www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 39 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 39  

45 members have voted

  1. 1. Duel 39

    • dmc
      7
    • ilun
      1
    • DragonFlame
      1
    • Moisoiu
      5
    • Cridegonsis
      1
    • Muky
      4
    • marius_t
      1
    • Un Om
      10
    • Gix
      8
    • Falling_into_infinity
      6
    • Kwakazza
      1


Recommended Posts

Hm, cam multi anti-satriani pe aici... ce v-o fi facut bietul meseriash? cred ca astazi asa e tendinta sa contesti exact pe aia de la care ai avea la greu de invatat :) ...poate acuma inteleg de ce un anume copiator fara vlaga al lui Gilmour are atata succes :)

am votat pe unul care e (poate) acuzat ca "suna" a Satriani, desi a folosit (oarecum neinspirat) un patch de efecte tip "Vai". si daca nu il votam pe el aveam de ales intre altul care tot a satriani va suna multora si unul foarte original (eu zic ca a debutat cu dreptul la duel! la mai mare!) chiar daca logistica e doar acustica la el... ceilalti (se stiu ei) mai au sigur multe de invatat!

Numai bine! :)

Link to comment
Share on other sites

Hm, cam multi anti-satriani pe aici... ce v-o fi facut bietul meseriash? cred ca astazi asa e tendinta sa contesti exact pe aia de la care ai avea la greu de invatat :) ...poate acuma inteleg de ce un anume copiator fara vlaga al lui Gilmour are atata succes :)

am votat pe unul care e (poate) acuzat ca "suna" a Satriani, desi a folosit (oarecum neinspirat) un patch de efecte tip "Vai". si daca nu il votam pe el aveam de ales intre altul care tot a satriani va suna multora si unul foarte original (eu zic ca a debutat cu dreptul la duel! la mai mare!) chiar daca logistica e doar acustica la el... ceilalti (se stiu ei) mai au sigur multe de invatat!

Numai bine! :(

ignore? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DragonFlame

Hehehe... participare puternica la duelu asta. Si nu ma refer doar la numar, ci si la calitate. In general toate bune. In schimb 2 m-au impresionat mai tare decat restu: DMC & Falling_into_infinity. Din cele doua am ales totusi Falling_into_infinity.

 

Cat despre mine, pot sa va zic ca nu era chitara dezacordata...dozele sunt "dezacordate". Oricum, dat fiind bugetu fac ce pot cu ce am.

Link to comment
Share on other sites

Hm, cam multi anti-satriani pe aici... ce v-o fi facut bietul meseriash? cred ca astazi asa e tendinta sa contesti exact pe aia de la care ai avea la greu de invatat :) ...poate acuma inteleg de ce un anume copiator fara vlaga al lui Gilmour are atata succes :)

 

cei care au un cuvant de spus apropos de muzica nu trebuie sa fie neaparat buni muzicieni, in schimb dau mereu dovada de decenta cand pun mana pe instrument. iar tu nu prea te inscrii in categoria asta, pt ca majoritatea pieselor puse de tine pe aici sunt aproape inascultabile :( . mi-ar fi placut sa ma pot abtine de la a spune asta, pentru ca nu imi aduce nimic, iar tu oricum n-o sa te dezgheti la minte, dar pur si simplu nu am rezistat :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DragonFlame

Aaaahhh... eterna disputa anti/pro Satriani. Problema e ca unii fani tind sa-i insulte pe ceilalti fara sa vrea... (sau intentionat)

Link to comment
Share on other sites

Guest adi24

felicitari tuturor! cel mai mult mi-au placut improvizatiile lui gix si a lui falling into infinity. votat cel din urma

Link to comment
Share on other sites

Guest nico

Aroganta si autosuficienta fac intotdeauna casa buna.

Victimele lor? Le puteti gasi peste tot, pana si pe forumul asta.

............................................................................................

Cat despre duel, ce pot sa spun, desi priceperea si cultura muzicala nu ma dau afara din casa, am votat Gix, stilul lui imi place precum si sound-ul. Howgh!

Link to comment
Share on other sites

cei care au un cuvant de spus apropos de muzica nu trebuie sa fie neaparat buni muzicieni, in schimb dau mereu dovada de decenta cand pun mana pe instrument. iar tu nu prea te inscrii in categoria asta, pt ca majoritatea pieselor puse de tine pe aici sunt aproape inascultabile :) . mi-ar fi placut sa ma pot abtine de la a spune asta, pentru ca nu imi aduce nimic, iar tu oricum n-o sa te dezgheti la minte, dar pur si simplu nu am rezistat :)

 

Nu te descurci deloc rau ci chiar foarte bine in ceea ce priveste chitara, dar cred ca ar trebui sa inveti sa faci diferenta intre un ton ironic-aluziv si un atac la persoana. Nu face decat sa incinga atmosfera...

Link to comment
Share on other sites

Nu te descurci deloc rau ci chiar foarte bine in ceea ce priveste chitara, dar cred ca ar trebui sa inveti sa faci diferenta intre un ton ironic-aluziv si un atac la persoana. Nu face decat sa incinga atmosfera...

 

mersi mersi :) mai, eu fac foarte bine diferenta de care zici tu, numa ca in cazul asta e imposibil de evitat atacul :) . in plus, uneori atmosfera mai trebuie si incinsa: eu nu fac decat sa fiu sincer, chiar daca uneori devin agresiv. revin: cine genereaza non-valoare din instrument ar trebui sa se abtina de la critica muzicala. asta era ideea. a nu se intelege gresit, nu trebuie sa fii neaparat bun instrumentist ca sa fii bun critic, dar un critic bun va aplica intotdeauna valorile si sistemul de apreciere in primul rand asupra creatiilor sale si nu va publica/afisa piese muzicale slabe. se cheama DECENTA si insist pe cuvantul asta, e o problema foarte generalizata a romanilor (de peste tot).

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg pentru ce va luati de un sunet sau de cum canta unu sau altul poate unu canta mai frumos poate altii nu, fiecare dupa cum poate parerea mea ca nu are nici o legatura cu decenta... se vede din voturi care e mai bun si cel care nu are voturi isi da seama ca mai are de lucrat e logic.. nu va atacati la persoana ca la urma urmei toti vietuim pe forumu asta si ne ajutam unuii pe altii. Si mi-e mi-a placut cel mai mult Gix.

:)

Link to comment
Share on other sites

A fost un backing-track interesant...si au iesit multe chestii misto de la mai multi. Personal mi-a placut muky, a avut un mod original si interesant de abordare si gix a sunat bine(poate ar fi fost mai bine sa folosesti un ton mai cald?) si din ce imi amintesc acum si dmc a avut o abordare interesanta, gen chill-out ambiental.

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Votat Gix!La mica distanta se afla si dmc, Muky si Ilun, insa Gix mi-a placut mai mult...

 

Felicitari tuturor participantilor!!

Link to comment
Share on other sites

votat Muky .. simplu , dar parca ''functioneaza'' mai bine

 

foarte bun Falling into infinity, iar apoi dmc

 

Un_om : imi plac feedbackurile alea de pe piesa ta , suna foarte Blade runner :) ; cum le-ai obtinut?

 

DragonFlame , acordeaza-ti si tu chitara inainte sa postezi, sau regleaza-i intonatia; nu prea cred ca sunt dozele de vina !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.