www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Workshop Viotubeamp


viobio
 Share

Recommended Posts

SIMBATA 14.5.2011 INCEPIND CU ORA 17 ORGANIZEZ UN WORKSHOP( CAM POMPOS,O SA FIE MAI MULT O DISTRACTIE) CU O PARTE DIN AMPLIFICATOARELE CONSTUITE DE MINE

LOCATIA ESTE UN MIC BAR ,NUMIT SNATCH,SITUAT PE SOSEAUA PANDURI (NR IL AFLU MIINE)

 

ECHIPA VIOTUBEAMP

EU :yay:

GEORGE PATRANOIU :rulez:http://www1.romanial...ate-223602.html http://www.youtube.c...h?v=M3eCTuxFWrE

DAN SANDULESCU :rulez:http://www.youtube.c...h?v=26xeeoxnq9Y

DECEBAL ROBESCU :rulez:

 

GEORGE SI DAN VOR PREZENTA AMPLIFICATOARELE SI SE VOR PRODUCE PE ELE

CEI CARE DORESC SA TESTEZE UN APLIF O POT FACE,POT VENI CU CHITARA PROPRIE ( DACA NU ,VOR FI ACOLO CEL PUTIN 3 CHITARI)

LA SFIRSIT DUPA CE O SA SI FACA FIECARE DAMBLAUA ,VA FI UN JAM CU GEORGE SI DAN

 

BERE MOCA,GRATIS,DEGEABA,FARA BANI ,DIN PARTEA MEA!!!!:yay:

ESTE BINEVENIT ORICINE: DUSMAN,PRIETEN,CLEVETITOR,ADMIRATOR,BAGATOR DE SEAMA,VA ASTEPTAM PE TOTI!!!!!!!!!!!

DACA SE DORESC ALTE DETALII ,VA STAU LA DISPOZITIE

VIO 0724156363 ,e de ajuns un beep,sun eu

 

 

HAI SA NE DISTRAM !!!!!!!!!!!:rulez:

:respect: TUTUROR

Edited by viobio
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

amplificatoare aduse la "distractie"

 

100w /doua canale/clean&overdrive

5W clona Fender Champ 5C1 http://forums.rgc.ro...nder-champ-5c1/

50W plexi http://forums.rgc.ro...ltfel-de-plexi/

15w clean&overdrive http://forums.rgc.ro...cleanoverdrive/

70w JCM800

40W clean&overdrive ,amplificator cu boost ton reglabil ,amplificatorul lui Decebal Robescu (bure73) http://forums.rgc.ro...v-vio-tube-amp/

18w clean&overdrive ,amplificatorul lui Dan Sandulescu (powerballad) http://forums.rgc.ro...plificator-18w/ post-7787-0-34846300-1304843206_thumb.jpg

doua pedale ,ale lui Dan Sandulescu post-7787-0-89629100-1304843181_thumb.jpg

cabinet de 300w a lui George Patranoiupost-7787-0-87428200-1304843543_thumb.jpgpost-7787-0-57027800-1304843536_thumb.jpg 2XCelestion Lead 80+ 2X Eminence ALPHA 8

cabinet de 75w a lui Dan Sandulescu post-7787-0-15755200-1304843234_thumb.jpg 1XCelestion 12GT75

si inca un cabinet cu 2X12GT75 150W

 

dupa ce amplificatoarele vor fi prezentate de George Patranoiu & Dan Sandulescu ,se pot proba de chitaristii prezenti

O RUGAMINTE

ca sa nu fie discutii ,vreau sa fac o lista cu ordinea celor care vor sa probeze ceva

din acest moment lista este deschisa

ordinea este :

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

Guest antoine

Ma inscriu eu!

 

Abia astept sa aud cum suna acele scule, indiferent la care nimeresc :rulez:

 

Inteleg ca daca nu se vor inscrie multi, va ramane mai mult timp pentru cei care au facut-o...cu toate astea va zic oameni buni, merita sa incercati, oricum nu va costa nimic, va spalati si voi urechile cu lampi B)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma inscriu eu!

 

Abia astept sa aud cum suna acele scule, indiferent la care nimeresc :rulez:

 

Inteleg ca daca nu se vor inscrie multi, va ramane mai mult timp pentru cei care au facut-o...cu toate astea va zic oameni buni, merita sa incercati, oricum nu va costa nimic, va spalati si voi urechile cu lampi B)

 

 

 

poti sa alegi ce vrei si cite vrei

Link to comment
Share on other sites

Cat de tare, fac 5 min pana acolo :)))

 

Ironia e ca nu am fost niciodata in Snatch. Dar acuma chiar am un motiv serios sa vin. Ne vedem acolo! :)

 

P.S: O sa vin cu ieftinatura mea si cu talentul meu de "lautar", sper sa nu zgarii prea multe urechi

 

acolo sper sa ne distram,nu este concurs de chitara :yay::rulez:

chitari vor fi

un Ibanez,un Jackson,o Aria,ale lui George

un Ibanez,un Fender stratocaster ,ale lui Dan

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

Altceva in afara de bere se mai bea acolo?

 

Din ce-am auzit, se pare cã se va servi ºi lapte praf cãlduț...

]Sau preferi niºte "Earl Grey" ºi s-asculți o muzicã de menuet ( interpretatã la un BC Rich la 100 W în distors maxim :P ) ?...

 

[ glumesc]

 

Sunt convins de fapt, cã la ce Gain ºi Distors va fi pe-acolo, ai bea niºte trascãu probabil ( tot praf te faci ...)

 

"It's gonna be a night to remember"

Link to comment
Share on other sites

Guest ALB3RTO

Vio... mi-a spus si mie George de treaba asta... chiar sunt curios, mai ales ca e la 3 statii de mine.

