www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pareri Fender Standard Telecaster


Guest amprentas
 Share

Recommended Posts

Guest amprentas

Va salut,

 

intentionez sa imi achizitionez si eu o electrica ( momentan am o acustica takamine g320 de care sunt extrem de multumit) si nu prea stiu ce sa aleg..

in urma unor sfaturi de pe forum, mi-am achizitonat un amplificator fender mustang II si vroiam o chitara vintage v100.

deoarece am marit putin bugetul, ma gandeam la o fender standard telecaster white.

ca gen de muzica... Nothing else matters, guns don t cry, kansas dust in the wind, hotel california...deci nu metal

Ce ziceti de Fender?? sau ce recomandati la un buget in jur de 2000-2200 lei.

multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Du-te si imbata-te de 100 de lei. Uita de chitara. Si cu asta basta.

Eventual phoote ceva.

 

Nu cred ca l-ai ajutat cu ceva cu acest post <_< eventual poate de fericire ca are chitara sa se imbete dupa.

Personal daca as dispune de aceasta suma mi-as achizitiona un Epiphone Custom Les Paul.

Si Fenderul standard telecaster e destul de ok , doar ca , parerea mea este , ca nu este cel mai potrivit tip de chitara pentru GnR , mai bine ar merge un Les Paul , insa thumbs up pentru Telecaster standard este o chitara ok , chiar urmatoarea in my wishlist :yay: , dupa Epi LP custom

Link to comment
Share on other sites

Daca nu te jeneaza ce scrie pe headstock, ia un tele Squier Classic Vibe si-ti mai raman si bani de bautura. Am probat modelele 50s si custom si sunt excelente ca sunet si aspect/finisaj, mai ales la pretul ala. Mai faine ca un tele standard mexican, parerea mea.

 

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=836

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=588

Link to comment
Share on other sites

Guest amprentas

multumesc mult pentru sfaturi...

am vazut telecasterul japonez, chiar este un pret bun, dar eu vreau neaparat o chitara noua.

Ma tot gandesc la varianta propusa de Septi....Epiphone Custom Les Paul... cu toate ca imi depaseste putin bugetul.

Ce parere aveti despre ea?

Link to comment
Share on other sites

multumesc mult pentru sfaturi...

am vazut telecasterul japonez, chiar este un pret bun, dar eu vreau neaparat o chitara noua.

Ma tot gandesc la varianta propusa de Septi....Epiphone Custom Les Paul... cu toate ca imi depaseste putin bugetul.

Ce parere aveti despre ea?

 

Chitara noua ?? fata de un Tele MIJ din 87 ....m-ai optimizat , trebuie sa am grije ca o sa cad de pe scaun de atata ras .

 

Daca mai astepti un pic poti sa mergi si la film ca o sa fie cu sincron .

 

Asta-mi place la rgc.ro este numa distractie .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.