www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Midi Switch


Recommended Posts

Switch MIDI cu 4 canale programabile.

True Bypass, buffer cu FET .

Selectare "hardware" pentru canalul MIDI.

Lucreaza pe oricare dintre cele 16 canale MIDI.

Raspunde la mesaje MIDI (controller MIDI, procesor, secventer, etc) de tip "PROGRAM CHANGE".

Iesire "MIDI THRU" pentru conectare cu alte dispozitive MIDI.

 

Am mai incercat sa-l vand acum un an, fara succces :) Am uitat de el si acum l-am regasit printre tinichele,

asa ca fac o noua incercare la un pret nou: 250,00 lei !!!!

Sint deschis la schimburi, propuneri, variante, etc.

Trimit oriunde in tara cu Posta Romana.

Contact pe forum sau cel mai bine la: 0721.62.43.67

Rock !

post-3281-0-00788700-1301986214_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu prea inteleg scopul tuturor intrarilor si nu imi dau seama ce scrie pe sigla. Poti sa dai te rog un link catre pagina producatorului, eventual un manual de folosire?

 

In plus spui ca e TrueBypass si apoi ca are buffer cu FET. Asta inseamna ca este TrueBypass si comutarea se face cu relee si in plus exista si un buffer care poate fi activat la nevoie?

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu prea inteleg scopul tuturor intrarilor si nu imi dau seama ce scrie pe sigla. Poti sa dai te rog un link catre pagina producatorului, eventual un manual de folosire?

 

In plus spui ca e TrueBypass si apoi ca are buffer cu FET. Asta inseamna ca este TrueBypass si comutarea se face cu relee si in plus exista si un buffer care poate fi activat la nevoie?

pe sigla scrie "Messu Electric"

el este producatorul.

Edited by maur
Link to comment
Share on other sites

Nu prea inteleg scopul tuturor intrarilor si nu imi dau seama ce scrie pe sigla. Poti sa dai te rog un link catre pagina producatorului, eventual un manual de folosire?

 

In plus spui ca e TrueBypass si apoi ca are buffer cu FET. Asta inseamna ca este TrueBypass si comutarea se face cu relee si in plus exista si un buffer care poate fi activat la nevoie?

 

Sigla se poate scoate, ca e doar o gluma :) Nu sint producator de echipament. Sigla n-a existat initial si e rezultatul unei alte "povesti". Dar nu despre asta e vorba.

Ca sa intelegi cum functioneaza, si la ce sint bune atatea intrari poti incerca manualul de la GCX (Voodoo Lab) dupa care m-am inspirat.

Altfel ,ai intuit perfect ce e cu bufferu-ul si cu releele din el.

Numai bine !

 

... si nu imi dau seama ce scrie pe sigla.

 

Aparatul e facut de mine . Altfel crezi ca as fi incercat sa vind un switch MIDI la pretul de 50 de euro ???????

Ia verifica sa vazi cam cat costa unul chiar si second hand ;)

Edited by Messu
Link to comment
Share on other sites

De cateva zile ma tot uit la sisteme de switching si asta pentru ca si eu vreau sa imi fac unul.

 

Deocamdata ma uitam la GLab si GigRig, dar ma gandeam la varianta buffered, cu crosspoint switch-uri.

 

Legat de pret, mi-am imaginat ca e ceva hand-made, dar nu eram sigur, de-asta am intrebat. Si da, este un pret foarte bun, iar aparatul arata foarte bine, sunt tentat sa-l cumpar dar mai stau sa ma gandesc.

 

Bafta mare la vanzare.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.