www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist, Caut Trupa In Timisoara


Catalin Donosa
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Caut sa ma alatur unei trupe existente sau sa contribui la punerea bazei uneia noi. Cant la chitara de ceva vreme, dar din cauza traseului in viata si a lipsei motivatiei nu am reusit sa ating un nivel prea inalt. Momentan ascult si cant Nirvana. Sunt sound-ul si ritmul ce imi plac si pe care imi permit sa le produc. Am mentionat Nirvana pentru a exclude baladele rock, folk-ul si alte genuri melodioase. Ar fi perfecte insa niste cover-uri, asa ca de inceput de trupa, pana cand se definitiveaza un stil. :P

Bineinteles ca sunt deschis catre majoritatea stilurilor de rock, atata timp cat suna bine si trupa se simte ok.

 

Catalin.

Link to comment
Share on other sites

Acum ca m-am mai dezumflat, reformulez. Caut intrumentisti (tobe, bass, chitara) cu nivel mediu, putin peste mediocru, impreuna cu care sa pot canta o melodie de la un capat la altul. La 30 de ani nu imi (mai fac) planuri asa mari sa ajung vedeta rock, asa ca ma adresez celor care sunt cat de cat in aceeasi situatie ca mine. Pastrez Nirvana ca influenta principala.

 

Catalin.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.