www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ziua Chitarelor 4!


Guest Corraxe
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Evenimentul asta nu se va amana, cu siguranta, Corrado platind deja biletele de avion. Daca stam bine si judecam drept, nici ZC4 nu s-a amanat, dintr-un motiv foarte simplu : nu a fost stabilita o data exacta la care urma sa aiba loc. In consecinta, nu a avut ce sa se amane . Sa incercam sa fim decenti si sa nu scuipam pe eforturile cuiva care chiar a dovedit ca poate face ceva pentru aceasta comunitate, la un nivel la care multi organizatori abia viseaza.

 

PS. Mr. Blues, ai mare dreptate. Ditamai comunitatea de chitaristi, plini de scule scumpe si sa nu poti sa strangi macar un 500 euro...Nu 200, nu 100, dar macar 50 de persoane sa fi donat cate 10 euro. Pana la urma, suntem numai 4 persoane care am pus cate ceva in contul lui Corrado...

Edited by Danz
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dragi prieteni, sunt bucuros să vă anunţ că cererea de locuri pentru Warmup la Ziua Chitarelor 4 este deja foarte mare. Ca urmare, locul desfăşurării a fost schimbat la altă adresă, la

“Club Stuf Vama Veche”

STR.BERZEI NR.25 SECT.1 BUCURESTI

0724.788.388

0745.694.791

După cum știți deja acest la fel ca toate celelalte evenimente de Ziua chitarelor au acces gratuit, dar există posibilitatea de a face o donație voluntară – pe acest cont in Euro la Raiffeisen Bank

Ro33 rzbr 0000 0600 1032 9523 - swift rzbrrobu

pe numele Corrado Sgandurra.

toți banii colectați de la aceste donații sunt folosite exclusiv pentru a organiza întâlniri viitoare marcate Ziua Chitarelor

pentru orice informatia extra 0743 01 33 33

Rock And Roll Corrado

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

deci locatia evenimentului sustinut de Michael Angelo Batio s-a schimbat din Fratelli? Sau aia ramane acolo si s-a schimbat doar restul evenimentului ZC4? si inca ceva: era o adresa de mail pe care ne puteam rezerva niste locuri. Mai e valabila chestia? Am trimis de mai bine de-o luna mail si n-am primit niciun raspuns :( riscam sa mergem si sa nu mai avem cum sa intram din lipsa de locuri? (chiar si in picioare stau)

Link to comment
Share on other sites

@ Viobio "Aquila non captat muscas"

@otringal daca ai vazut ca nu ai avut un respuns pe 1 luna puteai sa suni, nr meu a fost mereu la dispositia, si , daca vrei sa faci rezervari cum scrie pe post meu

“Club Stuf Vama Veche”

STR.BERZEI NR.25 SECT.1 BUCURESTI

0724.788.388

0745.694.791

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Daca faci rezervare de un zbor pana paris, apoi te duci sa ai loc in avion catre London? daca rezervari se fac la stuff vama veche ce insemna in opinea ta? Iti mai fac un copy paste

" Dragi prieteni, sunt bucuros să vă anunţ că cererea de locuri pentru Warmup la Ziua Chitarelor 4 este deja foarte mare. Ca urmare, locul desfăşurării a fost schimbat la altă adresă, la

“Club Stuf Vama Veche”

STR.BERZEI NR.25 SECT.1 BUCURESTI

0724.788.388

0745.694.791"

ai fost atent la cuvant "warmup"?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ok bun, dar ... esti organizator, deci nu vad rostul dozei de sarcasm, ironie si replici in latina. Poate nu ai inteles ca daca unu, asa bou cum e, te sacaie la cap in legatura cu o chestie pe care tu o organizezi, si vrea sa stie mai multe, inseamna ca e chiar interesat si indirect iti multumeste pentru ceea ce ii oferi. Explica si tu pe indelete, direct unei intrebari, oricat de prost e pusa si oricat de neatent e cel ce intreaba. Pana la urma lucrul asta, in sine, descrie mai mult de 50% din activitatea ta, si anume relationarea cu ceilalti. De organizat, ai fi surprins, pot multi sa organizeze, chiar foarte bine, din punct de vedere administrativ, insa putini pot sa o faca frumos, cu tact si sa nu strice placerea celui ce vine la eveniment. Incearca te rog sa faci parte din aia putini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu-i nimic nou sub soare, asta mi-o poate spune orice frustrat sau increzut, avand complexe de superioritate (sau mai bine zis de inferioritate). Eu chiar iti facusem recomandarea crezand ca o sa intelegi ce vreau sa spun, realizand poate ca ai avut o zi proasta si na, poate o mai dregeai si tu, sa raman si eu cu impresia ca ai fi o companie placuta de o bere si ca nu esti chiar asa cum am crezut. Din pacate insa, se pare ca nu vrei nici sa faci parte dintre cei putini si nici ziua nu era de vina. Cei ca tine ma fac zilnic sa apreciez din ce in ce mai putin faptul ca vreau sa fac ceva, orice in viata asta, atata timp cat implica contactul cu altii (de care mai si depinzi din pacate). Ca un ultim sfat: pune-ti ordine in viata si o sa vezi ca parca nu o sa mai ai de ce sa fii asa acid tot timpul. Sa vezi ce misto o sa fie cand n-o sa mai simti nevoia sa te simti rege in parcare (ca n-o sa mai ai de ce) si chiar o sa poti conversa cu altii intr-un mod amiabil. Crede-ma, e un sentiment misto rau.

 

P.S.: raspunzi cum vrei si doar cui merita. Sau si vorbesti cum vrei? Nu ca n-as stii deja raspunsul.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

P.S.: raspunzi cum vrei si doar cui merita. Sau si vorbesti cum vrei? Nu ca n-as stii deja raspunsul.

 

 

Razvan, Corrado e italian. Doar nu vrei sa scrie perfect romaneste. Sunt destul de multi romani care nu fac asta...

Citatul in latina nu iti era adresat.

 

PS. Repet, pentru ca se pare ca nu s-a inteles : nu donez neaparat pentru evenimentul care urmeaza sa aiba loc, ci consider ca am platit ( infinit de putin ) pentru cele trei editii anterioare, de care m-am bucurat. Daca privim asa lucrurile, parca ar merita sa punem ceva bani, nu ?

Edited by Danz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vroiam să vin la acest eveniment dar am abandonat idea,nu pot respira acelaș aer cu pseudovedete italiene,pripasite pe plaiuri romanesti,recomand un boicot la cîntare,prea mare aroganta si infatuarea.De 100 euro mai bine cumpar cozi unor copii talentati.

Cine e vulturul si cine e musca?

Edited by viobio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.