www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fender Bass Precision + Marshall Mb 30 + Boss Flanger Bf-3


bentatiberiu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In principiu m-ar interesa bassul dar n-am gasit nici un fel de referinta despre modelul asta...de vre-o 2 ori a scos Fender basi cu grif scurt dar nu cu corpul asta. Cel putin io n-am gasit nimic...

Serialul nu spune multe lucruri....corpul seamana cu big block P-bass dar difera multe, mai ales griful...

 

Sper sa ma lamuresti putin

Edited by igorr
Link to comment
Share on other sites

In principiu m-ar interesa bassul dar n-am gasit nici un fel de referinta despre modelul asta...de vre-o 2 ori a scos Fender basi cu grif scurt dar nu cu corpul asta. Cel putin io n-am gasit nimic...

Serialul nu spune multe lucruri....corpul seamana cu big block P-bass dar difera multe, mai ales griful...

 

Sper sa ma lamuresti putin

Nu sunt basist dar am luat chitara pt . unul din copii cu intentia de a o moderniza. Chitara merge f. bine si in starea ei actuala dar se impune un upgrade la doze si potentiometre. Griful este foarte comod este usoara,practica .Se vede calitatea Fender.... Eu am incercat-o doar cu un pedalier ce continea un delay si un flanger ; merge exceptional repet si in starea actuala ...As dori ca persoana care vrea sa o ia sa o poata vedea si mai ales sa o incerce la mine ( am scule destule si calitative etc.) Baiatul meu nu vrea sa faca muzica ,deci sunt nevoit sa dau chitara fara a mai investi in ea ( upgrade era preconizat initial ) . Parerea mea este ca cine o va lua va face o buna afacere .. Stima: Tiberiu.
Link to comment
Share on other sites

Chitara asta nu e Fender, se vede inclusiv dupa asezarea logo-ului pe headstock si tipul dozelor + capacele potentiometrelor si asezarea lor....neah....daca o dai cu 500 de lei sa fii fericit ! Nush de unde ai luat-o tu,si sub ce BRAND, dar sper sa nu fii fost fraierit.

Spor la vanzare !

Link to comment
Share on other sites

Pedala BOSS BF-3 s-a vandut. Amplificatorul Marshall MB-30 este deocamdata rezervat . Chitara se da numai persoanei care o poate incerca la mine ; se evita discutii si barfe inutile asupra calitatii si identitatii instrumentului ; pretul chitarii il va stabili cumparatorul daca o va lua ...De luni 31 . 10 .2011 acest topic se va inchide . Cu multumiri pentru interes : Tiberiu.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

Deci pana la urma e Fender sau Fenber? Ca eu unul nu am gasit nici o referinta nici macar pentru gat. P-bassuri short scale s-au facut in editie limitata in Japonia 85-86 sau in Mexic mai tarziu cu denumirea P-bass Junior. In rest nu am gasit nici o vorbulita despre gat de P-bass short-scale made in USA. La fel corpul e ciudat.

Daca nu ne luminezi tu in vre-un fel tind sa ii dau dreptate colegului tudorrogoz care a postat mai sus. Daca nici macar gatul nu e original, mai mult de 500 lei nu face.

Link to comment
Share on other sites

Chitara este Fender 100 % ; prefer sa o dau la cineva care poate sa o si incerce ...Daca as putea investi in ea as pastra -o...Mai vedem ce va fi ,nu tin sa o vand neaparat ...Dar nu accept jigniri din partea unora care isi dau cu presupusul fara a pune mana pe un astfel de instrument...Aveti ceva dubii ? NU faceti oferta ....Se va gasi un interesat si curios in acelasi timp ,pana la urma ...Sau poate nu ? Vom trai si vom mai vedea... Eu va multumesc de interes.Stima: Tiberiu.

Link to comment
Share on other sites

Departe de mine gandul sa jignesc pe cineva si sincer chiar eram interesat de un Fender short-scale. Oricat de mult as avea incredere in cuvantul vanzatorului ca ar fi marfa originala, practica ne spune ca fara un certificat de origine, macar niste referinte pe net despre modelul in cauza nu garanteaza originalitatea produsului. Eu nu contest sinceritatea vanzatorului sau buna credinta insa nu poti plati cateva sute de euro pe un instrument fara referinte. Eu daca as fi fost in locul tau (vanzator) si nu as fi avut nici o referinta despre chitara pe care vreau sa o vand, pentru a fi credibil, i-as fi facut un set de poze din toate unghiurile si as fi trimis un e-mail la Fender pentru autentificare. Evident raspunsul lor ar fi insemnat mai mult decat un certificat de garantie, pentru ca in raspuns de regula iti da perioada in care s-a fabricat, unde si date tehnice despre lemn, electronica, etc. chiar daca e custom shop sau model unicat.

 

Cat despre cum suna asta e o chestiune relativa. Putini sunt cei care pot spun ca un instrument este original dupa cum suna. In momentul de fata detin o copie P-bass short-scale de la SX, care suna foarte bine, iar cu dozele si setarile potrivite pe amp suna a orice imi doresc. Insa e o copie de Fender....

Eu incercam doar sa ajut, sau sa ma dumiresc asupra instrumentului pus in vanzare pe ca sunt interesat de short-scale.

Nu cred ca poate cineva sa se supere ca ii ceri sa-ti arate o dovada sau un instrument similar pentru autenticitate. Daca ar exista asa ceva as fi primul care ti-ar face o oferta.

 

Spor la vanzare si garantat daca vei avea un raspuns de la Fender eu iti fac oferta pentru bas.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.