www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

magie


Guest Mehigh
 Share

Recommended Posts

Guest DoomShadow

Saru'mana :) ... ce mai faceti ?? nu am mai fost demult pe forum ... ok ... am ao mica intrebare ... sper sa nu vi-se para ca vine de la un pusti de 7 ani care se uita la Harry Potter ... dar voi nu credeti in magie?? in lumea spirituala?? ... dak nu ... e trist :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

^ Desigur, dar cu precizarea ca Chitzy e trist. Ocultisme, magii, vrajitorii, chestiuni? lumea spirituala, as in aia un' te duci pe limba lu' crestin dupa ce dai coltu', sau o dam in planuri astrale?

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Serios eu chiar cred in chestile astea oculte si sa sti ca am avut un prieten care a zis ca vrea sa-i vanda sufletul diavolului ca sa poata faca asa ceva ... na voi faceti misto dar nu-i de ras :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Pai ce sa se intample ... nimica ... dar tipul a cam luat-o razna ... adica sigur a luat-o :)) tot zicea ca se sinucide si ca noaptea vorbeste cu diavolul ... nush ce sa cred nici eu dar nu neg ... eu sunt crestin si merg des la biserici penticostale si de pocaiti ... si am un prieten care mi-a povestiti ca a venit odata o femeie si a mers in fata la pastor ... si pastorul ala nush ce a simtit el ... ma rog .... i-a zis sa iasa din biserica ... si femeia aia s-a aruncat pe jos si i-au iesit serpi din poseta si sange din gura si nas ... poate fi minciuna ... nu neg ... da suna tare (intr-un fel) numa in filme mai vezi asa ceva :)

Link to comment
Share on other sites

P ... eu sunt crestin si merg des la biserici penticostale si de pocaiti ... si am un prieten care mi-a povestiti ca a venit odata o femeie si a mers in fata la pastor ... si pastorul ala nush ce a simtit el ... ma rog .... i-a zis sa iasa din biserica ... si femeia aia s-a aruncat pe jos si i-au iesit serpi din poseta si sange din gura si nas ...

 

Si tu ai crezut????? :) Povesti de adunat oi in turma pentru a fi pastorite.

Link to comment
Share on other sites

mai bine ai lasa facultatea aia ca strica la cap si te'ai inchide intr'o camera fara pic de lumina, minim 7 zile

dar hai ca'mi dau si eu cu parerea, foarte pe scurt:

(magie = religie + tehnologie) sau cum peste cel mult un secol vom privi 'magia' cum privim astazi alchimia

 

nah, kiar nu m-am prins cu faza cu inkisu in camera... din cate observ tu esti genul de om care s-a uitat prea mult la matrix si care are impresia ca totul e o conspiratie si defapt suntem toti sclavi ai sistemului (poate ma insel in privinta ta). In fine, tu ai ideile tale si sunt idei bine inradacinate si kiar nu am cum sa ti le skimb si nici nu intentionez. Mi-ar placea sa stam intr-o zi la o poveste pe teme existentiale, pentru ca vad ca esti un om inteligent si am cu cine.

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Eu sunt de acord cu alex_omul ... nota 10 pentru el ... si eu cred in ocultism si magie ... glass ... nu stiu cati ani ai ... nu ma intereseaza ... dar tu raspunzi ca si un copil incapatanat ... cu toate ca nu vreau sa practic asa ceva niciodata sunt sigur ca exista ... si apropo ... nu e magie ca in harry potter sa nu crezi ca o sa primesti vreodata un fireball in tine :)) ... oricum cred in puterea mintii ... telekinetica, voodoo, magie si ... ocultism in general ... daca si in biblie scrie de magie ... las-o naibi :| (ma rog ... poate voi nu credeti in biblie) ... in fine ... fiecare cu fixurile lui

