www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

R.i.p. Gary Moore


LORD-C
 Share

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Omul Gary Moore nu e acelasi lucru cu Muzicianul Gary Moore. Mi se pare dubios sa zici 'imi pare rau ca a murit pentru ca avea solouri misto'.Si eu, primul gand pe care l-am avut cand am auzit vestea a fost 'imi pare rau ca nu am apucat sa-l vad live'. Abia apoi m-am gandt la el ca om.

 

Totusi banuiesc ca e nevoie de un om bun pentru a fi un bun muzician, si intr-adevar Gary parea unul(om bun).

 

Prin urmare, toate respectele si Rest in Peace.

Link to comment
Share on other sites

acum imi pare chiar rau ca n-am fost la concertul de la bucuresti c-am zis ca mai are timp sa mai vina.Deci nu trebuie "iertati" cand avem ocazia sa-i vedem ca nu stim cat mai avem parte de ei.Si acum am un nod in gat cand ma gandesc cum a murit si Ron Asheton doar cu cateva luni inainte sa vina sa-l vad la bucuresti cu stooges.

O retrospectiva subiectiva:

 

cand avea 18-19 ani in skid row-ul original:

perioada lui mai progresiva...colosseum II:

cu thin lizzy:

unul din cele mai tari dialoguri de chitare care le-am auzit si varianta mea preferata de "thrill is gone":

"still got the blues" si :parisienne walkways" nu le mai pun.

Edited by andjar
Link to comment
Share on other sites

Trist..

 

R.I.P Gary Moore

 

Ascult radio FM ..credeam ca iar aud piesa ptr "concurs" chiar imi ziceam lea-u facut figura la tzarani ..le dau blues cu gary Moore iar astia nici nu stiu ca exista blues pe lume..sau in cel mai rau caz cei mai elevati zic blues la slowfox sau in general la piesle de dans lente..

 

apoi aud la stiri ...am ramas masca.

 

Mare pacat

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

si eu am ramas fara cuvinte... e stupid cum oamenii de valoare pleaca prea devreme...

 

pentru ca in emisiunea mea de blues - POVESTILE BLUESULUI - de pe - www.radiolynx.ro - incepusem deja de doua saptamani un serial dedicat lui Gary Moore, VA INVIT SA ASCULTATI EDITIA SPECIALA pe care o s-o am MIERCURI 9 Februarie de la ora 22:00.

 

O EDITIE SPECIALA IN MEMORIAM, cu CELE MAI BUNE PIESE DIN CONCERT ALE LUI GARY MOORE. o sa fie piese si de blues dar si de HARD ROCK(cateva...)

 

sa ni-l amintim asa cum era in concert - LOUD, HOT and DAMN GOOD !

 

va astept pe chat ! respecte. Marcian Petrescu

Link to comment
Share on other sites

Eu unu nu pot sa cred ca s-a intamplat una ca asta :(

Este o zi foaret trista in lumea chitaristilor :(, unii dintre noi am crescut cu aceasta muzica , speram ca vor aparea noi legende ca si el . Sa ii fie tarana usoara si Dumnezeu sa-l ieste . De azi va canat alaturi de ingeri . :mellow:

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.