www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gaming Corner


comanel
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Intrebare pentru rpg-isti.

 

Caut un joc mai vechi si nu ii mai gasesc numele.

 

Era RPG izometric.

 

Incepi pe o insula [daca tin bine minte aveai amnezie, dar e posibil sa nu]

 

Incepi cu un cutit de piatra [era galbui]

 

Avea un quest in care trebuia sa gasesti "steel tools" pentru armorer din satul respectiv. Sculele erau la "bandit leader" si "bandit leadr's wife".

 

Mai incolo apar armele de metal [bronz, probabil si fier, steel, materiale fantasy]

 

Printre dusmani apareau si orcs.

 

Avea crafting, cu blueprints [nu mai stiu daca erau permanente sau ingredient].

Link to comment
Share on other sites

Guest Wrath

In sfarsit am terminat s ieu cu bacul,imi puteti recomanda va rog vreun rpg gen diablo,titan quest,dungeon siege?Daca are si posibilitatea de a juca LAN e perfect.PS:Problema e ca am placa vid de tot kkatu (ati radeon 9600).

Link to comment
Share on other sites

Acum doua zile m-am jucat Braid. L-am terminat repejor, e destul de scurt, dar merita jucat. Mi s-a parut cel mai bun joc pe care l-am jucat de ceva timp.

In ultimul timp ma distrez cu Deathspank - Thongs of Virtue. Vi-l recomand pe primul daca va pasioneaza ceva Diablo-like, cu dialoguri amuzante. Partea a doua are idei care se repeta din primul si nu prea m-a incantat. Cu toate ca ideea de a-l omori pe Mos Craciun pare interesanta...

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit am terminat s ieu cu bacul,imi puteti recomanda va rog vreun rpg gen diablo,titan quest,dungeon siege?Daca are si posibilitatea de a juca LAN e perfect.PS:Problema e ca am placa vid de tot kkatu (ati radeon 9600).

 

Intrebare pentru rpg-isti.

 

Caut un joc mai vechi si nu ii mai gasesc numele.

 

Era RPG izometric.

 

Incepi pe o insula [daca tin bine minte aveai amnezie, dar e posibil sa nu]

 

Incepi cu un cutit de piatra [era galbui]

 

Avea un quest in care trebuia sa gasesti "steel tools" pentru armorer din satul respectiv. Sculele erau la "bandit leader" si "bandit leadr's wife".

 

Mai incolo apar armele de metal [bronz, probabil si fier, steel, materiale fantasy]

 

Printre dusmani apareau si orcs.

 

Avea crafting, cu blueprints [nu mai stiu daca erau permanente sau ingredient].

 

Edit :

 

Nevermind, THIS. One of the best rpgs ever. Russian too.

 

http://www.youtube.com/watch?v=TVmrp1TbhIA

 

Also, 9600 a fost o placa foarte buna la vremea ei, plus ca era si scumpa. Vezi ca "de *****" [intel GMA] si depasit nu sunt sinonime.

Link to comment
Share on other sites

Azi (ma rog, ieri... e trecut de 12) m-am jucat de-a mama si de-a tata cu prietena unui tip cu care eram prieten in copilarie. Gaming rules!

 

Te rog sã fii mai specific. Te referi la partea când ea are sucitoru' ãla de lemn în mânã sau cea în care îl aºteaptã cu masa ( sã i-o spargã-n cap, când el vine de la birt acasã ) ?

 

Cum se numesc astea ? First Person Shooter-e, nu ?

 

:P

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit am terminat s ieu cu bacul,imi puteti recomanda va rog vreun rpg gen diablo,titan quest,dungeon siege?Daca are si posibilitatea de a juca LAN e perfect.PS:Problema e ca am placa vid de tot kkatu (ati radeon 9600).

 

 

incearca Arx Fatalis- cel mai bun RPG de sub pamant :rulez:

nu stiu daca se poate juca LAN

 

 

a terminat cineva Gothic 1 ?

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Eu n-am reusit sa ma lipesc de Gothic. Foarte interesanta ideea jocului, frumoasa povestea, extraordinar de bine facuta interactiunea cu npc-uri, dar combat-ul m-a nenorocit. Nu puteam sa lovesc nimic ca lumea...

 

 

da. trebuie multa rabdare la jocu ala . eu am pierdut multa vreme incercand sa il termin

 

azi dimineata am terminat resident evil 4 pentru a doua oara. de data asta cu un gamepad genius 2 axis buttons

Link to comment
Share on other sites

In asteptarea Mass Effect 3, si la recomandarea unui coleg de-al meu, m-am apucat de Mass effect 1.. vineri..Nu stiu cand a venit sambata, cert e ca mi-am vazut iubita vreo 3-4 ore si am trimis-o inapoi acasa :)

 

Am rupt laptopul in doua, mouse-ul e transpirat cred si acum.. Am ras in hohote, am dat pumni in masa de fiecare data cand mi-o luam in freza (ca deh, jucam si noi pe dificultate calumea, nu easy shit), am varsat cate o lacrima in coltul ochiului cand a trebuit sa fac alegeri grele in mijlocul actiunii..

 

Rezultatul final: 42 de ore de gameplay, 100% completion (side-quests included), aproape 80% din achievement-uri iar azi dimineata la 4:45 aplaudam singur ca prostul in fata calculatorului dupa completarea acestei capodopere... Plus ca am facut sex cu o "Extratereastra" albastra pasionata de arheologie :)

 

Great game, great story, Fuck MAKO (aia fiind o masinuta cu 6 roti si propulsoare)

 

In seara asta pauza, maine seara incepem Mass Effect 2...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.