www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concursul pentru incepatori - Rezultate!


Cosu
 Share

Recommended Posts

Dupa ce am socotit, adunat si impartit iata care este clasamentul:

 

 

Locul 1) Izua - piesa numarul 9

Locul 2) Mircea - piesa numarul 10

Locul 3) Sick - piesa numarul 4

 

 

Cum am ajuns la concluzia asta ?

 

I-am rugat pe cei 6 membrii ai juriului sa alcatuiasca un top 10 cu piesele din concurs. Fiecare piesa a primit astfel un punctaj de la 10 la 1. Am facut media.

Pe baza voturilor voastre am facut un alt top si iarasi am acordat un punctaj de la 10 la 1.

Am adunat punctajul acordat de juriu cu cel de la votare si am facut din nou media.

 

Membrii juriului

Avem si un incident mai neplacut legat de lipsa de fairplay a concurentului de pe locul 2. Acesta si-a "promovat" piesa pe ce cai a putut. Nu putem sa il sanctionam insa putem sa observam cu mahnire ca nu a jucat corect fata de ceilalti participanti.

 

 

Felicitari participantilor si mult succes in activitatea lor chitaristica viitoare!

Multumim de asemenea membrilor juriului ce si-au rupt din timpul lor liber pentru a analiza cu atentie toate piesele din concurs. Ultimul, dar nu cel din urma pe lista celor ce trebuie mentionati, este donatorul chitarei ce a facut un gest extraordinar.

 

Echipa RGC.ro :)

Link to comment
Share on other sites

Guest pioana

Felicitari castigatorului! :(:)

 

In mod normal as intreba de un premiu 2 dar nu cred ca ar fi o chestie foarte inteligenta...

 

Pe cand urmatorul concurs? :)

Hungry guitar people here! B)

 

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

felicitari izua si celorlalti participanti !!

 

ati dat o mare dovada de curaj inscriindu-va in acest concurs pentru

incepatori. stiu ca nu este usor sa te expui in fata unui forum intreg, mai

ales in cadrul unei competitii (in special ca incepator, stiind (sau banuind)

ca ceilalti n participanti sunt mai buni decat tine). pentru acest fapt va ofer

felicitarile mele sincere!

 

felicitari si administratiei forumului pentru aceasta initiativa de a incuraja si

a promova tinerele talente. good job !!

 

p.s. celor care nu au ajuns in top3: nu fiti tristi, aveti cel putin niste bataturi mai solide si cel putin un fan. keep up the good work !!!

Adevarat! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sick

Felicitari Locul 1 si 2 si multumesc celor care au votat si juriului :) .. concursuri ca acesta ajuta atat financiar cat si moral asa ca la mai multe si felicitari organizatorilor.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari castigatorilor! Izua are voie sa bea bere cu ocazia asta :) .

Am fost un pic dezamagit pentru ca ma asteptam, vorba lui Cosu, la mai mult fair play din partea participantilor (si nu e vorba doar de locul 2), dar concursul cred ca si-a atins in esenta scopul si sunt sigur ca vor urma si altele.

In rest, glass a zis tot ce trebuia zis. Multa bafta in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

Bineinteles ! Cosu a uitat sa precizeze , exista si 1 premiu de consolare pt TimeRobber , care a realizat 1 inregistrare minunata , dar a fost dat afara din concurs pe motivul ca este posesor de cine stie ce intrumente .

Premiul de consolare este : un set de corzi

 

:):):):(

 

....a fost o gluma

Edited by TimeRobber
Link to comment
Share on other sites

Guest mircea

NOTA: Inainte de a citi acest mesaj trebuie sa aflati ca nu incerc sa ma disculp de vina ... care este.

 

Probabil va intrebati de ce am recurs la astfel de practici. Inainte de a da cu parul, va rog sa cititi pana la capat! Cand am auzit de concurs am fost tare entuziasmat si am dat ce a fost mai bun din mine facand inregistrarea ce mai tarziu a fost denumita 10. Entuziasmul s-a risipit repede cand a inceput sesiunea de votare si am observat cat de influentabili au fost cei care au downloadat piesele. Atunci m-am ofticat in ultimul hal si mergand pe ideea "io de ce sa fiu mai prost" am facut lucrul de care acum mi-e rusine. Imi pare rau daca datorita mie ati ramas cu un gust amar ... Ceea ce nu poate decat sa ma bucure este faptul ca cel care a cantat mai bine a castigat chitara. Felicitarile mele si s-o canti sanatos! Rugamintea mea catre admini este sa dea corzile unuia care intr-adevar le merita, si anume celui de pe locul 3.