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Bai glass nu stiu cati ani ai, dar stai dreacu in banca ta si lasa chestiile astea serioase gen magia sau ocultismul pentru oamenii maturi si intregi la minte, cum sunt chitzy si alex zis omul. Pai ce, adica eu am dat 3 milioane la ghicitoare degeaba? Crezi tu, ca mi-a zis ca o sa ma intalnesc cu o bruneta si chiar m-am intalnit, deci A FOST EXACT ASA CUM A SPUS EA. Si uite aicea asta e cea mai meseriasa ghicitoare, maestra magiei albe, chitzy sau alex zis omul daca vreti o combinatie, ziceti-mi ca sunt tovaras cu finu-su, va face discount: http://vrajitoarea-rodica.ro/

 

 

 

 

 

 

 

 

p.s. pls -> desert

Link to comment
Share on other sites

stiu eu cum se face trucul...:) deci sa va explic tipa care o vedeti voi acolo are un accident :) si a fost amputata de mai jos putin de brau.Astfel tipa folosea o proteza....si cand angel a lovit a doua oara a eliberat proteza de corp si astfel a reusit sa faca acel mare truc :()) bla bla bal it sucks sincer .....magie nu inseamna sa faci montaj din mai multe filme is mai multe unghiuri .....B) ci sa stii sa faci trucuri cu carti,monede si entertainment ....believe me i study from a pro :)

Link to comment
Share on other sites

mmm...uite fa u ce fac ceilalti mari magicieni cu cartile...sa vezi ca abia iti dai seama..ca iti schimba cartea in fatza si u nu o vezi.....oricum...daca vrei sa faci ceea ce face angel iti trebuie milioane de dolari...oricum in ziua de azi oricine poate face statuia libertatii sa dispara,oricine poate sa rupa capul unei turturici,oricune poate face obiecte sa apara...asa ca pt unii nu prea cred ca mai este asa de frumoasa magia....oricum cu orice truc pot iscoate reactii uimitoaresi indiferent chiar credeti ca exista vrajitoare si alte chestii ....eu unu zic ca nu ...majoritatea sunt niste scamatori care vor sa-ti ia banii........si harry potter e marea fictiune si cel mai copilaresc film facut vreodata.Dar daca e tot vorba de crezut si necrezut....credeti in fantome?

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

da ... :)) nu am zis asta ... ai inteles gresit ... logic, ca nu is David Blane sau ... dar nah ... bine GATA cu magia pe ziua de azi ... la ce te referi cand zici fenomene?? Naturale?? sau ... ???

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Nosferatu eu cred :) da nu spune ce ti-sa intamplat ca poate vin "sarcasticii" ... si eu am patit intr-o noapte ceva straniu :-s

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
:)) ok ... chestia cu dosarele x ar trebuie sa fie un apropo?? :)) ... bine gata ... eram biat ... ignorati ce am zis ... imi cer scuze ... pa
Link to comment
Share on other sites

Guest NecroticCH
mah, ocultismul si spiritsmul sunt kesti pe cat de bizare si ciudate, pe atat de reale... kiar nu e de joaca cu asa ceva.
N-am vãzut vreun semn de sarcasm la tine. Aºa ca spune-mi de ce nu-i de joacã. Toate astea - magia, fantomele, extratereºtrii necaptați fizic - sunt în unele capete de oameni gânditori. Crezusem ºi eu în aiureli gen magie, dar pe fondul lipsei mele de încredere fațã de mine. Aratã-mi un exemplu pentru care nu-i de glumit, ca sã te contrazic!
Link to comment
Share on other sites

mai om, intelege ca eu kiar nu am de gand sa te conving ca is adevarate kestiile astea. Daca vrei crezi, daca nu, nu asta ii treaba ta, kiar nu ma intereseaza. incercam doar sa evidentiez diferenta intre magie(sau ocultism sau spiritism sau aberatiile mele) si intre iluzionsim (adica ce face domnul blaine la televizor de raman toti gura casca).

la faza cu extraterestrii nu ma bag (pt ca le consider bullshituri)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.