www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Inregistrare In Audacity


Dhany
 Share

Recommended Posts

Ciao!

 

Sunt intr-o incurcatura si astept un sfat de la voi in legatura cu problema mea..Am cautat intai pe forum sa aflu un raspuns dar nu am gasit ceva care sa imi raspunda la nelamurirea mea.

 

Uitati ce vreau sa realizez:

 

Intai am inregistrat un backing track in Audacity pe chitara 1.Apoi vreau sa fac un solo chitara 2, dar in acelasi timp sa aud, tot in Audacity, si sa mearga in acelasi timp si chitara unu, astfel incat sa pot sa am ca ghid prima chitara.

Este posibil asa ceva cu acest program, si daca da, cum fac sa mearga?

De asemenea, daca nu este posibil cu acest program, cu care as putea face aceasta figura?

 

Multumesc, si da, imi asum vreo critica de la avansati de genul: cauta intai pe forum, s-a mai discutat, etc...(am cautat, dar nu am gasit ceva sa imi raspunda) ;)

 

Astept un raspuns de la voi!

Link to comment
Share on other sites

In the “Audio I/O” section ("Recording" section in Audacity Beta), turn on the “Software Playthrough” option.

Dacã ai latențã sau alte probleme ai putea încerca un program mai potrivit sarcinii: un DAW (eu recomand Reaper).

 

am cautat, dar nu am gasit ceva sa imi raspunda

Cuvântul-cheie pe care îl cauți este "monitorizare".

Link to comment
Share on other sites

Intai am inregistrat un backing track in Audacity pe chitara 1.Apoi vreau sa fac un solo chitara 2, dar in acelasi timp sa aud, tot in Audacity, si sa mearga in acelasi timp si chitara unu, astfel incat sa pot sa am ca ghid prima chitara.

In plus fata de ce a raspuns Fiveseven verifica si optiunea "Overdub" din

menu Edit->Preferences->Recording

Succes :)

Edited by ggg
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.