www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

vand pedala volum ernie ball VP Junior 25K noua


viorel
 Share

Recommended Posts

vand pedala volum ernie ball VP Junior 25K - pret 3 milioane

(in germania e 117 euro - vezi Thomann)

 

3237.jpg

detalii prin mail sau messenger - juke_box_band@yahoo.com

 

descriere de pe site oficial:

VP Junior 25K

New compact design allows more floor space. The potentiometer has a 25K ohm resistance suitable for the audio path of active electronic instruments. A tuner output is provided and allows silent tuning when the pedal is in the heel down position.

Product Number: 6181

Edited by viorel
Link to comment
Share on other sites

este o pedala excelenta, cu posibilitati lin/log, numai ca exista o mica greseala: potentiometrul este de 250k nu de 25k! oricum este considerata rolls-ul pedalelor de volum! :)

 

Nu e nici o greseala. Potentiometrul este de 25 kOhm, pedala fiind activa, destinata aplicatiilor post preamp/buffer.

 

scuze, am vazut junior si am crezut ca este 6180 de 250k. 6181 este un model foarte nou, care nici nu este prezent in momentul de fata pe net la ernie ball! mea culpa! sa traiesti viorele!

 

Pedala nu e noua, a aparut acum mai bine de doi ani. Apare, chiar de mult timp, pe website-ul Ernie Ball, VP Junior 25K: http://www.ernieball.com/products_pedals.php

Edited by danut
Link to comment
Share on other sites

draga @danut, sorry, dar acolo unde m-am uitat eu pe net: eb volume pedals-presented by analog man, nu este! se opreste la 6180! asa ca... :)

 

Ok, dar n-ar fi fost mai indicat sa verifici sursa originala ( www.ernieball.com ) inainte sa afirimi un lucru categoric? :)

 

Ok, nevermind. Luati-o, fratilor, 3 milioane e un pret cel putin decent!!! Eu am platit, pe a mea, 130 EURO, acum 2 ani!

Edited by danut
Link to comment
Share on other sites

Ok, dar n-ar fi fost mai indicat sa verifici sursa originala ( www.ernieball.com ) inainte sa afirimi un lucru categoric? :)

 

Ok, nevermind. Luati-o, fratilor, 3 milioane e un pret cel putin decent!!! Eu am platit, pe a mea, 130 EURO, acum 2 ani!

in memoria calculatorului meu asta era, desi google-ul ar fi trebuit sa ma duca la sursa primara. am verificat dupa ce m-ai atentionat. a gresi e omeneste, mi-am cerut si scuze, mi le mai cer odata (ar fi trebuit sa strecor cuvantul "probabil" atunci cand am postat despre "noutatea" produsului). oricum afirmatiile mele au intarit, nu au prejudiciat calitatea produsului prezentat. alta data voi fi mai atent! multumit, sefu`? :)

Link to comment
Share on other sites

in memoria calculatorului meu asta era, desi google-ul ar fi trebuit sa ma duca la sursa primara. am verificat dupa ce m-ai atentionat. a gresi e omeneste, mi-am cerut si scuze, mi le mai cer odata (ar fi trebuit sa strecor cuvantul "probabil" atunci cand am postat despre "noutatea" produsului). oricum afirmatiile mele au intarit, nu au prejudiciat calitatea produsului prezentat. alta data voi fi mai atent! multumit, sefu`? :)

 

Ok. Hai s-o lasam balta, pierdem vremea. Am gresit si eu, m-am apucat sa caut noduri prin papura.

 

Misto Strat-ul! Cat ai dat pe el si de unde l-ai luat?

Link to comment
Share on other sites

Ok. Hai s-o lasam balta, pierdem vremea. Am gresit si eu, m-am apucat sa caut noduri prin papura.

 

Misto Strat-ul! Cat ai dat pe el si de unde l-ai luat?

sa fii iubit! no offence! offtopic: comanda in germania la dealer-ul meu de scule. luat in 2002, este seria NT7 (fabricat doar in 2001) si m-a costat atunci, cu tot cu transport 1400E. dar atunci $-ul era mai puternic. da-mi un pm si-ti mai dau si alte amanunte, nu-i bai. :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.