www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Solo Pentru Concursul Hammerworld


Guest Granata
 Share

Recommended Posts

Guest Granata

Linkul de mai jos conţine rezolvarea mea pt. prima sarcină a concursului organizat de Hammerworld (Metal Hammer Hungary): compunerea şi imprimarea unui solo propriu pe piesa Pictures from the Train de Tamás Szekeres. Le mulţumesc celor ce dedică 2 minute din timpul lor pentru urmărirea acestei înregistrări şi voi citi cu interes eventualele comentarii/critici/observaţii.

Respect,

Barni.

Edited by Granata
Link to comment
Share on other sites

Salut!!!

Colegul ggg a facut o remarca cere te-ar putea ajuta.Referitor la "putin prea telegrafic"

Mi-a placut abordarea ta,cum ai conceput linia...mi-a placut ca ai facut-o in stil.

Cel din spate este taicatu?La final ia-i cerut o mica confirmare cu privirea...dragutz:)(nu stiu cat de buna o fi faza pt cei ce vor vota)

Succes la concurs!

Link to comment
Share on other sites

frumos barni faptul ca taicatu te sprijna si in particolar ca la varsta lui asculta solourile metal, este frumos sa vezi parinti care sprijna copii in pasiunile lor (intradevar bucate de video finala pentru concurs ar trebui totusi taiat)!!:respect: ...al meu ma trimitea direct la dracu cu chitara cu tot!!:lol:

Pentru piesa, mai mult decat telegrafica eu ar zice mecanica si un pic de nesiguranta la bendinguri, time si vibrat, eu zic sa mai tragi, poti mai bine, daca tot este concurs este pacat sa nu tragi o versiune mai buna, Ciao barni! spor si felicitari!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Granata

@ ggg, chris 27, MusaroAdriano

Nu, nu este tatal meu, este un foarte bun prieten. Va multumesc pentru observatii/sfaturi, in etapele urmatoare am sa tin cont de ele,

toate cele bune,

Barni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Granata

Un alt solo conceput ºi imprimat de mine. Criticile sunt iarãºi binevenite, mulțumiri tuturor celor ce îmi acordã puțin din timpul lor prețios,

toate cele bune,

Barni.

Link to comment
Share on other sites

pentru ambele frazarea este ok. adica tipul are privirea de ansamblu, leaga bine. asta e f bine. nu vad care e pb

 

pb e ca lipseste un dram mai mult de imaginatie. cum a zis si Musaro: ce te faci daca vine unu de nivelul urmator? adica interpretarile iti lasa senzatia finala ca restul e mai spectaculos decat soloul, ceea ce trebuie sa fie exact pe dos

Link to comment
Share on other sites

Guest Granata

pentru ambele frazarea este ok. adica tipul are privirea de ansamblu, leaga bine. asta e f bine. nu vad care e pb

 

pb e ca lipseste un dram mai mult de imaginatie. cum a zis si Musaro: ce te faci daca vine unu de nivelul urmator? adica interpretarile iti lasa senzatia finala ca restul e mai spectaculos decat soloul, ceea ce trebuie sa fie exact pe dos

 

Iti multumesc Dragoº mai ales pentru a doua parte, care ma ajuta pe viitor.

Toate cele bune,

Barni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest Granata

mie soloul 2 mi-a placut cel mai mult, probabil si din cauza backing-ului. primul parca e exercitiu, iar celelalte imi par mai monotone. oricum "te stii" cu chitara, in rest e chestie de inspiratie, care vine numai cateodata. :respect:

Mulțumesc Barbarossa, :respect:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.