www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[Servicii] Lectii De Chitara Acustica, Electrica, Bass Constanta


cosminsatri
 Share

Recommended Posts

Lectii de chitara acustica, electrica, bass in Constanta pentru nivelurile mediu-avansat.

 

Stiluri : folk, pop, rock, jazz, funk, R'N'B.

 

Lectiile pe care le dau cuprind :

 

 

-elemente de teorie muzicala, improvizatie pentru diverse genuri muzicale( rock-jazz-R.N.B. etc.)

 

- diverse patter-uri si formule pentru arpegii/moduri, hammer-on/pull-off, diverse modalitati de incalzire, pregatire pentru trupa, sau pregatire si setare chitara sau bass.

 

- piese reprezentantive si tehnica marilor chitaristi : Al di Meola, Hendrix, Santana, Satriani, Vai, Steve Morse, Steve Lukather si altii.

 

 

Contact :culeacosmin@gmail.com

 

 

 

O scurta prezentare a activitatii mele artistice pana in prezent:

 

- Studiez chitara de peste 17 ani si am fost elevul chitaristilor : Eugen Mihaescu,( Krypton) Nicu Patoi ( Platonic Band, Stefan Banica Jr.)

 

- Am activat in peste 20 de trupe si diverse formule alaturi de muzicieni profesionisti.

 

- In afara de cursurile si lectiile pe care le-am luat ,mi-am dezvoltat tehnica si cunostintele fiind autodidact.

 

- Am absolvit la 14 ani Scoala de Chitara a regretatului profesor Cojocaru in cadrul Clubului SNC Constanta.

 

- Am continuat activitatea muzicala in timpul liceului cu Syrinx, Athor (alaturi de Bogdan Costea actual la Magica).

 

- In cadrul Liceului de Muzica din Constanta am cantat in trupele Ahtum's Jazz si The Hangover alaturi de Sebastian Burneci ( Loredana, Sfefan Banica Jr., B.I.M.S. etc.),

Ionut Micu ( Talisman, Tandarica, Krypton etc.), Florin Romascu (Sistem), Adi Ciuplea ( Vita de Vie).

 

- Sound And Vision ( alaturi de Cristi Broasca, Dorian Pirvu, Leo Serban)

 

- Urmatoarea trupa in care am cantat este Wolfram alaturi de Adi Ciuplea si de Simi Crudu.

 

- Zero Grade alaturi de Papu, Catalin si MIhai Ursu ( Stu)

 

- Blues Project alaturi de Roxana Stroe, Corneliu Stroe si de Mihai Ursu( Stu)

 

- CNM Project alaturi de Narcis Chiamil si Mihai Ursu

 

- Pe parcursul a 4 ani de zile am fost angajat ca muzician pe vase de croaziera in diverse formule si repertorii ( solist vocal in show sau chitarist/vocal in trio).

 

- In prezent activez in trupa STINGRAY alaturi de Adrian Mateescu( Fortuneteller) si Narcis Chiamil ( Laurentiu Duta Band).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Incepand de azi, va voi tine la curent cu noutatile de pe blogul meu.

Numarul de vizitatori unici este de peste 6000 din septembrie anul trecut.

Am primit un feed-back excelent din partea unor chitaristi cu greutate si profesori de chitara din Romania vis-a-vis de continut si tematica abordata pe acest blog ( aceste pareri apar transparent sub forma de comentarii pe blogul meu).

 

Acesta a fost creat pentru a putea acoperi cererea crescanda a tinerilor (si nu numai) din Constanta si zonele limitrofe fata de chitara acustica, electrica si chitara bass.

Numarul foarte mic de persoane calificate, cu experienta muzicala si didactica care sa poata oferi lectii, meditatii si cursuri la nivel profesional in Constanta, indiferent de stadiul individual (incepatori/mediu/avansat/profesionist) sau stil muzical (clasic, folk, pop-rock, rock, funk, R'NB, jazz, fusion etc), m-au determinat sa pot oferi informatiile pe care le detin tuturor elevilor mei.

 

Metoda de predare este 100% interactiva, profesionala, unica in Constanta.

Eficienta acesteia a fost confirmata de fiecare din elevii mei.

 

Pentru a raspunde la intrebarile referioare la experienta, trupele si muzicienii din viata mea artistica, in cadrul blogului meu am dedicat un meniu acestui subiect.

 

Link-ul spre articol:

http://lectiidechitaraconstanta.wordpress.com/activitatea-artistica-trupe-si-muzicieni/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.