www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dispute Pentru Sistemul De Feedback De La 'mica Publicitate'


Cosu
 Share

Recommended Posts

George, să știi că nu m-ar deranja să fiu ajutat la moderat. Dar înainte, nu după război. În topicul lui avatar, cel cu recondiționarea, au fost șterse replicile lui deenman în care acesta face referire la originea chitarei. Pot fi repostate integral aici. A ținut chitara în mână și a dorit să avertizeze că este un fake. Eu din poze îmi dau seama că nu este.

 

Eu cred că libertate mai mare ca pe forumul ăsta mai rar găsești. Pe un alt forum mult mai mare, din România, am primit suspendare pentru că am dat quote la reply-ul anterior. A fost vina mea, nu am respectat regulile. Un simplu exemplu.

 

@blackthorn,

La Mica Publicitate sunt puse chitarele mai scumpe. Am vrut să pun și chitara pe care o vinzi(Gibsonul), la un moment dat, pentru că am văzut că te chinuiești de ceva timp să o dai. Am ezitat însă, pentru că anunțul tău nu respectă regulile de la Mica Publicitate, anume, e postat pentru un prieten. Cu toate astea, anunțul tău este pe forum, de mai bine de un an.

 

Părerea mea este că în amalgamul ăsta de discuții pierdem un lucru esențial din vedere: CHITARA. Ea stă frumos pe stativ și visează note nemaicântate.

 

Atât am avut de adăugat pe acest topic. Un An mai bun tuturor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

intradevar lista de sticky de la mica publicitate - chitari electrice e cam lunga...majoritatea nu vad de ce tre sa fie sticky, se gasesc pe toate gardurile, nu sunt nici rare nici vintage, nici scumpe. or fi unele semnate, dar semnatura aia poate sa nu insemne mai nimic pentru majoritatea forumului...exceptie ar fi 59-le ala tom murphy, poate si suhr-u lu adriano. incet incet se umple tara asta de chitari mai de doamne ajuta, asa ca mi se pare deja depasit sa punem sticky pe orice instrument cat de cat mai scump dar banal prin alte locuri...nu mai suntem in anii 90-07 :)

de ex cum e la ampuri...scuza-ma una e un divided by 13 sau slo 100, sau diezel, si alta e marshall dsl (vorbim de scule serioase, nu altceva)

 

eventual impartit si voi sectiunea in "ciurucuri/ pt baietei" si "scule serioase/ pt oameni mari" :)

 

astept sa imi sara careva in cap cu "mana face tonul"

Edited by barbarossa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@blackthorn,

La Mica Publicitate sunt puse chitarele mai scumpe. Am vrut să pun și chitara pe care o vinzi(Gibsonul), la un moment dat, pentru că am văzut că te chinuiești de ceva timp să o dai. Am ezitat însă, pentru că anunțul tău nu respectă regulile de la Mica Publicitate, anume, e postat pentru un prieten. Cu toate astea, anunțul tău este pe forum, de mai bine de un an.

 

Părerea mea este că în amalgamul ăsta de discuții pierdem un lucru esențial din vedere: CHITARA. Ea stă frumos pe stativ și visează note nemaicântate.

 

Atât am avut de adăugat pe acest topic. Un An mai bun tuturor.

 

Eu sunt de acord cu acest principiu si cumva e normal sa fie asa, desi iti pot da contraexemple http://forums.rgc.ro...pedale-celebre/

 

Nu am fost niciodata suparat ca nu mi s-a pus Gibsonul la Pinned, eu personal nu consider ca genul asta de chitara nu merita prea multa importanta, nu este ceva deosebit care sa merite pus acolo, poate daca era un Custom Shop as fi crezut ca merita. Pretul pus de vanzator nu cred ca merita neaparat luat ca referinta, un exemplu concludent de chitara cu pret exagerat care nu merita luat ca referinta este (cu riscul de a se supara Augustin pe mine) chitara din linkul de mai jos http://forums.rgc.ro...d-by-van-halen/

 

Nu cred ca semnatura lui Van Halen pe o chitara valoreaza mai mult de 1000E, dar fiecare isi apreciaza marfa cu cat crede, sustin doar ca acel instrument, la fel ca si altele nu merita atributul de Pinned. Acesta cred ca trebuie atribuit instrumentelor rare si sau foarte valoroase. In conditiile astea daca Augustin va semna inca 10 chitari, sau le va modifica/restaura prima pagina de la Mica Publicitate va fi doar pentru el. Inca odata nu am nimic cu Augustin, incerc doar sa privesc lucrurile practic si cred eu cat mai obiectiv.

