create) permite crearea de cautari personalizate (topicuri create, postari recente etc).   Va multumim pentru intelegere!   RGC.ro  
Killahead

Intrebari Legate De Lectia 2

68 posts in this topic

... foarte frumos Toni .. deci suntem amandoi pedagogi .... cu teoria " chibritului" , ai dreptate , nimeni n-o prea iubeste ... dar fara bazele ei nu prea se poate din pacate .... de aceea am comprimat la mine in carte in 15 pagini doua tomuri de teorie de la Conservator .... din care doar cateva pagini trebuie cunoscute chiar de la inceput, restul pe percurs .... adica chiar strictul necesar .... plus un minim de cunostinte de armonie mai apoi ... si e ok ....

.... tin minte cum ziceam le ziceam colegilor inainte de examenele de dicteu : "brazers , muzica e cam sigurul domeniu unde teoria si nu practica ne omoara " ....

Nu, nu functioneaza. Cum ti s-a mai spus, invata sa canti in acordajul standard. Dupa aia mai vezi tu...

Nu, nu functioneaza. Cum ti s-a mai spus, invata sa canti in acordajul standard. Dupa aia mai vezi tu...

am inteles chestia aia dar totusi am vrut sa stiu pt cultura mea generala

p.s. ce simpatic explici in lectia unu

atat de mult imi place cand zici "e o mica chestie acolo" cand ii nota cu #

Haha, pai ce sa-i faci, chiar e o mica "chestie" acolo

da imi place asa ce tare explici

cred ca ai putea face cea mai retardata persoana de pe pamant sa inteleaga ceva oricat de complicat ar fi

'din nou o mica chestie' in loc sa zici e iar o nota cu # :) zici foarte simplist lucrurile imi place

Pai na, cineva tot trebuia sa faca teoria si practica muzicala pe intelesul tuturor si daca tot eram in zona... (glumesc)

Tot ce vezi aici e experienta acumulata in aproape 10 ani de predat chitara in Germania la toate nivelurile. In timpul asta am avut ocazia sa invat multe de la elevii mei, sa stiu ce-i intereseaza, ce la place, ce au chef sa invete si cum ii fac sa invete ce trebuie.

Cum sa zic, elevii de aici sunt MULT mai rasfatati decat cei de la noi, aici chiar trebuie sa fi convingator din primul minut, altfel i-ai pierdut definitiv.

E concurenta enorm de mare, n-ar strica sa fie si in Romania asa, poate si-ar mai pune cu ocazia asta unii "profesori" putin fundul in miscare, ma intelegi ce vreau sa zic...

In rest, toate cele bune si multa bafta cu chitara :)

Pai na, cineva tot trebuia sa faca teoria si practica muzicala pe intelesul tuturor si daca tot eram in zona... (glumesc)

Tot ce vezi aici e experienta acumulata in aproape 10 ani de predat chitara in Germania la toate nivelurile. In timpul asta am avut ocazia sa invat multe de la elevii mei, sa stiu ce-i intereseaza, ce la place, ce au chef sa invete si cum ii fac sa invete ce trebuie.

Cum sa zic, elevii de aici sunt MULT mai rasfatati decat cei de la noi, aici chiar trebuie sa fi convingator din primul minut, altfel i-ai pierdut definitiv.

E concurenta enorm de mare, n-ar strica sa fie si in Romania asa, poate si-ar mai pune cu ocazia asta unii "profesori" putin fundul in miscare, ma intelegi ce vreau sa zic...

In rest, toate cele bune si multa bafta cu chitara :)

ms si ti-am pus o intrebare la lectia 1

si tu bafta in continuare cu tutorialurile (daca te mai gandesti sa faci ceva)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.