www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concursul pentru incepatori - VOTARE!


Cosu
 Share

Pol  

72 members have voted

  1. 1. poll

    • 4
      4
    • 5
      0
    • 6
      0
    • 7
      7
    • 8
      2
    • 9
      19
    • 10
      20
    • 11
      4
    • 12
      1
    • 13
      1
    • 14
      1
    • 15
      0
    • 16
      0
    • 17
      1
    • 18
      1
    • 19
      0
    • 20
      2
    • 21
      0
    • 22
      0
    • 23
      1
    • 24
      0
    • 25
      1
    • 26
      0
    • 27
      2
    • 28
      4
    • 29
      0
    • 30
      0
    • 31
      1
    • 32
      0
    • 33
      0
    • 34
      2
    • 35
      8
    • 36
      4
    • 37
      0
    • 38
      0


Recommended Posts

Threadul oficial cu votarea pentru concurs

 

Piesele intrate in faza de votare au fost curatate de TAG-uri si redenumite pentru a ingreuna practicile necinstite. Stati linistiti, avem lista cu corespondentele :)

 

Cum se stabileste castigatorul

 

Pot vota doar cei cu cel putin 25 de posturi sau cei ce deja fac parte din grupul "Active members". Goana dupa posturi va fi sanctionata cu suspendarea contului pe timp nedeterminat.

 

Voturile se pot exprima incepand de astazi luni 29.05.2006 ora 21.00 pana luni 5.06.2006 ora 21.30

 

Castigatorul va fi stabilit astfel :

Votul public va avea o pondere de 50%.

 

Celelalte 50% va fi stabilit de un juriu format din:

Urmatoarele intrari nu au fost luate in considerare:

 

Csernik - posesor de Epiphone SG

TimeRobber - Posesor de chitara Marathon

Danutzz - a postat pt showoff

Xirallic - posesor de scule net superioare

Mike Vlahopol - posesor de scule net superioare

Droopy - a postat pt showoff

Pufulete Agresiv - posesor de scule net superioare sau frauda

Deep - a redus considerabil din lungimea "suportului ritmic"

mandarina*ucigasa - a redus considerabil din lungimea "suportului ritmic"

belzebut - a redus considerabil din lungimea "suportului ritmic"

 

Va rugam sa va abtineti de la comentarii inutile sau tentative de flame.

 

Le multumim tuturor membrilor participanti si va indemnam la vot!

4.mp3

5.mp3

6.mp3

7.mp3

8.mp3

9.mp3

10.mp3

11.mp3

12.mp3

13.mp3

14.mp3

15.mp3

16.mp3

17.mp3

18.mp3

19.mp3

20.mp3

21.mp3

22.mp3

23.mp3

24.mp3

25.mp3

26.mp3

27.mp3

28.mp3

29.mp3

30.MP3

31.mp3

32.mp3

33.mp3

34.mp3

35.mp3

36.mp3

37.mp3

38.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest TimeRobber

Stai Putin TATAIEEE ! CUm adica nu intru in concurs ? pai era vb ca locul 2 primeste corzi , si locul 3 pene ?

Eu la alea nu am drept ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Nu inteleg nimic..dar in fine acum nu mai am ce face..parca era concurs de incepatori..nu de incepatori fara scule..

Iar daca canti de sapte ani si n-ai scule esti incepator?

Concursul trebuia facut pentru toti cei care n-au scule..asa trebuia spus..nu pentru incepatori...in fine..mult succes celor care au intrat in concurs si numai bine...

Edited by Csernik
Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

"Cserik - posesor de Epiphone SG"

Macar atata sa faceti si voi daca nu imi luati in considerare intrare sa imi scrieti corect numele..sau ala nu sunt eu?:-P(am glumit)

 

Va rog frumos...corectati.

 

Numai bine...

 

Later:

 

Mersi Cosu..asa mai merge.. :):)

Edited by Csernik
Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

Deci nu raspunde nimeni ? Csernik are perfecta dreptate ... nu vreau sa fiu cel care nu stie sa piarda , dar nici cel calcat in picioare ....

Link to comment
Share on other sites

Guest Mr. Fuzzles

Bai nu pot sa cred ca o sa fie lume care dupa ce aude alecasi negativ timp de 3x38=114 minute o sa mai aiba chef sa si cantareasca ultimele inregistrari. Dar sper sa n-am dreptate. Oricum s-ar mai fi putut face putoina filtrare...sunt unii net superiori altora in lista.

 

Oricum din ce am auzit eu din ele sunt cateva care imi plac, dar din moment ce oricum nu pot vota [si mi se pare si normal sa fie asa] nu o sa spun care ca sa nu influentez inutil. Felicitari iar forumului pentru initiativa si pentru continut in general. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Barzini

super mishto ideea cu numere in loc de numele fiecareia.......totusi nu prea cred ca o sa stea cineva sa le asculte pe toate, dupa cum s`a mai spus :) ...........anyway.....sa vedem ce o fi...multa bafta tuturor participantilor!!!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

L-ai prins..ha.. :)

Glumesc...asa ma manifest eu cand sunt nervos...rad de nu mai pot de ce mi se intampla... :)

(da sa nu credeti ca nu incerc sa rezolv problema in general :( , incerc..dar razant..de cele mai mult ori..) :)

Link to comment
Share on other sites

Stai Putin TATAIEEE ! CUm adica nu intru in concurs ? pai era vb ca locul 2 primeste corzi , si locul 3 pene ?