 

Cred ca acest forum a trecut de mult de perioada in care cine avea un Gibson Studio era privit zeu pe aici, au aparut deja lucruri interesante gen 59 Murphy Aged, Soldano SLO sau Cornford. LE - mi-a luat-o @barbarossa inainte

 

Mai multe nu mai am de spus, mai ales ca mi s-a facut marea favoare de a mi se tine un anunt pentru o chitara a unui coleg de trupa timp de 1 an. Pentru mine o sa fie invatatura de minte pentru cand scriu anunturile, ca sa nu mai fie motiv de repros.

 

Multumesc

Edited by Blackthorn
Link to comment
Share on other sites

pai ed 1000, michael vreo 500, alex vreo 400, sammy vreo 200, se aduna :)) . eh adevarul e ca in state se da asa ceva pe destul de multi bani...doar ca la dinastea semnate, fara certificat si/sau poza cu omul cand semneaza/ exact cu chitara aia, destul de greu sa te creada cineva pe cuvant

 

Eu sunt de acord cu acest principiu si cumva e normal sa fie asa, desi iti pot da contraexemple http://forums.rgc.ro...pedale-celebre/

 

Nu am fost niciodata suparat ca nu mi s-a pus Gibsonul la Pinned, eu personal nu consider ca genul asta de chitara nu merita prea multa importanta, nu este ceva deosebit care sa merite pus acolo, poate daca era un Custom Shop as fi crezut ca merita. Pretul pus de vanzator nu cred ca merita neaparat luat ca referinta, un exemplu concludent de chitara cu pret exagerat care nu merita luat ca referinta este (cu riscul de a se supara Augustin pe mine) chitara din linkul de mai jos http://forums.rgc.ro...d-by-van-halen/

 

Nu cred ca semnatura lui Van Halen pe o chitara valoreaza mai mult de 1000E, dar fiecare isi apreciaza marfa cu cat crede, sustin doar ca acel instrument, la fel ca si altele nu merita atributul de Pinned. Acesta cred ca trebuie atribuit instrumentelor rare si sau foarte valoroase. In conditiile astea daca Augustin va semna inca 10 chitari, sau le va modifica/restaura prima pagina de la Mica Publicitate va fi doar pentru el. Inca odata nu am nimic cu Augustin, incerc doar sa privesc lucrurile practic si cred eu cat mai obiectiv.

 

Cred ca acest forum a trecut de mult de perioada in care cine avea un Gibson Studio era privit zeu pe aici, au aparut deja lucruri interesante gen 59 Murphy Aged, Soldano SLO sau Cornford. LE - mi-a luat-o @barbarossa inainte

 

Mai multe nu mai am de spus, mai ales ca mi s-a facut marea favoare de a mi se tine un anunt pentru o chitara a unui coleg de trupa timp de 1 an. Pentru mine o sa fie invatatura de minte pentru cand scriu anunturile, ca sa nu mai fie motiv de repros.

 

Multumesc

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

Am spus că nu mai scriu, însă unele aspecte au fost interpretate greșit.

Blackthorn, am suficiente lucruri de făcut pe forumul ăsta, în fiecare zi. Am dat pin acelor pedale pentru a nu mai avea și grija lor. Anunțul tău e un exemplu din zecile de topice care nu respectă regulile forumului și care există în continuare tocmai datorită acestei „moderări comuniste” de care ai scris mai sus. În loc să înțelegi că a fost doar un simplu exemplu la ce mi-ai scris mai sus, ai sărit imediat la capra amărâtă a vecinului, deși capra din ograda ta nu e înmatriculată pe numele tău.