 

Statii de autobuz. :))

sunt tipul care a vorbit cu tine la Hard Rock cafe,cintarea Mariei Radu

 

Stiu cine esti. Ce naiba.... nu eram chiar asa beat :))))

 

Apar si eu.

pai cita lume vorbeste cu tine... dupa cintari

eu sunt mai timid ,nu prea ma bag in sufletul omului

poate faci un jam cu George si Dan

:rulez::respect:

Edited by ALB3RTO
Link to comment
Share on other sites

Guest GeorgePatranoiu

Buna ziua, voua! Chiar daca am scris cu intarziere totusi va asteptam la WORKSHOP. Va garantez c-o sa fie BESTIAL!!! Haideti sa vedem care este adevarul despre amplificatoarele cu lampa, si ne vom si distra cu diferite sollo-uri sau cu ce ne mai trece prin cap vizavi de muzica; v-astept cu nerabdare, si veti vedea ce poate crea Viorel in materie de sunet si nu numai.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Am fost si eu, ce pot sa spun, pentru o prima editie a fost bine . Plusurile ar fi ca amplificatoarele suna foarte bine. Minusurile din pacate sunt ceva mai multe, dar nu la fel de importante ca minusurile:

 

  • locatia prost aleasa pentru genul asta de actiuni, camera mult prea mica si mult prea multa caramida care influenta negativ sunetul
  • ALTA LOCATIE NU AM GASIT , CLUBURILE DIN BUCURESTI AU PATRONI GOMOSI ,EU NU AM CHEF SA MA ROG DE EI ,BARULETUL ESTE AL UNUI PRIETEN
  • SA SE MAI STABILIZEZE PIATA IMOBILIARA SI POATE O SA VENITI IN CLUBUL MEU
  • cabinetele de chitara erau in cel mai bun caz modeste, ar fi fost mult mai ok sa se imprumute niste cabinete adevarate gen Marshall, Orange etc, in felul asta puneai in evidenta mai bine calitatile amplificatoarelor
  • CABINETELE ACELEA NU SUNT CONSIDERATE MODESTE,SUNT CABINETE CUSTOM,ADICA SA SE AUDA CUM DORESTE PROPRIETARUL, CEL PUTIN GEORGE IN PESTE 20 DE ANI DE CARIERA A CINTAT CAM PE TOT CE SA PRODUS IN MATERIE DE CABINET
  • NU STIU PE NIMERI CARE AR FI DISPUS SA IMPRUMUTE UN CABINET,DACA AVETI VOI CABINETE DENUMITE MAI SUS ,VA ROG SA LE ADUCETI DATA VIITOARE
  • George Patranoiu nu prea a aratat mai nimic din tonul amplificatoarelor pentru ca a ales sa isi strice complet tonul cu un Boss GT8 in fata amplificatorului, la capitolul cantare in schimb a fost ca de obicei ... :respect:
  • DE CIND IL SI EU CINTA PE PROCESOR!!
  • desi inauntrul amplificatoarelor sunt lucratura si componente de top, exteriorul arata ieftin, mai merita bagati ceva bani in plus pentru un look mult mai bun, in conditiile de acum posibilii cumparatori vor fi mai mult cei care doresc un amplificator pe lampa, dar nu au bani pentru ceva serios si ar fi pacat, amplificatoarele suna mult mai bine decat cere Viorel pe ele
  • PE MINE MA INTERESEAZA SA POT SCOATE SUNETUL CERUT DE CHITARIST,PARTEA EXTERIOARA CONTEAZA MAI PUTIN PENTRU MINE SAU UNII CHITARISTI,EU NU FAC LINIE DE AMPLIFICATOARE EU FAC CUSTOM!!!!!!!!!!!!!!
  • INCA CEVA ,AM VINDUT CITEVA AMPLIFICATOARE SUB FORMA DE SASIU,VIITORUL PROPRIETAR URMIND SA SI FACA O CARCASA PERSONALIZATA PE GUSTUL SAU

Tot la capitoluri plusuri as putea trece si pedalele lui Gabi Tudoran, suna mult mai bine decat as fi crezut ca poate suna un produs facut la noi, ma bate gandul sa incep o discutie cu el despre o pedala pe gustul meu, dar o las pentru vremuri mai fericite dpdv financiar.

 

Sper sa nu se supere Viorel pe mine pentru criticile aduse, mi se pare un om extraordinar care a investit o gramada din timpul sau si banii sai ca sa ne bucure pe noi cei pasionati de sunete frumoase chitaristice.

NU CONSIDER CELE SCRISE DE TINE O CRITICA

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

Subscriu la partea cu boxele. Toti sintem obisnuiti cu configuratii standard de boxe, V30, Greenback, etc. Eu sigur mi-as fi facut o parere mai clara daca as fi probat pe asa ceva. Asa, am plecat putin nedumerit. Amp-urile au in mod cert potential, dar as fi vrut sa am un termen de comparatie corect si comun cu alte ampuri pe care le stiu. Preturile, cum a punctat si Blackthorn mai sus, mi se par foarte bune.

MA REPET

CABINETUL LUI GEORGE

2XCELESTION LEAD 80 + 2XEMINENCE ALPHA 8

CABINETUL LUI DAN

1XCELESTION 12GT75

 

CA SUNT ALESE ALTE FRECVENTE DE REZONANTA PENTRU CABINET ,ESTE ALTCEVA

DE EXEMPLU LUI DAN NU II PLACE V30

GEORGE VREA UN SUNET MAI INCHIS PE RIFF SI UNU BOGAT IN MEDII PE LEAD

 

GUSTURI SI GUSTURI

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.