www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

PANDREA 666


prowler
 Share

Recommended Posts

Guest fluffyone

Parerea mea sincera e ca irositi o orchestratie destul de buna de metal cu versuri si vocals penale.. Have it your way.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

de inteles am inteles, dar asta nu ma face de acord. Nu vreau sa lanesez polemici. Felicitari pentru o orchestratie buna, iar ca idee, poate chiar ati putea face ceva muzica cu ea..

Link to comment
Share on other sites

oricat nu l-as suporta pe fluffyone, nu pot sa nu fiu de acord cu el..

instrumentatia suna super tare.. piesa este foarte buna (ca si conceptie).. pacat de versuri si de voce care dau tenta "satanista"

nu sunt un credincios, dar nu imi plac ideile astea atat de "intunecate"..

aaaa... si inca ceva.. daca vreti sa faceti versuri de-astea incercati limba engleza.. e mai melidioasa..

Link to comment
Share on other sites

Deci, eu vreau poster cu iepurele care scoate lasere verzi din ochi si rade .... :)

imi pare rau dar laserele sunt rosii.. ca de altfel si ochii jivinei interstelare.

 

fluffy, tot e bine ca am crescut de la instrumentatie 'destul de buna' la 'buna' :) ..on a more serious note, daca ajuta cel de jos, poate o sa-ti implinesc si visul candva :)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

prowler, esti baiat serios. De ce iti irosesti talentul evident pe chestii despre Satan si versuri penale? Mai bine scrie si tu o poezie de-aia deep rau de tot si pune-o pe aceasta orchestratie excelenta. :)

Link to comment
Share on other sites

Frate, ia-ti un vocal serios si apuca-te si mai serios de treaba.

Te irosesti cu prostioare d-astea / glume muzicale.

Cat crezi c-o sa mai tina ? Vrei sa-i calci pe urme Comandorului Hoisan ? :)

Sa fim seriosi, esti capabil de multe alte kestii mai destepte si spun asta pentru ca "te urmaresc" de ceva vreme si vorbesc in oarecare cunotinta de cauza. Parerea mea. :)

Link to comment
Share on other sites

O sa mai tina cat vrem noi sa tina :)

 

Parerea mea este ca umorul si buna dispozitie au un loc important in muzica. Nu ma credeti, intrebati-l pe Zappa. Sincer sa fiu, prefer oricand sa ascult ceva care ma face sa rad sau sa zambesc decat ceva despre bautura si femei.

 

Nu ar trebui sa fiu nevoit sa explic asta - Pandrea nu e pentru oricine, cine se prinde bine cine nu nu. Si poate e o muzica mai sincera decat multe alte formatii 'serioase'.

 

Fanilor Pandrea le multumim pentru aprecieri si suport, si we'll see you on tour! Iar celor care vor sa ma vada dand-o cu mucii in fasole 'pe bune', sper sa le dau ocaza odata si-odata :)

 

Stay Pandrea \m/

 

ps. catalin s vad ca a fost postul no.777 B) ..e un semn! Pandrea o sa te bantuie pe vecie! :(

ps2. omg si esti membrul no.169 ;);) ... ghinion la patrat :)

Edited by prowler
Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Nu vad nici o urma de umor in piesa, daramite umor fin - gen Zappa, daca tot ai amintit de el. Nu-i nevoie s-o faceti pe satanisti daca vreti sa criticati biserica. Zic "s-o faceti" pentru ca nu cred ca sunteti cu adevarat, dealtfel e si desuet.

Zappa critica intr-un mod subtil societatea capitalista dar asta nu inseamna ca era comunist, nici pe copertile discurilor lui nu am vazut simbolizate secerea si ciocanul.

Link to comment
Share on other sites

Guest tortoisefantastique

nu prea ii muzica ce parodiaza , ci parodie de muzica

 

asa graita zarathustra

Link to comment
Share on other sites

Zici ca nu canti despre bautura si femei ? Mai bine ai fi cantat bre decat sa zici ca dai foc la biserica... Judecand piesa din punctul asta de vedere si dupa ceea ce cant cu Rising Shadow ma vad nevoit sa ma abtin de la unele comentarii. Spunea cineva candva ca nu are rost sa discutam despre versurile trupelor pe forum. :)

Link to comment
Share on other sites

lmao ... daca voi ati inteles ca intentia noastra e sa criticam biserica atunci... ce pot sa spun .. .. pandrea nu e pentru voi :) :)

 

raskolnikov.. well DOH! nici nu imi dau aere de zappa, l-am dat doar ca exemplu sa justific faza cu umorul. si mai sunt multe altele.

apropos, nici zappa nu critica tot timpul si cred ca stii asta B)

 

nu mai cititi printre randuri... versurile astea sunt scrise for FUN si nimic altceva. you do know what fun is, right? :)

 

catalin s nici eu nu vreau sa comparam versuri.. dar sincer, nu-mi vine vreo tema de versuri mai obosita, aiurea, si pur-si-simplu proasta, decat bautura si femei - asta daca-s versuri 'serioase' cica.

oricum, nu te invinuiesc daca nu gusti versurile noului cantec - poate si io m-as incrunta daca ar canta unii "arde casa lu ala de la opeth" :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Stiv

frate eu am mai auzit piese de-ale voastre mai demult.. si intr-adevar , erau foarte caterinca..acum, cand am ascultat-o p-asta m-am gandit "ma , ce s-a intamplat au dat-o pe chestii serioase??".. ai si pasaju ala lent , atmosferic la un moment dat.. am zis sa o mai ascult o data.. treaba e ca nu prea se intelege caterinca , ca nu se aude decat 'arde biserica' din tot textu melodiei.. dar melodia e foarte ok ..poti sa renunti la text linistit ca nu se pierde nimic, fiindca nu se intelege nimic ... si chiar daca as avea textu in fata nu stiu cat de funny ar fi ; pt ca instrumentatia si compozitia nu e deloc de caterinca

 

scuzati incoerenta :)

 

nu e de ajuns sa vrei sa fii funny , sau sa crezi ca esti funny ca sa fii funny.. ca sa zic asa

Edited by Stiv
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.