www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gaming Corner


comanel
 Share

Recommended Posts

Am si eu o intrebare... Stie cineva unde as putea gasi informatii in legatura cu o angajare ca Game Tester ? Cam cat ar fi un salariu si cam in ce consta, daca trebuie sa ai feedback. Din cate am inteles la Ubisoft se angajau game testeri dar nu prea am mai gasit nimic pe internet.

Va rog daca stiti careva lasati un raspuns.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Ms mult. Am vazut acolo ca scrie doar PS3 , Nintendo, iPhone ... etc, nu este si pentru PC ?

 

Ca angajat al Ubisoft in testare iti pot zice ca majoritatea jocurilor se fac pentru console, PC-ul iese ultimul sau deloc, in urma unei portari a unei versiuni de consola. Nu e cazul tuturor jocurilor, dar la majoritatea asa se intampla, deci ia-ti gandul ca vei testa numai jocuri pentru PC intr-o companie producatoare de jocuri.

Din cate stiu angajeaza testeri chiar in perioada asta.

http://www.bestjobs.ro/firme/ubisoft-romania/1713555/1

 

@Dudu, Gameloft fac jocuri si aplicatii pentru telefoane mobile.

Edited by Shreder_DT
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

L-am instalat acum vre-o 3 saptamani, am jucat 20 de minute, dar nu am mai avut timp de el. E ceva de capul lui?

Mie mi-a placut foarte mult, tre sa imi fac curaj sa joc si ME2 si ME3. Zic ca trebuie sa imi fac curaj pentru ca mananca timp mult si te tin in priza, nu iti dai seama cum trece ziua. ^_^

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mno, i've tried Sleeping dogs.

 

O arzi prin triade si mafii, cu kung-fu ass-kicking action.. e marfa. Tatuaje cu dragoni si batai in strada..

Dev-ii zic ca e "best fighting system ever met in an open-world game"... eu unul cred ca nu se poate ridica la nivelul Batman & company...

 

 

Imi cam rupe PC-u in doua insa.. nu mi-am putut imagina ca randarea omuletilor cu ochii alungiti (care arata toti la fel) poa sa ceara atatea resurse.

 

Try it !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.