www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dispute Pentru Sistemul De Feedback De La 'mica Publicitate'


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 2 months later...

salut, imi cer scuze de deranj, dar as avea nevoie de un mic ajutor. N-a mai fost nevoie sa apelez niciodata la asemenea "servicii", dar ma rog, orice lucru are un inceput.

Am dat unui utilizator ( rgc_apogee) feedback negativ pentru ca m-a mintit intr-una timp de aproape doua saptamani si tot nu s-a rezolvat situatia.

Acesta este link-ul sau,unde am postat si pozele cu coletul primit

 

http://forums.rgc.ro...c-440-in-cutie/

 

Am si conversatiile cu el pe pm, in care mintea intr-una si inainte sa ii dau negativ, m-a si blocat...

As dori sa rezolvam cumva problema cu negativul ce mi l-a oferit din "razbunare" ca nu stiu cum s-o numesc...

 

Dar oricum, daca stau sa ma gandesc, e aberanta si ideea lui, adica : eu am cumparat un produs de la el, l-am platit cum am stabilit. Am fost tzapit de el, in sensul ca nu am primit tot ce a descris el in anunt (obiectul pe care el l-a omis sa il trimita l-am gasit intr-un singur loc in romania la 67 de lei +25 de lei transport, asta exceptand cutia originala a produsului pe care a uitat-o de asemenea) si am acordat negativ, dar abea dupa aproape 2 saptamani in care i-am dat dreptul sa repare cumva situatia. Deci, el a primit tot ce a vrut, tranzactia din pct lui de vedere a decurs perfect, nu inteleg cu ce drept mi-ar da el mie negativ.

Din cate stiu eu, negativ se da cumparatorului, doar in cazul in care nu ridica coletul... eu l-am ridicat, deci chiar nu vad alta logica a actiunii sale, decat razbunarea.

 

Sper sa putem rezolva cumva macar treaba cu negativul, ca tzeapa oricum am luat-o si nu mai pot recupera nimic.

 

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Guest rgc_apogee

mare atentie danipasc alias 2 clone vitaminqwerty si zyghy dau tepe la oameni

pun ceapa in colete apoi fac reclama negativa...

daca ar fii avut dreptate de ce nu posta dupa contul sau real...

MINCINOS ORDINAR>>>>

Faceti putina curatenie admini!!!

Link to comment
Share on other sites

Acum serios: solicit restrictionarea accesului la acest site a userului rgc_apogee, dar si a celorlalti idioti care transforma sectiunea "mica publicitate" in sectiune dedicata dramelor si telenovelelor. Cu atata imbecilitate pe aici probabil voi ajunge sa vand pe okazii.ro.

Edited by draugr
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Acele cepe erau un Presonus Firebox de macar 5 milioane .....care in continuare este la tine si pur si simplu l-ai furat !!!!! .......am sa-ti fac reclama in continuare .....esti un jeg de om pt ca faci asemenea lucurir si ai tupeul sa apari aici in fatza unor muzicieni si sa le vinzi scule. In continuare refuzi orice cale de comnuicare ! Tia-m zis ca-ti fac reclama pana te saturi de mine !!!

Oameni buni , i-am trimis un Presonus Firebox la schimb cu un microfon AKG si m-a inselat netrimitandu-minimic si dandu-mi un awb fals !!!!

Omu asta nu merita nici cea mai mica intelegere din partea nimaniu pentru ca asa ceva nu se face ......!!! .....hotie la drumu mare !!!!

Atentie mare la el ca nu sunt singuru care a patit-o cu el !!!

 

ia uitati-va de ce are vechjiul cont suspendat pe okazii.ro : http://www.okazii.ro/comunitati/okazia-lui/studio_gear2010.html

studio_gear2010......si mai vorbeste el de clone ....

rog administratorii sa ia masuri penntru acest individ !!!

Link to comment
Share on other sites

Acuma serios ... Tot forumul se duce pe apa sambetei.. Daca dau pe Feedback numa' feedback negativ pentru acelasi user sau altii care au lasat un comentariu sau stiu eu..

 

Eu raman la ideea mea ! Alti moderatori care sa fie activi/seriosi/educati blah blah blah .. Adica degeaba e forum daca nu intra moderatorul sa faca curat.. asa se distruge tot !

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare: este posibil sa-ti iei feed-back (pozitiv sau negativ, nu conteaza) daca doar ai postat ceva intr-un thread, fara sa fii implicat ca si cumparator sau vanzator intr-o tranzactie ? sau pe baza aceleiasi tranzactii doi useri isi pot acorda la nesfarsit feed-back-uri ?

Sau, mai rau, daca doar intru pe un thread ca sa-l citesc, pot sa incasez si eu un feed-back ?... :confused: ca mi-e si frica sa mai intru pe vreun thread, d'apai sa mai postez si eu ceva...

Lasand gluma la o parte, si citind vreo doua-trei thread-uri de pe aici, ajung la concluzia ca sistemul de feed-back nu este foarte bine inteles si aplicat de unii useri. Si, cu tot respectul, nici controlat/corectat de vreun administrator sau moderator.

 

Cum este posibil ca un user, sau mai multi, sa-si ia "de nevinovati" feed-back-uri negative, doar pentru ca au participat la o discutie ? Sau cum de un user se capatuieste la nesfarsit cu feed-back-uri referitoare la aceeasi tranzactie?