 

Toata stima pentru catre cel care donat chitara si a facut un gest pe care poate multi dintre noi nu l-ar face.

 

Atat am avut de spus.

Link to comment
Share on other sites

salutare tuturor, acum am ajuns de la cursuri :)

ma bucur ca am castigat si ca am reusit sa conving pe cativa cu incercarea mea de improvizatie. multumesc in primul rand donatorului chitarei, organizatorilor, si celor care au votat, cat si juriului pt efortul depus.

abia astept sa ma apuc de zdranganituri serioase de acum :)

Link to comment
Share on other sites

NOTA: Inainte de a citi acest mesaj trebuie sa aflati ca nu incerc sa ma disculp de vina ... care este.

 

Probabil va intrebati de ce am recurs la astfel de practici. Inainte de a da cu parul, va rog sa cititi pana la capat! Cand am auzit de concurs am fost tare entuziasmat si am dat ce a fost mai bun din mine facand inregistrarea ce mai tarziu a fost denumita 10. Entuziasmul s-a risipit repede cand a inceput sesiunea de votare si am observat cat de influentabili au fost cei care au downloadat piesele. Atunci m-am ofticat in ultimul hal si mergand pe ideea "io de ce sa fiu mai prost" am facut lucrul de care acum mi-e rusine. Imi pare rau daca datorita mie ati ramas cu un gust amar ... Ceea ce nu poate decat sa ma bucure este faptul ca cel care a cantat mai bine a castigat chitara. Felicitarile mele si s-o canti sanatos! Rugamintea mea catre admini este sa dea corzile unuia care intr-adevar le merita, si anume celui de pe locul 3.

 

Toata stima pentru catre cel care donat chitara si a facut un gest pe care poate multi dintre noi nu l-ar face.

 

Atat am avut de spus.

N-ai nici o scuza...si probabil nici viitor!

Huo!

Link to comment
Share on other sites

Guest mircea

N-ai nici o scuza...si probabil nici viitor!

Huo!

Ce nu intelegi din partea asta

Inainte de a citi acest mesaj trebuie sa aflati ca nu incerc sa ma disculp de vina
?

Observi in postul meu cum ca am incercat sa caut scuze? Sunt vinovat si imi asum vina in totalitate. Si despre partea cu viitorul ... mai bine te abtineai. Nu ma cunosti indeajuns incat sa-ti dai cu parerea si pana la urma nu e problema ta. Sunt satul de oameni ca tine care abia asteapta sa se bage unde prind ocazia si sa-si dea cu parerea in necunostinta de cauza. Chiar nu puteai sa dormi noaptea daca nu postai treaba asta? Te rog frumos, eu nu m-am luat de tine. Prin urmare nu vad de ce a trebuit sa folosesti tonul respectiv.

 

Numai bine!

Edited by mircea
Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

ma abtin de la comentarii....acum ai chitara.....nu ai scuze ca nu ai pe ce studia.acum....la studiu cu metronomu....bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest DANUTZ

De ce esti rautacios Roccoguitar ? Si-a cerut omu' scuze si si-a asumat toata vina ... si la faza cu viitorul ai fost naspa...in fine, poate ca esti prieten cu Steve Vai si-o sa ai un viitor stralucit ca "guitar player" :) Cei 3 castigatori trebuie sa mearga la Bucuresti sa cante aceleasi solo-uri organizatorilor? I'm just curios ! Felicitari castigatorilor ! Am ascultat jumatate din piese si mi-au placut cateva....iar de votat nu am votat pt k n-am posturi indeajuns de multe :) O intrebare pentru admini : Cand este urmatorul concurs pentru "mai avansati" ? Cine vrea sa asculte o solistica ? :)fain.mp3

Link to comment
Share on other sites

Io sincer il iert pe Mircea .... pentru ca stiu cum e sa ai o chitara electrica facuta undeva prin URSS care sa fie cu vreo 5 ani mai veche ca tine cu grifu stramb si in cazul meu freturi prinse cu superglue si cand o bagi in statie sa zici ca e cutremur de la brum, eventual sa faci masa printr-o sarma cu piciorul sau mana ....... si sa n-ai efectiv pe ce canta ..... sa trebuiasca sa te chinui ..... Iertati-l si voi ca sculele nu cresc in copaci ..... la urma urmei nu a incercat decat sa mai convinga cativa oameni sa-i asculte piesa, ca sunt curios cati dintre cei care au votat au avut rabdare sa le asculte pe toate ?????

