www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

R.i.p. Gary Moore


LORD-C
 Share

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest OratioMentis

Eu inca mai caut motive sa cred ca nu este adevarat. Si asta mai ales pentru ca link-urile de pe net aproape ca nu pot fi accesate...

Link to comment
Share on other sites

:( A fost ghitaristul care si-a lasat cea mai mare influenta asupra mea si m-a ajutat sa ascult bluesul altfel dintre toti ghitaristii si am crescut cu el.

Am fost si sunt mare admirator...E foarte trist:(...Nici nu am apucat sa-l vad vreodata live:(

Dumnezeu sa-l odihneasca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Cold, cold feeling...cu Albert Collins alaturi. Piesa asta va merge pe repeat...zile intregi.

E sentimentul a ceva ce nu se va mai repeta vreodata...

Link to comment
Share on other sites

Am primit un mass in care se zicea ca a murit Gary Moore...mi s-a pus un nod in gat si tot speram ca e o gluma proasta,ei bine...se pare ca nu e...

Nimic de spus decat: TRIST! Dumnezeu sa il odihneasca...toti se duc...o sa ramanem cu "vedetele de carton" ca adevaratele valori le numaram pe degete..parca ar fi specie pe cale de disparitie!:(

Link to comment
Share on other sites

Macar atat ii datoram , cateva cuvinte si un ramas bun celui care ne-a bucurat sufletul cu muzica sa.A reprezentat o mare inspiratie pentru mine si pentru multi altii.

 

 

Odihneasca-se in pace.

 

 

Link to comment
Share on other sites

58 de ani... Thin Lizzy, B.B. King, Skid Row, Ozzy Osbourne... dar nu conteaza unde a fost, conteaza CINE a fost, cred ca majoritatea dintre noi, nu se poate sa nu fi repetat niste solouri facute de Gary Moore, unii am crescut cu blues-urile lui in urechi, pentru altii a fost un ghid in tainele blues-ului. 58 de ani? Oare viata e o lumanare, cu cat traiesti mai intens cu atat te stingi mai repede? Dumnezeu sa-l odihneasca. Daca se spune ca exista "viata de dupa apoi" cu siguranta va trai in continuare datorita celor carora le-a influentat stilul, si nu doar atat. Va ramane, va trai in memoria multor generatii.

Edited by SorinT
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.