www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gaming Corner


comanel
 Share

Recommended Posts

Da, ca tot a venit vorba de sageti, am bagat si eu vre-o ora de Skyrim, ma arata foarte bine dar sa ma f-t in ea de interfata si nu pot sa salvez din meniu, doar cu f5......si pana la urma e deranjanta treaba si cu mouse-ul, sa tragi si tu o sageata, pe orizontala merge bine, pe vertiala merge prost.

Pacat de el, arata foarte bine, poveste are, interfata egala cu zero.

Cred ca ma intorc la Morrowind, poate il termin si eu :)).

 

Mouse-ul se repara cu on singura modificare in fisierul de setari.

 

In SkyrimPrefs.ini:

 

bMouseAcceleration=0

E si o setare pentru vertical-horizontal sensitivity, da un search pe google.

 

Intefata se schimba usor cu unul din zeci de moduri, desi eu joc cu cea originala de cand a iesit jocul si sunt relativ multumit de ea, desi se putea mai bine, dar ce sa faci, pe consola atat se poate.

 

Skyrim > Oblivion > Morrowind.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Battlefield 3, ID RaptorWildfire pe Battlelog

Team Fortress 2

Left4Dead

Bad Company 2

Wold of Tanks

Portal 2

si unele mai vechi

raptor7ro pe Steam si Xfire

 

Lasa, ca nici cu Battlefield nu mi-e rusine. 200 de lei pentru un film in care nici macar nu esti actorul principal... Bine, la majoritatea fps-urilor din ultimul timp, se pune mult mai mult accent pe multiplayer decat pe campanie. Single playerul e pus si el acolo sa nu zici ca nu e...

BF a fost inotdeauna un joc de MP. SP e ca ..sa fie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vectoare, am jucat demou de cel putin 16 ori pana acu...

 

I know your feeling :)

 

si ca sa fim in ton ... Mass Effect 3... Mass effect 3...Mass Effect 3... Mass effect 3...Mass Effect 3... Mass effect 3... Mass Effect 3... Mass effect 3... Mass Effect 3... Mass effect 3... Mass Effect 3... Mass effect 3... Mass Effect 3... Mass effect 3...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Da, pare cam prostesc, asa, nu prea trebuie sa-ti pui mintea la contributie deloc la talente si abilitati. Dar o sa fie amuzant. Bine, toate au parut overpowered in beta pentru ca n-ai avut de ales decat "normal" ca nivel de dificultate. Dar in varianta finala o sa ai si nightmare si inferno si o sa fie foarte greu.

Crafting-ul mi se pare interesant. Sper doar sa nu fie si la lvl mai mare tot cu random bonus. Ca e cam aiurea sa faci de 10 ori acelasi item pana sa pice unul care sa ti se potriveasca.

Ca WoW in schimb, incepe sa semene la lore. Lucru ce mi se pare tampit. Se gasesc toti sa aiba replici amuzante. Adica na, in WoW mi s-a parut amuzanta treaba, dar la un moment dat deja incepuse sa ma enerveze. Prea era totul la caterinca.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Fuck you Blizzard !

 

Am reusit sa joc fix 35 de minute din campania de la D3, dupa ce mi-a luat cam 3 ore sa ma loghez la battle.net. M-a scuipat din joc, cum ca "network connection problems si nush ce" si de atunci nu am mai reusit sa ma conectez. DRM pe maica-ta !

 

Nu ma intelegeti gresit, lucrez in industrie si stiu cata munca se baga intr-un joc, uneori si intr-un joc prost. Si imi inghit in sec cand aud de oameni care au jucat seria Assassins Creed luata de pe torrente si chiar daca au zis ca e unul din cele mai marfa jocuri jucate de pana atunci, tot n-au scos un leu pentru ateneu... (de PC vorbesc.. ca astia cu console nu prea au de ales :D )

 

Si nu vreau s-o fac pe ala umflat in pene, ca si eu fac cam la fel.. da cand dau peste bijuterii gen seria Mass Effect, Gears of War... sau Battlefield sau.. nush.. cam orice triple A care a scos rating de peste 94, chiar daca am terminat joculetu luat de pe torrente, daca am bani in momentul ala, fac sacrificiul de a da 290 ron pe un joc, din respect pentru prostii aia care au lucrat 2 ani la development, ca sa nu mai zic de colectia sufletelului meu..

 

Dar atunci cand astepti aproape 12 ani pentru un sequel care-i faci preorder collectors edition, dai aproape 5 milioane pe el doar ca sa vezi un mesaj de eroare..

 

Acu stau si ma uit la craniu lu diablo si imi vine sa-l dau de pereti...ascultand soundtrack-ul oficial... bine ca n-au pus drm si pe ala... "you must be logged on to listen to this crap"...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Doar ce l-am terminat. Si eu am avut problemele de conectare, dar acum au disparut. De asemenea am mai intampinat cateva bug-uri, de exemplu nu puteam sa vad nimic la AH, nu puteam sa scriu cuiva in joc. Mi se pare ca s-au cam grabit cu lansarea si l-au scos mai din topor.

Ca si gameplay, e fun, dar e repetitiv si cam prostesc. Pare destul de challenging pe Nightmare, abia astept Inferno.

Link to comment
Share on other sites

Am luat si eu pe Diablo imediat cum a aparut , aveam asteptari mai mari :D . Am un Wizzard de 54 pe Hell si nu rezist la bossul din primul act... Si a cam devenit enervat sa repet questuri ca sa fac level. Bug-uri am gasit si eu. N-am avut probleme cu chat-ul in joc... In rest e ok. Dar mi se pare mult mai scurt ca precedentul.

Add codi#1494 (battletag), nu prea am intalnit romani pe server.

Link to comment
Share on other sites

Te-am adaugat. La Butcher am ajuns si eu acum, tot pe Hell, WD, lvl 54. Am dat 2 try-uri dar mi-e somn asa ca o sa-l dau jos maine. Sunt multi romani. Eu oricum mai joc cu vreo 3 amici si m-au mai adaugat cativa de pe computergames. Nu mi se pare mai scurt, nu stiu, parca ma plimbam mai mult in D2, dar aici am mai multi bossi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.