www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

PANDREA 666


prowler
 Share

Recommended Posts

Guest miky

Eu nu le am cu muzica de genul acesta, am ascultat prea putin dar nu pot sa ma abtin sa nu zic un lucru: Daca omul se simte bine si se distreaza cantand asta.... CE AVETI CU EL? :) Sunt convins ca daca vrea sa cante ceva ca sa placa la toata lumea, reuseste. Dar el pun pariu ca nici nu vrea asta... E ca o gluma pe care o faci intr-un grup si rade doar unu care a inteles-o...

 

Apropo, piesa mi se pare chiar buna pt genul respectiv.

Edited by miky
Link to comment
Share on other sites

Guest Stiv

foarte open-minded si politically correct dn partea ta da nu asta era problema... ce faceam noi e critica constructiva :)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Eu nu gasesc nici versurile la caterinca. Poate este asa un invelis de umor de doi bani, dar mi se pare ca indaratul lui se ascunde o mica satira la adresa religiei. Stihuri cum ar fi:

Din biserica in flacari

Cu oroare fug

Sub influenta alcoolului

Am prefacut-o in rug

 

Ce am facut?!

 

Am ars biserica x 4

denota decadenta din insusi sanul Bisericii.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu gasesc nici versurile la caterinca. Poate este asa un invelis de umor de doi bani, dar mi se pare ca indaratul lui se ascunde o mica satira la adresa religiei. Stihuri cum ar fi:

 

denota decadenta din insusi sanul Bisericii.

Dap, probabil se refera la biserica satanista, nu ? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Dap, probabil se refera la biserica satanista, nu ? :)

 

Pai nu ca zice ca demonii vin la el in sanctuar. Adica de ce ar venii demonii sa profaneze o biserica satanista? "icoane", "sutana" s.a. sunt elemente care indica o biserica de tip crestin.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stiv

io cred ca melodia asta e o replica fortata la topicu ala inutil si idiot din sandbox cu 'satanistii'

Link to comment
Share on other sites

mentor taci ca tocmai ajunsesem undeva cu ei B)

treaba e ca nu prea se intelege caterinca , ca nu se aude decat 'arde biserica' din tot textu melodiei.. dar melodia e foarte ok ..

ahaa acum inteleg! deci problema nu e ca versurile's la misto, ci ca mistoul e ingropat de seriozitatea orchestratiei. :)

 

nu stiu daca e cazu sa incepem sa discutam orchestratia, let's just leave it at this: inteleg ce spuneti, pe viitor poate ne vom intoarce la radacini :)

intre timp, acceptati-o ca atare.

 

si daca nu intelegeti caterinca, clicati pe bufnita ca d-aia e acolo ;)

..un banc nu mai are farmec daca te apuci sa-l explici si cred ca am explicat prea mult deja :)

 

ps. moisoiu lasa-l pe rigoletto, e doar efectul penis envy-ului :(

 

E ca o gluma pe care o faci intr-un grup si rade doar unu care a inteles-o...

felicitari ai inteles esenta pandrea \m/

Link to comment
Share on other sites

  • 13 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.