www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

The Holy 4


Razvan S.
 Share

Recommended Posts

Într-adevãr e haioasa faza cu fingerswitch-ul, însã oricum te apleci ca sã faci comutarea între cele 4, nu ? Sau, cum treci dintr-una în alta ? Prin apãsãri succesive din footswitch ?

din pacate da, dar nu e necesar sa trec prin 4 efecte pe o melodie, folosesc doar unul (de obicei sd-1 pt batio stuff sau stoner rock, od-1 tot asa, st9 pt orice rock metal 80-s old stuff, si ds-1 e useless :lol:

Link to comment
Share on other sites

Horror Show, tocmai de aceea il numesc The Black Void :lol:

 

Samples in curand (evident, la ce mãțãraie e acolo, unele setari fac squeal, dar doar la setari tip ,,maxim'')

 

DS-1 a fost inlocuit de un circuit Lovepedal Purple Plexi 800 cu LM386, i-am si pus cate 2 condensatoare pe 2 switchuri pentru a little fun.

 

Jackurile sunt pe verticala :lol: canci loc altfel, dar nu are nimic, si asa e o monstrozitate ciudata inghesuita, deci mere :unsure:

 

Si da am scurtat potentiometrele , le-am taiat cu un tvic, poate le voi finisa dar este irelevant, fiind acoperite de poturi. Nu mai exista problema switchingului cu piciorul si atinsul capacelor, toggle-urilor.

100_1955.JPG

100_1956.JPG

100_1960.JPG

100_1961.JPG

100_1964.JPG

100_1967.JPG

Edited by Razvan S.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Din ce aud pe boxele astea de la birou,efectul asta chiar suna bine.

Ar fi intereasant de auzit si niste riff.

Bravos :respect:

Cum ai tras ? Prin amp sau direct in placa de sunet ?

 

Microfon samson q6 atarnat de cabinetu d 15'' la amp si adobe audition , atat,

 

Ceva la repezeala,imi pare rau ca nu e mai thumpy thumpy la muting stuff,dar asta depinde si de cat bass am bagat din amp(dar e si din cauza ca in pedala,am 2 switchuri care imi comuta pe cate 2 condensatoare cum vreau, odata 220uf cu 0,1 uf / sau / 4,7uf cu 0,01uf; teoretic trebuia sa schimb sa sune mai less bassy, pt ca asta era settingul pt single coils de fapt...si nu humbuckere , ups :D )

 

rf.ogg

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Microfon samson q6 atarnat de cabinetu d 15'' la amp si adobe audition , atat,

 

Ceva la repezeala,imi pare rau ca nu e mai thumpy thumpy la muting stuff,dar asta depinde si de cat bass am bagat din amp(am 2 switchuri care imi comuta pe cate 2 condensatoare cum vreau, odata 220uf cu 0,1 uf / sau / 4,7uf cu 0,01uf; teoretic trebuia sa schimb sa sune mai less bassy, pt ca asta era settingul pt single coils de fapt nu humbuckere , ups :D )

 

rf.ogg

Suna cam agresiv pt Ted Nugent.Dar este ok si asa.

Link to comment
Share on other sites

Da, suna bine bidigania, bravos mestere, altii au scule grele si nu suna asa :respect:

 

Mersi dude, am sa fac si la celelate sample, dar se cunosc deja, eventual od-1 e mai interesant, dar toate sunt simple mild od-s meh.

Poate ma ajuta ampul in sunet. Regret doar ca nu pot sa dau mai tare sa se auda MAI cu potential dar asta este.

Mersi la toata lumea :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.