Dacă nu ai altceva mai bun de făcut, te invit la un duel chitaristic online, în spiritul cavaleresc. Dacă nu, te rog să rămâi on topic de fiecare dată și să respecți regulile acestui forum. Altfel, există alternative mai bune și „corect” moderate” pe care le poți explora după bunul plac.

Let there be music!

Link to comment
Share on other sites

În topicul lui avatar, cel cu recondiționarea, au fost șterse replicile lui deenman în care acesta face referire la originea chitarei. Pot fi repostate integral aici. A ținut chitara în mână și a dorit să avertizeze că este un fake. Eu din poze îmi dau seama că nu este.

 

Si acesta este un motiv de sters postari? Oamenii se mai inseala. Zice unul o prostie, vine altul si-l corecteaza, nu ii sterge primului mesajele eronate. Sunt atatea mesaje cu informatii eronate pe forumul acesta, ce facem, le stergem pe toate?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am spus că nu mai scriu, însă unele aspecte au fost interpretate greșit.

Altfel, există alternative mai bune și „corect” moderate” pe care le poți explora după bunul plac.

Let there be music!

 

Buna ziua, eu sunt The Joker.

 

Printre moderarile tale "corecte" intra si cea in care mi-ai lasat warn dupa o disputa cu Razvan S. in afar forumului si la care mi-ai anulat pedeapsa dar ai lasat warn-ul desi trebuia ridicat. Mai apoi mi-ai dat ban definitiv pentru ca ti-am zis ca iti dai pinned la fiecare vanzare si ca ai preturi cam mari pentru second hand-uri.

 

Oricum cel mai misto e ca ai sters postarile mele si acuma forumul arata ca un cur belit. Vezi postarile cuiva care mi-a dat quote si nu vezi postarea mea initiala. Ha, ha, ha. Oricum abuzezi la maxim de privilegiul de moderator. Pe mine stiu de ce te-ai razbunat. Pentru ca ti-am zis in privat ca i-ai dat ban in mod abuziv lui Ironside. Totusi un moderator ar trebuie sa fie altfel.

 

Mie unul nu imi pasa pentru ca imi fac clone cate vreau si cand vreau. Am deja vreo 5 bucati facute in timp asa ca sa nu banuiasca nimeni nimic. Am ales sa scriu azi de pe un proaspata pentru ca altfel puteam sa dau de gol alte clone pe care le tin de rezerva. Si daca stergi un profil cu tot cu postari intru de pe altul si tot asa.

 

Tu stergi eu scriu, ne putem distra la infinit daca vrei.

 

Totusi ma simt bine ca si altii considera ca nu moderezi corect. Sa-ti traiasca

 

Let the be music pe naiba! Let There be Addrien's comunism.

Link to comment
Share on other sites

The Joker/Becalli/Satan/etc ești singurul user care a primit ban permanent din partea mea, pe acest forum. Asta după ce ai fost iertat de mai multe ori și ai dinamitat o mie de topice, fără rost. Îți readuc aminte că ultima dată ai atacat un Moderator (nu pe mine) după ce ți-a cenzurat un comentariul. Nu ți-a convenit și ai început să-ți faci singur dreptate, în stilul tău clasic.

 

Eu nu cred că știi ce înseamnă comunism, sincer. Forumul a fost lăsat cu mână liberă și, în momentul în care s-a dat un warn (15 maximum, doi useri banați - joker și faraonu) sau s-a șters ceva, aceste lucruri au devenit adevărate acte de totalitarism.

