www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Este Bun?


Guest jorjjorj123
 Share

Recommended Posts

Guest jorjjorj123

Buna-ziua,ma numesc Victor si am 19 ani. Mi-am luat un ibanez electro-electric acum vreun an.Acuma doresc sa cumpar un amplificator pana in 300lei.

 

 

 

 

 

 

 

 EU l-am gasit pe asta http://www.mcmusic.ro/product_view.php?BrandsID=2&BrandCategsID=258&BrandProductID=2791,merita luat?

 

 

 

 

 Daca mai stiti amplificator pana in 300 lei ,VA ROG spuneti-mi !

 

              MULTUMESC ANTICIPAT,VICTOR.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mi-am luat un ibanez electro-electric acum vreun an.

 

Nah pentru haterii de lopeti: A aparut ibanezul electro-electric. A scos Fender asa ceva?

 

Si ontopic: In banii aia nu gasesti ceva decent decat la mana a 2-a. Daca mai ai niste bani incearca http://www.mcmusic.ro/product_view.php?BrandsID=2&BrandCategsID=258&BrandProductID=1642

Link to comment
Share on other sites

Guest jorjjorj123

 As vrea sa te intreb pentru ce fel de chitara vrei amplificator? Amplificatorul din link-ul tau este pt bass.

Cum am zis mai sus,chitara electro-acustica.Da stiu am vazt ca e pt bass dar ma gandeam ca merge si p electro-acustoa + mai nou am mai strans bani si caut amp pana in 450 lei.

Link to comment
Share on other sites

Guest jorjjorj123

BAIETI , in legatura cu asta http://www.mcmusic.ro/product_view.php?BrandsID=2&BrandCategsID=258&BrandProductID=1642 ,m-am uitat pe youtube si am vazut ca toti aveau electrice....SCUZATI DE INTREBARE SUNT INCEPATOR...amp asta e doar pt electrica,ar suna bine pe electro-acustica?

 

 

 

 

 

 

 

         MULTUMESC PENTRU AJUTOR!,VICTOR!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Buna-ziua,ma numesc Victor si am 19 ani. Mi-am luat un ibanez electro-electric acum vreun an.Acuma doresc sa cumpar un amplificator pana in 300lei.

 

 

 

 

 

 

 

EU l-am gasit pe asta http://www.mcmusic.r...tID=2791,merita luat?

 

 

 

 

Daca mai stiti amplificator pana in 300 lei ,VA ROG spuneti-mi !

 

MULTUMESC ANTICIPAT,VICTOR.

 

 

 

sfatul meu

vad destul de des intrebarile urmatoare

"e bun"?

"ce parere aveti"?

"merita cumparat?"

 

de ce nu mergi la magazin si sa auzi cu urechile tale daca este pe placul tau?

chiar nu ai personalitate? poate gustul tau nu se potriveste cu al altora

cumpararea sculelor este la fel cum este cu femeile,daca nu o incerci nu stii cum este si poate ramii doar cu un ambalaj frumos sau poti intilni una mai putin aratoasa dar te face sa nu te desparti de ea niciodata

 

orice instrumentist care se respecta probeaza tot echipamentul care urmeaza sa fie cumparat ,nu se cumpara nimic doar din parerile altora

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sfatul meu

vad destul de des intrebarile urmatoare

"e bun"?

"ce parere aveti"?

"merita cumparat?"

 

de ce nu mergi la magazin si sa auzi cu urechile tale daca este pe placul tau?

chiar nu ai personalitate? poate gustul tau nu se potriveste cu al altora

cumpararea sculelor este la fel cum este cu femeile,daca nu o incerci nu stii cum este si poate ramii doar cu un ambalaj frumos sau poti intilni una mai putin aratoasa dar te face sa nu te desparti de ea niciodata

 

orice instrumentist care se respecta probeaza tot echipamentul care urmeaza sa fie cumparat ,nu se cumpara nimic doar din parerile altora

 

 

Cea mai pertinenta postare pe care am citit-o in ultima vreme pe RGC.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Nah pentru haterii de lopeti: A aparut ibanezul electro-electric. A scos Fender asa ceva?

 

Si ontopic: In banii aia nu gasesti ceva decent decat la mana a 2-a. Daca mai ai niste bani incearca http://www.mcmusic.r...dProductID=1642

 

Don't be mean! Desi pot spune ca suna destul de hazliu "electro-electric" :))

Link to comment
Share on other sites

Viobio are dreptate. Am si eu acelasi amp ce este in discutie (TBX15R). Pot spune ca sunt multumit de el in mare parte, dar are un ton prea brutal pentru gustul meu (stiu ca se vor gasii unii sa spuna sa reduc din gain dar chiar si asa nu sunt foarte multumit de sound). Deci , da, du-te la magazin cu chitara si fa ceva teste pe ampuri :)

Link to comment
Share on other sites

alooo...voi stiti sa cititi...?

omu' tocmai a spus ca are chitara electro-acustica...! asta inseamna, drag cetitoriu, ca nu are neaparata nevoie de amplificator...

 

asadar, mr. Radu...daca pe scena unde canti baietii au p-acolo un mixer, un robot de bucatarie, sau orice dispozitiv care amesteca mai multe input-uri, poti linistit sa-ti bagi chitara direct in chestia aia :) acasa, ma indoiesc sa ai nevoie de amplificare la o acustica...

daaar, in cazu' in care chiar te frige sa dai niste bani pe un amp, probabil ca cel in cauza e ok...daca-ti place tie ;) asta inseamna ca ar fi foarte ok sa incerci sa il auzi cu urechiusele tale, in magazin :)

Link to comment
Share on other sites

De obicei incepatorii nu se simt prea confortabil atunci cand vine vorba despre incercat scule intr-un magazin. Probabil de-aici si numeroasele topicuri pe tema "ce sa-mi cumpar?". O idee ar fi sa ia pe vreun cunoscut mai priceput de manuta si sa-l tarasca pana la magazin sau sa roage un angajat al magazinului sa probeze respectiva scula. Parerea mea (copyright @red :) )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.