Link to comment
Share on other sites

Guest DANUTZ

Va rog sa-mi raspundeti si mie la intrebarile de mai sus! Eu am 4 chitari si am muncit din greu ca se le pot cumpara si stiu cum este sa nu ai pe ce canta. Inainte cantam pe un reghin care falsa ingrozitor si asa de tare ma ofticam... asa ca nu este frumos sa-i judecam pentru ca unii dintre noi am fost in aceasi situatie. Eu astept un concurs :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Pufulete agresiv

salutare tuturor, acum am ajuns de la cursuri :)

ma bucur ca am castigat si ca am reusit sa conving pe cativa cu incercarea mea de improvizatie. multumesc in primul rand donatorului chitarei, organizatorilor, si celor care au votat, cat si juriului pt efortul depus.

abia astept sa ma apuc de zdranganituri serioase de acum B)

Izua.......felicitari omule!!!!!Felicitari si locurilor 2 si 3!!!!Eu as zice k mircea a facut un gest super onorabil si si-a recunoscut fapta......Brava!!!Stiti cum se zice???Greseala marturisita e pe jumate iertata.....dar eu zic sa-i fie iertata toata vina(daca are), iar lui Izua am sa-i zic un singur lucru....ai uitat sa le multumesti parintilor!!!! :);):):( ....cred k au si ei un merit macar....k te-au facut!!!!(sper sa nu te superi da eu am zis-o cu detasare)....Respect!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

DANUTZ compenseaza pentru ceva. Inainte avea un Reghin, acuma are patru chitare. Please LOL with me. Ce s-a gandit el? "Hai sa-mi fac si nitica publicitate aleatoare... luati de-aici o solistica." Ha ha ha.

Link to comment
Share on other sites

Guest DANUTZ

DANUTZ compenseaza pentru ceva. Inainte avea un Reghin, acuma are patru chitare. Please LOL with me. Ce s-a gandit el? "Hai sa-mi fac si nitica publicitate aleatoare... luati de-aici o solistica." Ha ha ha.

 

 

:):):( Nu cred ca am facut nimic rau, nu ? :) Daca am facut, te rog spune-mi Rigoletto B)

Macar ti-a placut solistica ? ;)

Edited by DANUTZ
Link to comment
Share on other sites

E interesant ce ai facut tu acolo, dar cam murdar pe alocuri si nu prea ai note egale, nu iti neg calitatile chitaristice si cred ca nimeni nu ar face asta... canti mai bine ca mine, asta o recunosc cu mana pe inima, insa forumul asta se doreste a fi unul pt indivizi modesti si care isi doresc sa invete din ce in ce mai mult, iar thread-ul asta, in mod special, este unul pentru incepatori, si ma ales dedicat unui clasament, nu postarii de piese... daca vrei sa iti etalezi talentele, cred ca exista si alte locuri unde o poti face :) , atat am avut de spus... sper ca m-am facut inteles...

Link to comment
Share on other sites

Guest DANUTZ

E interesant ce ai facut tu acolo, dar cam murdar pe alocuri si nu prea ai note egale, nu iti neg calitatile chitaristice si cred ca nimeni nu ar face asta... canti mai bine ca mine, asta o recunosc cu mana pe inima, insa forumul asta se doreste a fi unul pt indivizi modesti si care isi doresc sa invete din ce in ce mai mult, iar thread-ul asta, in mod special, este unul pentru incepatori, si ma ales dedicat unui clasament, nu postarii de piese... daca vrei sa iti etalezi talentele, cred ca exista si alte locuri unde o poti face :) , atat am avut de spus... sper ca m-am facut inteles...

 

 

Dragule, concursul s-a terminat, voturile au avut loc, au fost desemnati si castigatorii... deci cu ce am gresit eu ca am atasat o piesa in postul meu? Nu tine de nici un clasament, si nush daca m-am laudat cu piesa pe care am atasat-o inafar' de faptul ca am intrebat "cine vrea o solistica?" Zici tu ca acest forum este pentru "indivizi modesti si care isi doresc sa invete din ce in ce mai mult" - pai incearca sa inveti ceva din ce-am facut eu acolo ... de judecat ma judeci cu "murdaru' pe alocuri". Chiar asa de tare te-a deranjat ca ai gasit improvizatia mea aici, te-ai impiedicat de ea in vreun fel? Daca imi este interzis sa atasez piese aici sa-mi spuna cineva dintre admini sau administratori, si nu o sa mai pun decat unde-mi zic ei ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.