www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concursul pentru incepatori - Rezultate!


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest domnul Rig

Ignoranta nu este o scuza pentru incalcarea legii. Exista un topic "Melodii cantate de noi".

Link to comment
Share on other sites

Guest DANUTZ

Pentru toti cei care luati foc pentru diferite nimicuri si care aveti cate 170-200-1000 de posturi, si care sunteti rautaciosi nush din ce cauze, luati aminte ca eu nu am decat 7-8 posturi... din asta probabil reiese ca sunt nou pe-aici nu ? Imi cer scuze, dar nu am stiut ca exista topicul "Melodii cantate de noi" pentru astfel de melodii, ca o puneam naibii acolo si scapam de atata tam-tam! Rigoletto, nu este ignorantza ci necunostinta de cauza iar cu incalcarea legii ... Cosu, imi este interzis prin regulamentul forumului ce-am facut eu ? Daca da, n-o sa se mai intample :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DANUTZ

Ok, am exagerat si eu putin, insa mai e o treaba, odata intrat pe un forum, verifici cam care sunt categoriile de discutie si pe unde se afla ele, de aia am sarit.... acum recunosc, am fost cam badaran, iar pt asta imi cer scuze... keep on rockin'

 

 

Ok se accepta :) nu stiu de ce sunteti asa de exigentzi ! Pana la urma n-am facut nimik rau si n-am injurat pe nimeni ...am pus si eu o piesa aici. Mai am piese dar le pun acolo unde trebuie. Eu de obicei nu sunt rautacios si daca gresesc cu ceva, spuneti-mi si frumos pentru ca o sa inteleg. Am intrat aici pentru ca sunt chitarist si vreau sa ma simt bine dicutand cu voi, nu sa ne acuzam unii pe altii de niste lucruri asa doar pentru ca am avut o zi proasta. Eu o sa incerc sa fiu prieten fiecare dintre voi si sa va tratez cu respect. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

De ce esti rautacios Roccoguitar ? Si-a cerut omu' scuze si si-a asumat toata vina ... si la faza cu viitorul ai fost naspa...in fine, poate ca esti prieten cu Steve Vai si-o sa ai un viitor stralucit ca "guitar player" :) Cei 3 castigatori trebuie sa mearga la Bucuresti sa cante aceleasi solo-uri organizatorilor? I'm just curios ! Felicitari castigatorilor ! Am ascultat jumatate din piese si mi-au placut cateva....iar de votat nu am votat pt k n-am posturi indeajuns de multe :) O intrebare pentru admini : Cand este urmatorul concurs pentru "mai avansati" ? Cine vrea sa asculte o solistica ? :)fain.mp3

 

tie-ti place cum suna???!!! mie deloc..parerea mea.cre ca am voie sa mi-o exprim :( apropo...de cat timp canti?

Link to comment
Share on other sites

Guest DANUTZ

tie-ti place cum suna???!!! mie deloc..parerea mea.cre ca am voie sa mi-o exprim :) apropo...de cat timp canti?

 

Macar daca veneai si tu cu un sfat... cu ceva care sa-mi fie de ajutor cu privire la tehnica mea de a folosi chitara... sa-mi zici si tu "aia nu e bine" sau "acolo s-a auzit naspa" sau "vezi ca ai gresit aia" ! Din moment ce imi zici asa direct ca nu-ti place, da drumul la radio sau baga-ti tu ce-ti place sa asculti mai mult si iti doresc sa fii sanatos: PAREREA TA PENTRU MINE NU CONTEAZA ! :)

Link to comment
Share on other sites

Macar daca veneai si tu cu un sfat... cu ceva care sa-mi fie de ajutor cu privire la tehnica mea de a folosi chitara... sa-mi zici si tu "aia nu e bine" sau "acolo s-a auzit naspa" sau "vezi ca ai gresit aia" ! Din moment ce imi zici asa direct ca nu-ti place, da drumul la radio sau baga-ti tu ce-ti place sa asculti mai mult si iti doresc sa fii sanatos: PAREREA TA PENTRU MINE NU CONTEAZA ! :)

 

Danutz, cred ca odata ce ai postat material de ascultat pe forum, trebuie sa fi deschis si la critici... sau nu? Si daca parerea noastra nu conteaza, de ce ai postat?

 

Cat despre opinia lui Xirallic, nu ai de ce sa te superi. Poate ca daca stia cum este solistica ta, isi baga radio direct, si nu mai pierdea 5 min...

 

Oricum, solistica ta este draguta, ai niste fraze frumoase, dar tonul e cam urat si cateodata frazele nu prea se leaga intre ele. Si daca permiti, mai lucreaza un pic la tehnica (tehnica nu e cat de rapid canti, ci cat de acurat!).

 

Sper ca acest comentariu sa nu-ti stea in gat.

 

 

Toate cele bune,

 

 

Alex.

Link to comment
Share on other sites

Guest DANUTZ

Comentariul tau nu are de ce sa-mi stea in gat pentru ca tu mi-ai dat un sfat cu privire la acuratetzea cu care cant si parerea voastra conteaza pentru mine! Stiu ca este normal sa fiu criticat din moment ce am postat o piesa pe forum, dar omu' mi-a zis ca nu-i place si punct, in loc sa-mi zica ceea ce nu i-a placut (cum ai facut tu alex). Nu sunt suparat pe Xirallic dar sunt dezamagit pentru ca nu mi-a spus nimik referitor la solo, decat ca nu-i place si din cauza asta parerea lui nu m-a incalzit cu nimik...in schimb tu mi-ai vorbit altfel. Multumesc pentru sfaturi Alex!

Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

scuze ca am fost asa rau...dar ne-ai ''aruncat'' un solo in fata la care puteai sa muncesti mult mai mult si sa sune mult mai bine si din pct de vedere tehnic...dar si din pct de vedere a tonului de chitara care suna urat de tot....ce iti sugerez e sa iti iei ori un procesor/ preamp de chitara pe lampa(rocktron voodu valve,gainiac, digitech 2120/2112 ...ori o statie(trech21, marshall,crate etc) daca vrei un ton decent ba chiar tare :) si la tehnica....ce sa-ti zic...nu trebe sa faci 10000 de note pe sec...sau na...ci sa sune clar...chiar daca nu faci carnatii aia poate suna super daca faci clar si cu feeling :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.