Feed-back-ul inseamna parerea ta despre seriozitatea unui user, parere formata doar in urma unei tranzactii de vanzare/cumparare sau schimb !

 

In ritmul asta nu vom mai sti, in cel mai scurt timp, care din userii acestui forum este serios, care este neserios, cu cine poti face o tranzactie sau cu cine nu.

 

Si daca am scris asta aici, imi iau si eu un feed-back ? :blush:

Edited by stratosaurus
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Când vreau să fac o tranzacţie cu cineva, evident că citesc eventualele feedback-uri, pozitive sau negative, şi-mi pot da seama care s-au dat "pe bune" sau care-s "perverse ca la Târgu-Ocna"... Cine primeşte un astfel de feedback aiurea nu are decât să dea un "Report" şi să aştepte rezolvare... Numa' treaba asta cu aşteptatu' mai tre' rezolvată. Aici intervine treaba cu moderatorii...

 

Din ce-mi dau seama, de când activez eu cel puţin, au cam ieşit din "scenă" câţiva useri, care moderau... Sunt şi eu de acord că administratorul site-ului ar trebui sa mai delege nişte atribuţii pe la secţiunea de MP, eventual dintre colegii care au experienţă mai mare cu instrumente şi aparatură muzicală ...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Când vreau să fac o tranzacţie cu cineva, evident că citesc eventualele feedback-uri, pozitive sau negative, şi-mi pot da seama care s-au dat "pe bune" sau care-s "perverse ca la Târgu-Ocna"... Cine primeşte un astfel de feedback aiurea nu are decât să dea un "Report" şi să aştepte rezolvare... Numa' treaba asta cu aşteptatu' mai tre' rezolvată. Aici intervine treaba cu moderatorii...

 

Din ce-mi dau seama, de când activez eu cel puţin, au cam ieşit din "scenă" câţiva useri, care moderau... Sunt şi eu de acord că administratorul site-ului ar trebui sa mai delege nişte atribuţii pe la secţiunea de MP, eventual dintre colegii care au experienţă mai mare cu instrumente şi aparatură muzicală ...

 

.

 

Corect, Ramurel, asa este, am vrut sa subliniez doar un lucru, ca nu este normal sa se petreaca asa ceva, si sa nu fie luate masuri "instant" !

Nu cunosc protagonistii disputei/disputelor respective, nu iau partea niciunuia (doar ei stiu exact ce a fost acolo) dar ar trebui sa intervina un moderator, sa se rezolve treaba altfel decat balacareala si acordarea "gratuita" de feed-back-uri negative unor useri care doar au postat ceva, nu au participat la respectivele tranzactii.

 

Daca nu am dreptate, cer scuze pentru interventia mea.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Feedback-urile aastea negative ar trebui sa atentioneze pe toate lumea si pe toti membrii forumului ......atentie nu se intampla asta degeaba .....si nciunu dintre noi nu ne-am trezit sa dam asa din gratitudine aceste feedback-uri .....ar e singura metoda de aici, cu cre putem sa atentionam lumea ! cine are ochii deschisi sa priveasca si sa inteleaga ......oare de ce apar atatia oameni nemultumiti ?

Acestea fiind spuse .....pana si azi userul rgc_apogee imi blocheaza toate caile de comunicare ...inclusiv aici , refuza sa vorbeasca si sa recunoasca ca eu i-am trimis un presonus firebox el mi-a trmis doar un awb fals ....intra aici si da negative celor care au mai patit sa primeasca de la el rpoduse stricate , rupte si neconforme descrierii ....

Scuze inca o data de tamtam , deranj .....sper sa fie cu ceva folos!!...

Link to comment
Share on other sites

cu siguranta se va rezolva in cel mai scurt timp ;).

 

LOOOL!

 

Eu de fiecare data cand am dat report unui moderator s-a rezolvat problema in mai putin de 24 h. Oh well, se pare ca m-am inselat de data asta. Imi retrag cuvintele in cazul de fata. E bine acum? :)

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

Eu de fiecare data cand am dat report unui moderator s-a rezolvat problema in mai putin de 24 h. Oh well, se pare ca m-am inselat de data asta. Imi retrag cuvintele in cazul de fata. E bine acum? :)

 

Şi la mine la fel, s-a rezolvat repede de fiecare dată. Chiar mă simt prost, având în vedere că eu l-am impulsionat pe spike, "dă-i negativ, că-ţi anulează moderatorii". Sper să se rezolve până la urmă.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

As mai avea o propunere (chiar daca, in mare, e cam degeaba, dar...) legata de sistemul de feedback: am vazut ca se poate lasa feedback inclusiv pentru topicuri care nu se afla la mica publicitate. S-a dat, spre exemplu, feedback negativ inclusiv pentru unele posturi din topicul asta, ceea ce nu mi se pare normal. Se induce lumea in eroare (mai mult sau mai putin)...

 

Ar fi bine, zic eu, daca s-ar putea restrictiona intr-un fel topicurile pentru care se poate lasa feedback, in sensul ca numai cele care se afla la mica publicitate sa intre in categoria asta. My 2 cents.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.