 

Libertatea la noi în România a fost prost înțeleasă de la bun început - e o idee pe care o auzim de vreo 20 și ceva de ani încoace. În ceea ce mă privește, vă spun sincer că nu-mi place să fiu privit ca paria forumului, să primesc replici acide pe forum din partea unor oameni care știu numai să jignească sau nu văd peisajul de ansamblu. Vă rog să sesizați adevărata problemă: câțiva, ascunși în spatele calculatorului, comentează tot, răutăcios, la adresa tuturor, motivând că libertatea de exprimare le dă lor acest drept, în timp ce alții comentează fără să se informeze asupra unui subiect sau complet offtopic. Nu mi se pare corect ca din pricina câtorva useri să fie atacați alții care, în ciuda poate a caracterului mai dificil, a personalității sau a faptului că nu sunt înțeleși, arată ceva concret - cântă, construiesc. Exemple sunt foarte multe în istoria acestui forum.

N-ar fi o idee rea să vă moderați singuri de-acum înainte. În felul acesta nu vor mai exista nereguli pe acest forum și toată lumea va fi fericită.

Link to comment
Share on other sites

Libertatea la noi în România a fost prost înțeleasă de la bun început - e o idee pe care o auzim de vreo 20 și ceva de ani încoace. În ceea ce mă privește, vă spun sincer că nu-mi place să fiu privit ca paria forumului, să primesc replici acide pe forum din partea unor oameni care știu numai să jignească sau nu văd peisajul de ansamblu. Vă rog să sesizați adevărata problemă: câțiva, ascunși în spatele calculatorului, comentează tot răutăcios la adresa tuturor, motivând că libertatea de exprimare le dă lor acest drept, în timp ce alții comentează fără să se informeze asupra unui subiect sau, complet offtopic. Nu mi se pare corect ca din pricina câtorva useri să fie atacați alții care, în ciuda poate a caracterului mai dificil, a personalității sau a faptului că nu sunt înțeleși, arată ceva concret - cântă, construiesc. Exemple sunt foarte multe în istoria acestui forum.

N-ar fi o idee rea să vă moderați singuri de-acum înainte. În felul acesta nu vor mai exista nereguli pe acest forum și toată lumea va fi fericită.

 

Vad ca ti-a intrat in cap faptul ca cine nu a "demonstrat'' pe forum cu chitara nu are dreptul sa spuna nimic, este a nu stiu cata oara cand repeti acest lucru. Nu stiu cine a jignit pe cine aici, nu cred ca s-a luat nimeni de tine nejustificat. Problema ta e ca ai impresia ca are cineva cu tine, ti s-a atras atentia (nu de mine neaparat) ca ai facut exces de zel in anumite cazuri si nu cred ca se supara nimeni nici asa daca macar erai impartial. Acum te superi pe toti si propui sa ne moderam singuri, cel putin pana demonstram ceva muzical. Atitudinea asta nu cred ca te ajuta sa demonstrezi ca aveai dreptate ci din contra ...

Link to comment
Share on other sites

The Joker/Becalli/Satan/etc ești singurul user care a primit ban permanent din partea mea, pe acest forum. Asta după ce ai fost iertat de mai multe ori și ai dinamitat o mie de topice, fără rost. Îți readuc aminte că ultima dată ai atacat un Moderator (nu pe mine) după ce ți-a cenzurat un comentariul. Nu ți-a convenit și ai început să-ți faci singur dreptate, în stilul tău clasic.

 

 

In primul rand ca nu a fost deloc asa.

 

Am avut un comentariu la un post al lui Razvan si el m-a atacat pe facebook. Nu vad de ce pentru discutiile private cu un moderator as fi pedepsit pe forum. Drept urmare pentru incidentul respectiv mi s-a si ridicat banul pus in mod abuziv de Razvan userul/moderatorul cu care am avut discutia.

 

Ulterior tu mi-ai dat ban cand ti-am dat un reply dupa ce mi-ai moderat o postare.

 

Acuma cand ai sters totul cum ai vrut nu se mai poate demonstra nimic.

Chiar ca are sens sa stergi totul ca dupa aia spui ce si cum vrei tu.

 

Si nu ma baga in oala cu faraonul ca nu am nici o legatura cu el. Am avut feedback pozitiv la mica publicitate 100% la 9 tranzactii, si la reputatie 518 like-uri deci chiar nu pot sa fiu comparat cu faraonul decat de cineva care mi-a sters postarile in stil Gestapo si dupa aia ma acuza de ce vrea el "in bunul spirit cavaleresc".

