www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

5W Pure Class A


viobio
 Share

Recommended Posts

Daca tu ai fi facut amplificatorul respectiv si cineva iti spunea ca puteai sa-l faci mai bine argumentand cu citate din wikipedia, cred ca ai fi avut alta parere. Parerea mea :)

 

Ai cautat vreodata ceva de pe internet? Daca da, concluzia lui vio e ca ai ceva probleme la mansarda. Iti convine?

Link to comment
Share on other sites

Daca tu ai fi facut amplificatorul respectiv si cineva iti spunea ca puteai sa-l faci mai bine argumentand cu citate din wikipedia, cred ca ai fi avut alta parere. Parerea mea :)

 

 

:respect:

asa este

uite un om care a inteles de ce scriu si vorbesc asa

MA CALCA PE NERVI ARGUMENTELE DE PE WIKIPEDIA sau cei care trimit catre diverse link-uri

daca stii ceva sau ai ceva de spus ,spui cu vorbele tale ,nu trimiti link

mare scofala sa cauti pe net

problema este daca se intelege acea teorie sau se tine seama de ea in practica

cunosc citiva INGINERI ELECTRONISTI care sunt toba de teorie DAR tin letconul de partea incinsa si nu sunt capabili sa monteze un bistabil cu leduri

 

alta intrebare frecventa este " ce parere aveti de schema asta?" pai tati daca nu ai cunostinte minime stai in banca ta invata si incearca sa o faci singur,daca nu reusesti intreaba

altfel nu ai cum sa inveti,trebuie sa ti explici singur ce se petrece acolo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Și ai impresia cã eu mã aflu printre cei care țin letconul de partea încinsã?

 

Nu ți se pare cã-i mai eficient sã faci referire la o sursã deja documentatã și consistent formulatã decât sã pierzi timpul traducând? Tu nu tot din resurse ai învãțat electronicã? Sau ai început prin a ridica zmei pe furtunã?

 

În final vã las cu un citat din A. Einstein: Never memorize what you can look up in books.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Și ai impresia cã eu mã aflu printre cei care țin letconul de partea încinsã?

 

Nu ți se pare cã-i mai eficient sã faci referire la o sursã deja documentatã și consistent formulatã decât sã pierzi timpul traducând? Tu nu tot din resurse ai învãțat electronicã? Sau ai început prin a ridica zmei pe furtunã?

 

În final vã las cu un citat din A. Einstein: Never memorize what you can look up in books.

 

 

tot din resurse am invatat si eu ,se numesc CARTI si REVISTE,atunci nu exista net

tu tii letconul bine,stai linistit ,am vazut ca tu stii ce spui si stapinesti bine electronica

 

hai sa ti spun o poveste

tu ,eu sau altii de pe forum ,construim ceva ,punem schema

oamenii iau de bun ce spunem noi dar noi desenam intentionat gresit ceva care va duce la nefunctionarea schemei

mai vad si altii schema dar nu atrag atentia ca este gresita

se apuca un intrebaci sa faca schema,el nu are habar de defect pentru ca e bita

o face,da foc la o sacosa de piese si inebuneste de nervi

 

in cazul acesta mai este bun INTERNETUL??

 

hai sa ne oprim aici ,nu am nimic personal cu tine :respect:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.