www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nimeni Nu Cauta Instrumentala Pentru Trupe Metal?


Guest Abaddon
 Share

Recommended Posts

Guest Abaddon

Salut,

 

Dupa cum spune titlu ,sunt curios de ce nu prea am vazut pe forum mai deloc formatie sau instrumentalist pentru ceva de genul thrash sau power metal. Nimeni nu doreste sa se axeze pe aceste genuri ? Si de ce ... P.S este o intrebare sincera,nu incerc sa trolluiesc forumul.Dar ca idee as dori pe la vara dupa sesiune sa caut o formatie pentru thrash/power desi nu prea am experienta ,cant la chitara de aproape un an... si ma simt un pic cam descurajat de faptul ca genul nu este cautat...

Link to comment
Share on other sites

nu'ti fa griji.. genul este intr'adevar cautat.. desi majoritatea care s'ar incadra in genul thrash.. au mari influente death.. exista pe ,,tzeava" si trupa de thrash.. spre exemplu in bacau impreuna cu niste prieteni de'ai mei am format o trupa de thrash numita Damage Case.. dupa bac incercam sa ne apucam calumea de treaba.. :D si din ce am mai vorbit cu lumea ar mai fi si altii, numai ca deocamdata sunt cam underground, sau pe cale sa iasa la suprafata in ciuda faptului ca genul nu prea este ascultat..

Link to comment
Share on other sites

Guest Abaddon

nu'ti fa griji.. genul este intr'adevar cautat.. desi majoritatea care s'ar incadra in genul thrash.. au mari influente death.. exista pe ,,tzeava" si trupa de thrash.. spre exemplu in bacau impreuna cu niste prieteni de'ai mei am format o trupa de thrash numita Damage Case.. dupa bac incercam sa ne apucam calumea de treaba.. :D si din ce am mai vorbit cu lumea ar mai fi si altii, numai ca deocamdata sunt cam underground, sau pe cale sa iasa la suprafata in ciuda faptului ca genul nu prea este ascultat..

 

Thrash-ul este unul dintre cele mai ascultate genuri din metal , si mi se pare aiurea ca nu prea se misca nimeni prin tara sa faca formatii de thrash...

Link to comment
Share on other sites

Guest Abaddon

Citezi vreo sursa de incredere ?

 

Am zis una din cele mai ascultate genuri nu cel mai ascultat ,in sensul ca nu vad de ce nu ar fi acelasi numar de formatii de trash ca cele de death etc. Nu cred ca trebuie sa dau vreo "sursa de incredere" pentru o simpla opinie din perspectiva mea.

 

poate pt ca romanii au abilitati vocale respectabile in general :-?

 

Adevarat ,dupa postul meu m-am gandit ca asta ar fi cea mai mare problema ....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.