www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Galeria Mea De Piese Inregistrate Cu Vocea


Arthur
 Share

Recommended Posts

M-am gândit cã e mai bine dacã vreau sã postez mai multe piese sã o fac la fel ca alți colegi de pe forum în propria galerie, deci deschid galeria cu - another homerecording - Wait for sleep, cover Dream Theater - una din piesele mele preferate de la Dream Theater. I hope you'll enjoy it

Cover - Wait for sleep - Dream Theatre.mp3

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aºteptând vara, pun o piesã de sezon: cover All Summer Long. Deci cover dupã alt cover - ain't that funny?

Varianta originalã, Home sweet Alabama o cântãm din când în când cu band-ul, dar mie personal îmi place ºi varianta Kid Rock pt. cã e o idee mai energicã.

cover KID ROCK - all summer long.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

În aºteptarea unui nou concert cu trupa nu m-am putut rãbda ºi am mai înregistrat acasã un cover dupã o baladã rock, mai exact piesa celor de la Saigon Kick - Love is on the way.

Am postat douã versiuni ale aceleaºi piese, deoarece prima e în varianta doar eu cu vocea ºi chitara electroacusticã, iar în cea de-a doua participã cu basul ºi percuția colegul de pe forum (ºi de trupã) Ovibas, inclusiv cu partea de mixare/masterizare. Sper sã vã placã ce a ieºit ...

Cover Saigon Kick - Love is on the way.mp3

Saigon Kick - Love is on the way (ovibas master).mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Încã un cover de-al meu, cu chitara ºi vocea, mai latino-rock, e vorba despre Black Magic Woman, interpretat în maniera Santana (pe cât am reuºit). L-am înregistrat în momentul în care am primit Musicman-ul Steve Lukather ( :yay: - one happy moment), direct cu drive-ul din combo, scos prin line out ºi cu delay-ul în bucla de efecte.

 

On youtube:

COVER - Black Magic Woman.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cu toate cã e varã, vremea capricioasã ºi rece de afarã mã duce cu gândul deja la toamnã, aºa cã m-am hotãrât ca urmãtorul meu cover sã vinã de la Daughtry cu una din piesele mele favorite - September. ªtiu cã nu mã pot compara cu Chris Daughtry, dar sînt un mare fan al lui ºi a hiturilor pe care le-a scos pânã acum.

cover Daughtry - September.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.