www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sarma Bobinaj Doze


alinu_tau
 Share

Recommended Posts

Ma poate ajuta cineva sa gasesc sarma pentru bobinaj doze? Ca eu am tot dat cautari pe google si am sunat la firmele respective si mai subtire de 0,07 nu am gasit si ar trebui de 0,05. Inainte de a apela la e-bay ma gandeam ca poate mai stie cineva pe aici prin tara...

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

 Eu am gasit la mine in oras , la un atelier vechi :D .S-ar putea sa gasesti si la noi in tara pe vreun site dar cred ca au niste preturi ....

 

Apropo , iti trebuie 0.05 nu 0.5

 

http://www.bulkwire.com/wiregauge.asp

 

cauta 43 AWG si 42 AWG , sunt pt dozele de neck si respectiv bridge

 

AWG - american wire gauge

 

Singura solutie inafara de ebay este un site numit alibaba (.) com.Este plin de chinezi care vand cupru , s-ar putea sa gasesti la un pret mai bun decat pe ebay.

 

 

De cand au aflat ca se foloseste la dozele de chitara si motoare moderne in miniatura au supraapreciat valoarea lui .

 

 

Edited by Dam
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

cauta o bobina de inductie de la dacie.

 

Si eu am avut aceeasi problema si a rezolvat-o un maistru de TV-uri de la mine din oras

 

cik:bobina de inductie de dacie. cand am auzit a fost gen: wtf:|..nu e tractor, e chitara:))

Link to comment
Share on other sites

Ma poate ajuta cineva sa gasesc sarma pentru bobinaj doze? Ca eu am tot dat cautari pe google si am sunat la firmele respective si mai subtire de 0,07 nu am gasit si ar trebui de 0,05. Inainte de a apela la e-bay ma gandeam ca poate mai stie cineva pe aici prin tara...

Multumesc

 

Incearca la firma asta http://www.petra-toroid.ro/servicii.html.

De la ei am cumparat sarma de cupru emailata (deci pt bobinaj) de 0,6 si m-au servit fara nici o problema. Daca au dimensiunea care-ti trebuie tie, sigur vei rezolva.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.