 

Sincer nu am mai intrat demult pe forum. Desi poate as fi vrut sa postez niste inregistrari dar nu am facut-o chiar daca puteam sa imi fac clone si alte cele. Aici pe forum de mult nu se mai intampla nimic interesant. Am gasit si alte locuri unde sa postez si unde sa primesc un feedback corect si la obiect si unde sunt chitaristi adevarati si binevoitori in stare sa imi dea sfaturi utile.

 

Acestea fiind spuse sa-ti fie de bine cu inventile si basmele tale de SS-ist din Gestapo.

Edited by Satan
Link to comment
Share on other sites

D-aia se duce dracu' si civilizatia asta...

 

Daca intr-o comunicate restransa, cu pasiuni comune, cu varste relativ apropiate, cu aceleasi ideologii - in fine, aici e mai mult de discutat, propun un topic pe tema asta :)

Revenind, daca 10-20 de oameni nu pot ajunge la un consens, ce pretentii sa mai ai la 7 miliarde sau cati om mai fi...

 

Fratilor, au facut si moderatorii rahaturi, au fost si post-uri dubioase. Chiar tre' sa dureze discutia asta tot anul? Una peste alta, cred ca ce era de inteles s-a inteles (de ambele parti).

 

C'mon...

Link to comment
Share on other sites

Cosu a fost sesizat acum aproape o lună în legătură cu feedback-ul negativ de pe profilul meu. El este singura persoană care poate rezolva problema?

Stai linistit, ca si eu i-am trimis cateva mesaje pe acelasi motiv la care nu a avut nici macar bunavointa sa-mi raspunda ,asta ca sa ma exprim mai elegant.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

The Joker/Becalli/Satan/etc ești singurul user care a primit ban permanent din partea mea, pe acest forum. Asta după ce ai fost iertat de mai multe ori și ai dinamitat o mie de topice, fără rost. Îți readuc aminte că ultima dată ai atacat un Moderator (nu pe mine) după ce ți-a cenzurat un comentariul. Nu ți-a convenit și ai început să-ți faci singur dreptate, în stilul tău clasic.

 

Eu nu cred că știi ce înseamnă comunism, sincer. Forumul a fost lăsat cu mână liberă și, în momentul în care s-a dat un warn (15 maximum, doi useri banați - joker și faraonu) sau s-a șters ceva, aceste lucruri au devenit adevărate acte de totalitarism.

 

Libertatea la noi în România a fost prost înțeleasă de la bun început - e o idee pe care o auzim de vreo 20 și ceva de ani încoace. În ceea ce mă privește, vă spun sincer că nu-mi place să fiu privit ca paria forumului, să primesc replici acide pe forum din partea unor oameni care știu numai să jignească sau nu văd peisajul de ansamblu. Vă rog să sesizați adevărata problemă: câțiva, ascunși în spatele calculatorului, comentează tot, răutăcios, la adresa tuturor, motivând că libertatea de exprimare le dă lor acest drept, în timp ce alții comentează fără să se informeze asupra unui subiect sau complet offtopic. Nu mi se pare corect ca din pricina câtorva useri să fie atacați alții care, în ciuda poate a caracterului mai dificil, a personalității sau a faptului că nu sunt înțeleși, arată ceva concret - cântă, construiesc. Exemple sunt foarte multe în istoria acestui forum.

N-ar fi o idee rea să vă moderați singuri de-acum înainte. În felul acesta nu vor mai exista nereguli pe acest forum și toată lumea va fi fericită.

 

Domnu' Addrien, Eu sunt The Joker si vreau sa fie foarte clar. IMI VREAU CONTUL INAPOI.

 

Si apoi o sa clarific problema cu ban-ul care mi l-ai dat absolut abuziv.

 

In ce priveste disputa cu moderatorul. Este vorba despre userul Razvan S si nu a fost deloc asa cum spui tu.

