www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedale


Guest forestierul
 Share

Recommended Posts

Guest forestierul

salutare

 

care ma poate ajuta, din cei mai experimentati in ale pedalelor sa imi aleg niste modele...as vrea un sunet ca al lui Joe Satriani. Acum stiu ca cer mult, dar el nu filoseste foarte multe pedale (in Cool#9 foloseste mai multe).

 

Daca aveti si niste link-uri, si preturi eventual, ar fi perfect :)

 

Un dunlop cry baby la 150euro nou, garantie, rate (fara dobanda, avans etc) e mult? La mana a 2-a, ce probleme apar?

 

merci mult

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Originally posted by Alex

Eu am un Zoom GFX-8. E cam scump, dar eu zic ca-si face banii.. Nu-i asculta pe cearny sau felix despre zoom, sunt niste fascisti :P

 

Dar pe bune, pe mine ma prinde perfect pedalele mele. Eu le-am luat de la Muzica cu vreo 300-400 euro, nu mai tin minte.

 

pai pune si tu o inregistrare cu sunetul magnific scos pe zoom si poate imi schimb parerea...

Link to comment
Share on other sites

Nu am aparatura necesara sa fac inregistrare cu sunet magnific, dar la vara cand trec prin bucuresti sa fac jam cu cearny, imi aduc si zoomul, daca vii si tu te poti juca cu el si sa vezi.

 

Nu contest faptul ca ZOOM-ul nu e extraordinar, eu spun doar ca pentru mine e numai bun....

 

Si tocmai mi-am dat seama ce agramat sunt "ma prinde perfect pedalele mele."

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

problema nu este numai de pedale si cel mai mult de amplificator.iti pot da daca vrei configuratia cu care canta satriani dar nu te va ajuta cu nimic caci de obicei toate sant custom made asa ca .........

se mai foloseste sistemul slave out adica;un head este folosit numai ca preamp si se scoate semnal din iesirea de difuzor prin slave out. si cu acest semnal se ataca ori o putere pe tuburi sau al 2-lea head prin return,deci numai ca putere.acesta este sistemul prin care se obtine o saturatie naturala si nu una de procesor care nu are nici o legatura cu adeverul

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.