Eu la alea nu am drept ?

Si ce te faceai daca ieseai pe locul I ??? Te suparai ca n-ai castigat corzile sau penele? :)

Acum serios: parca in regulamentul concursului scria ceva despre cei care au scule. Adica, mai precis, sa se abtina. Tu ai deja o chitara si e chiar bunutza, lasa-i si pe altii sa se bucure de o electrica. Asa ar fi fair. :(

 

Later: Deja cineva a avut timp sa asculte toate piesele. :) :) Tare ciudat...

Edited by Geologu
Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

Si ce te faceai daca ieseai pe locul I ??? Te suparai ca n-ai castigat corzile sau penele? :)

Acum serios: parca in regulamentul concursului scria ceva despre cei care au scule. Adica, mai precis, sa se abtina. Tu ai deja o chitara si e chiar bunutza, lasa-i si pe altii sa se bucure de o electrica. Asa ar fi fair. :(

 

Later: Deja cineva a avut timp sa asculte toate piesele. :) :) Tare ciudat...

 

 

BINE BINE ! , dar cei care canta de 5-7 ani si au chitara IBANEEEEEEEZ , si incadreaza in criteriile acestea ? NU CRED ! , si de aceea mi se pare absurda decizia adminilor !

Si sa nu uitam ca 70 % din piesele inregistrate au fost cantate cu chitari electrice ! Hopa ! oare toate is chitari de reghin si No Name ? oare ? si toate is imprumutate ?

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

Apropo ! Daca tot am fost exclus din concurs ! Va rog trimiteti-mi cate un pm cu parerea voastra despre piesa mea ! ...se numea Black Cat Blues 3 !

Link to comment
Share on other sites

Guest mandarina*ucigasha

nu mi se pare corect sa fiu descalificat.de ce ? pentru ca am vazut pe cineva inaintea mea care avea negativul ala taiat si am zis ca nu e nici o problema.vreau si eu sa vad unde scrie ca trebuie cantat 4 min sau 3 sau cat era ala.sincer nu mi se pare corect de loc.nu trebuia sa primesc si eu un Pm cum ca era prea scurt sau ceva de genul asta ? dak primeam atunci faceam altul mai lung

Link to comment
Share on other sites

este corect...ca unii s-au chinuit sa improvizeze 3 minute..e este mai dificil...pe cand tu ai luat doar o idee si ai pus-o in practica intr-un intrval mic de timp...si..nu ar fi corect fata de ceilalti..intradevar trebuia sa te anuntze cineva...dar nici asha nu ar fi fost corect...in fine..ascultare placuta

Link to comment
Share on other sites

Guest mandarina*ucigasha

eu am zis ca nu sa specificat cat timp ar trebui sa fie inregistrarea.crede`ma ca ma mai chinuiam si eu 2 minute,dar fiindca am vazut la cineva inaintea mea ca are un negativ mai scurt mam gandit si eu sa fac acelasi lucru.nu imi era greu sa inregistrez mai mult

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

uf uf...am terminat de downloadat TOT!!! de ascultat o sa ascult maine si voi aprofunda...insa din ce am auzit pana acum - foarte multi care au inregistrat cu scule electirce mai mult sau mai putin imprumutate...sincer ma asteptam la ceva mai mult fair-play...inca nu am gasit ceea ce speram sa gasesc - o improvizatie pe acustica care sa sune cat de cat bine. inca o data, daca am ofensat pe cineva in vreun fel, imi cer scuze -........................-parerea mea

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

din partea mea, cei care au avut curajul sa improvizeze pe acustica au un + din start

Edited by _Theo_
Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

mi se pare mie sau se bat apropouri cu privire la backgroundu' meu muzical si la ibanezu' meu?...traiasca Romania...maturizati-va, copilasilor...

 

Da domnule Iosif ! Se fac apropo-uri , deoarece , dvs nu sunteti nici incepator , si nici lipsit de experienta muzicala (cel putin asa cred ....7ani)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Eu le iau pe toate en masse cu FlashGet, ceea ce va recomand si dvs.

Edited by domnul Rig
Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

super tare ideia de ascunde , bravo ati fost super tari,

 

acuma pt oameni care voteaza pls ascultati totul

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Multe suna foarte similar, iar alea pe acustica sunt cam dezacordate. Iata cateva ce mi-au atras atentia:

9 - marfa, asa as fi cantat si eu (doar ca mai repede \m/ :))

13 - tehnic

15 - parca e black

27 - suna cam la fel cu celelalte, dar parca imi place mai mult; bonus fiindca e clean

 

Votat 9.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.