 

Razvan S a postat intr-o zi despre Uhli Roth pe care el atunci l-a descoperit si imediat a sarit ca toata lumea trebuie sa stie despre Uhli Roth si sa il aprecieze. Eu i-am spus ca stiu demult de el si nu ar trebui sa fie o noutate pentru un chitarist. Imediat Ravan S a blocat thread-ul si m-a cautat pe facebook si mi-a facut un circ monstru jumate in engleza jumate in romana. Cuvintele care le stia in engleza lui stricata le scria in engleza si celelalte in romana. Cand i-am spus ca sta prost cu engleza a intrat pe forum, mi-a sters toate postarile si contul. Chestia cu care nimeni de pe forum nu a fost de acord si ulterior chiar tu domnule cavaler Addrien mi-ai pus postarile la loc si mi-ai repus contul in functiune. Drept urmare minti cand spui ca ban-ul permanent mi-a fost dat pentru o disputa cu un moderator.

 

Ban-ul permanent a venit ulterior cand cineva a postat un anunt si a scris ca are voce si eu am postat un reply in care am spus ca si magarul are voce. Tu mi-ai dat quote si m-ai facut magar, m-ai atacat foarte urat eu doar am spus ca vorbeste cineva care-si da pinned la toate anunturile de vanzari si vinde la preturi exagerate.

 

ACELA a fost momentul si motivul pentru care am primit ban-ul permanent.

 

S-ar putea sa nu fi fost singurul. La un moment dat i-ai dat la Ironside un ban pentru ca l-ar fi suparat pe ramurel si cand ti-am dat un report ti-am scris ca daca Ironside a primit ban pt. ce i-a scris lui ramurel cu atata mai mult user-ul 'mnezau care m-a injurat intr-un post. Ce s-a intamplat dupa report-ul meu? Postul lui 'mnezau a fost editat si atata, nici un ban, nimic. Dovada clara a faptului ca ai avut tot timpul de la bun inceput ceva cu mine. Printre altele intr-un post la desert si eu l-am atins putin pe protejatul tau pe marele ramurel caruia nimeni nu are voie sa ii vorbeasca altfel decat foarte politicos cu domnule si saru'mana.

 

Astept sa dovedesti minciunile pe care le-ai scris despre mine. In thread-ul in care se dau ban-uri ar trebuie puse si link-uri cu post-ul care a atras ban-ul.

 

NU in ultimul rand eu stiu ca asta forumul lui Cosu si face ce vrea dar atunci sa nu mai puna naibii regulamente si alte magarii pe el. Sa scrie "e forumul lui Cosu si face ce vrea" si basta.

 

Nu prea mai am timp sa intru pe forum dar din cand in cand o sa intru ca sa vorbesc despre nedreptatea care mi s-a facut si despre ce fel de om e Addrien si Razvan S. Au vrut cu tot dinadinsul sa fie sterse postarile mele si sunt curios de ce.

Edited by Nesta
Link to comment
Share on other sites

Au trecut 2 luni de când trebuia să dispară feedback-ul negativ de pe profilul meu. Când mă uit la conversaţia cu Cosu îmi apare că nu a citit mesajele, dar câteva din ele au fost totuşi şterse. Cum vine asta, eu nu înţeleg...

Edited by eduard.alexandru
Link to comment
Share on other sites

Au trecut 2 luni de când trebuia să dispară feedback-ul negativ de pe profilul meu. Când mă uit la conversaţia cu Cosu ĂŽmi apare că nu a citit mesajele, dar câteva din ele au fost totuşi şterse. Cum vine asta, eu nu ĂŽnţeleg...

 

ce e asa ciudat? omu a vazut probabil pe mail,si astfel poate sterge prin bifarea mesajului pe rgc si fara sa intre pe el....

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Am 2 feedback-uri negative de la rămurel, personaj cu care nu am negociat NICIODATĂ o tranzacţie, nici la mica publicitate, nici la debara şi nici nu am discutat orice altceva în privat.


