www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tom Quayle Romanian Masterclass


Musaro Adriano
 Share

Recommended Posts

Salut baieti, pe perioda 1 iunie o sa fie Tom quayle in tara pentru un concert si un masterclass.

Masterclass costa 90 ron, duraza 3 ore si o sa se vorbeasca despre:

- We can do 'playing outside

- creating tension and release',

- 'Improvising using Formulas'

- 'Blues Playing - I-IV movement'

O sa fie dat material didactic cu suport audio la fiecare participant (sa poate sa esersese a casa si sa aiba material pdf si audio, avand in vedere ca teme discutate sunt foarte mari)

Pentru cine nu stie cine este Tom aici aveti cateva link:

http://www.youtube.com/user/tq105

http://www.tomquayle.co.uk/

Pentru informati si inscrieri puteti sa ma contactati la PM sau la 0723536993

Locatie o sa fie in ploiesti in principiu, atmosfera prietenesca care o sa se lase cu petrecere la sfarsit, profesor tom este (cine il cunoste stie) foarte serios, unul dintre cei mai pregatiti chitaristi la ora actuala (nul zic eu dar juriul de la guitar idol, chitaristi gen greg howe (cu care a facut masterclass impreuna), si colegi faimosi care il respecta, de altfel chitarist ales de Alex argento pentru nou disc.

Pentru orice informatie, sunt aici. numai bine.

Ps. find o zile din septmana cateva sfaturi ar fi binevenit cum ar fi ora preferata si ziua, sa batem in cuie. merci

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

baieti e o chstie mai mult prietenesca, nu sunt mult formalitati, cred ca un pub din ploiesti sau la mine la firma, vedem cat suntem aproximativ. Ma asteptam sa nu se arunce multi, pentru ca tom inca nu este destul de conoscut in tara, sau pentru ca multi sunt speriati de un pic de teorie, dar garantez personal, studiez cu el de divers timp si pentru cine nul stie este o ocasie sa vada de aproape the ' real deal' zic eu.

find tom engles si eu italian normal ca o sa se lase cu bere, jam session, glume si pizza. nu este ceva formal.

PS. fratilor Tom vorbeste Engles, asa ca pentru cine nu stie englesa SONO CAZZI se zice la noi, sau se ofera un participant bravo si disponibil sa faca traducere simultana pe loc. Aide baieti, cine este interesat sa faca intrebari asa ne si organizam. Merci

Link to comment
Share on other sites

merci baieti, au inceput sa se stranga participanti. va rog daca aveti ceva de intrebat contactatima, stau la dispositie.

Pentru cine este hotarat va rog sa confirmati participare. merci

intre timp un CONTEST hosted by Tom si toadwork .

urmariti linku si aveti 3 BT facuti de Tom pentru concurs. Sunt gratis si de buna calitate, daca nu participati sunt buni la casa omului sa improvisati pe ei. numai bine

Link to comment
Share on other sites

salut baieti, am inteles ca pentru chitaristi cei mai tanari pretul este destul de piperat, de asta pretul o sa scada la 40 ron, sa poata sa vine orcine pentru ca este pacat la asa ocasie.

Pentru participare va rog sa confirmati cu un PM inclusand numele exact si email (email imi trebuie pentru ca material didactic o sa fie descarcabil direct pe net pentru cine vine la master).

Locatie ramane ploiesti si ziua tot 1 iunie, orar ma gandeam dupamiaza sa poata sa ajunga cine lucraza. Pe la 18:00 as propune, astept sfaturi rapide ca ziua se aproprie. merci, numai bine

Link to comment
Share on other sites

salut baieti, am inteles ca pentru chitaristi cei mai tanari pretul este destul de piperat, de asta pretul o sa scada la 40 ron, sa poata sa vine orcine pentru ca este pacat la asa ocasie.

Pentru participare va rog sa confirmati cu un PM inclusand numele exact si email (email imi trebuie pentru ca material didactic o sa fie descarcabil direct pe net pentru cine vine la master).

Locatie ramane ploiesti si ziua tot 1 iunie, orar ma gandeam dupamiaza sa poata sa ajunga cine lucraza. Pe la 18:00 as propune, astept sfaturi rapide ca ziua se aproprie. merci, numai bine

Link to comment
Share on other sites

ATUNCI BAIETI BATUT IN CUIE:

Miercuri 1 Iunie

locatie: PASSAGE CLUB Calea Victoriei 52 BUCURESTI 0757 048 784

Ora 19:30 Tom quayle disponibil la intrebari de la cei presenti cu demonstrati: NU COSTA NIMIC, o intelnire prieteneasca intre guitaristi.

Ora 21:30 concert JAZZY cu: Bass: Razvan Cojanu, Sax: Lorin Lepadatu, Toba: Laurentiu Zmau special guest guitar : TOM QUAYLE!! Intrare 20 ROn

O sa fie o sera frumoasa, va asteptam.

PS. Pentru meditati si material didactic puteti sa luati contact direct cu tom, este foarte de traba. Pentru orice detaliu sau intrebare despre evenimentu stau la dispositie.

Merci, numai bine

Edited by Musaro Adriano
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Merci lowdusk, ne vedem acolo!!

 

ATUNCI BAIETI BATUT IN CUIE:

Miercuri 1 Iunie

locatie: PASSAGE CLUB Calea Victoriei 52 BUCURESTI 0757 048 784

Ora 19:30 Tom quayle disponibil la intrebari de la cei presenti cu demonstrati: NU COSTA NIMIC, o intelnire prieteneasca intre guitaristi.

Ora 21:30 concert JAZZY cu: Bass: Razvan Cojanu, Sax: Lorin Lepadatu, Toba: Laurentiu Zmau special guest guitar : TOM QUAYLE!! Intrare 20 ROn

O sa fie o sera frumoasa, va asteptam.

PS. Pentru meditati si material didactic puteti sa luati contact direct cu tom, este foarte de traba. Pentru orice detaliu sau intrebare despre evenimentu stau la dispositie.

Merci, numai bine

Link to comment
Share on other sites

Salut baieti cu parere de rao trebuie sa anunt ca din motive de sanatate Tom Quayle nu o sa poata sa onoreze vizita in tara. Iertatima baieti, sper ca nam incurcat pe nimeni, din pacate nu depinde de mine,, si pentru mine a fost stire shock..inca nu imi vine sa cred. Zice oricum tom ca este numai o amanare.

Scuze inca o data si numai bine.

Ciao flo, a venit, este bomba, merci. Bine ca a picat acu, compensaza positiv in lipsa lui tom!!

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.