Pe lângă asta, am dat feedback pozitiv înaintea încheierii tranzacţiei (am fost fraier... am fost, asta e) userului SONIAXL (  http://forums.rgc.ro/user/11820-soniaxl/ ) , individ ce îmi datorează nişte bani de 2 ani (pe tranzacţia la care am lăsat feedback). Se poate şterge măcar calificativul pozitiv pe care l-am acordat? Credeam că a dispărut de pe site, dar l-am văzut acum activ.
Mulţumesc !

Edited by eduard.alexandru
Link to comment
Share on other sites

Am 2 feedback-uri negative de la rămurel, personaj cu care nu am negociat NICIODATĂ o tranzacţie, nici la mica publicitate, nici la debara şi nici nu am discutat orice altceva în privat.

 

  Nu am dicutat în particular niciodată, pt că N-AI AVUT BUN SIMŢ SĂ RĂSPUNZI LA MESAJE, în care te rugam să rezolvi neregularităţile tale din Debara [ dovadă că nici în ziua de azi nu le-ai rezolvat, după cum bine se poate vedea, aşa că ... ce să mai zic ...? ].

 

   S-au discutat în "Debara-sugestii şi reclamaţii" motivele justificate pentru care ai primit feedback negativ şi au intervenit şi alţi colegi cu precizări legate de "seriozitatea" ta şi corectitudinea deciziei, aşa că nu are rost să le reiau aici.

 

  Consider că nu sunt motive pentru a ţi se ridica feedbackurile negative, date pentru neseriozitate ! Ai fost iertat de câteva ori, din ce văd . Ce-i RGC-ul, curăţătoria "Nufărul" ? Las' că ai pozitive destule, slavă domnului ! Vrei cu disperare să fii Albă ca Zăpada sau ce ? 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Am 2 feedback-uri negative de la rămurel, personaj cu care nu am negociat NICIODATĂ o tranzacţie, nici la mica publicitate, nici la debara şi nici nu am discutat orice altceva în privat.

 

Nu vreau sa aterizez ca musca 'n lapte dar luand in considerare ca tu fix pe nimic mi-ai lasat negativ , cred ca trebuie sa iti reamintesc ca ai fost iertat de multe ori , si cred ca te-ai obisnuit . Dupa atatea antecedente imi vine greu sa cred ca tot timpul esti victima nevinovata . Plus ca pe topicul meu de reparatie ai spus ca nu vezi ce a fost in neregula cu cel care mi-a trimis o doza cu fileturile stricate ceea ce spune multe despre mentalitatea si sinceritatea ta . 

 

Cum spune colegul , nu este curatatorie acest topic.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Va rog ajutati-ma, am o problema pe forum. Am vorbit cu domnul Andrei Harpa despre un amp si am spus ca nu mai pot veni astazi dupa el sa-l vad si ca poate nu as mai dori sa-l cumpar, deoarece am auzit ca ar face niste fitze la volum mare. Am primit calificativ negativ fara sa fac vreo tranzactie, acest lucru nu mi se pare normal. Am arhivat si conversatia nu cumva sa se stearga. Acesti oameni nu au ce cauta pe acest forum. Am vorbit cu el doar pe PM. Vreau sa mi se stearga calificativul, pentru ca eu nu am venit aici pe forum cu intentii rele si am primit si eu o gramada de PM pentru anumite produse pe care le vand, iar oamenii s-au razgandit, si asta nu inseamna ca trebuie sa dau negativ. Nu este frumos sa lasi un feedback negativ doar pentru ca te-ai razgandit, iar acum sa creada lumea aici ca sunt si neserios. 

Edited by Kibis44
Link to comment
Share on other sites

Ţin să readuc problema în discuţie:

1. Oamenii cu care am avut de schimbat ceva nu au obiectat nimic, dimpotrivă. (referitor fix la topicul pe care este lăsat calificativul)
2. Am rămas cu feedback negativ de la un individ cu care nu am discutat vreodată o tranzacţie. Nu i-a plăcut faptul că cei cu care am avut de-a face au fost mulţumiţi de mine şi s-a autosesizat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.